• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

The Strings, Same plusy, Pomoc domowa, Kochane pieniążki - najlepsze komedie teatralne w Trójmieście

20 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Nie lada gratka czeka na początku roku wszystkich widzów spragnionych występów scenicznych i kulturalnych wrażeń. Trójmiejska publiczność będzie miała okazję zobaczyć na Scenie Teatralnej NOT i w Teatrze Muzycznym w Gdyni najlepsze spektakle komediowe w doborowych obsadach, takie jak: "Kochane pieniążki", "Same plusy", "The Strings" czy "Pomoc domowa"."Kochane pieniążki" - 22 stycznia 2022Co byś zrobił, gdybyś przez pomyłkę wszedł w posiadanie teczki z gigantyczną sumą pieniędzy? Szukałbyś właściciela czy szalejąc ze szczęścia, zatrzymałbyś ją dla siebie? Trudny wybór... Bo przecież pieniądze nie spadają z nieba i taka szansa nie zdarza się co dzień. Henry, bohater kryminalnej farsy "Kochane pieniążki", podejmuje więc szybką decyzję. W końcu właśnie w swoje urodziny otrzymuje ten wyjątkowy prezent od losu i żal z niego nie skorzystać. Pędzi do domu ile tchu, ściskając go w rękach. Czas to pieniądz, więc od razu wciela w życie swój misterny plan. Żona patrzy na niego z przerażeniem, próbując odwieść go od szalonego pomysłu. Gdy małżonkowie starają się dojść do porozumienia, niespodziewani goście tylko komplikują sytuację. Żądni sensacji i chciwi przyjaciele, skorumpowany glina, niezbyt rozgarnięty inspektor, bezczelny taksówkarz, a wszystkim po piętach depcze ktoś, z kim lepiej nie zadzierać. I wtedy zaczyna się prawdziwa akcja...

"Kochane pieniążki" to zawrotne tempo, niespodziewane wydarzenia, komiczne sytuacje i przezabawne dialogi. Spektakl Teatru Capitol z Warszawy w reżyserii Jerzego Bończaka obejrzymy w aż ośmioosobowej obsadzie: Anna Korcz/Ilona Wrońska, Alżbeta Lenska/Andżelika Piechowiak, Tomasz Schimscheiner/Jarosław Rabenda/Wojciech Wysocki, Mikołaj Krawczyk/Lesław Żurek, Waldemar Obłoza/Andrzej Popiel, Robert Wabich/Robert Moskwa, Aleksander Machalica/Marcin Troński, Sebastian Konrad/Hiroaki Murakami.

Data: 22.01.2022 | Gdańsk, Scena Teatralna NOT
Bilety w cenie 100 i 120 zł:
godzina 16 - sprawdź tutaj
godzina 19 - sprawdź tutaj


"Same plusy" - 19 lutego 2022Z kolei 19 lutego można wybrać się na komediodramat o tym, że w życiu warto żyć nie tylko dla siebie. "Same plusy #onlife" opowiada historię Zuzy, współczesnej polskiej Bridget Jones. To dziewczyna, której kompletnie nic w życiu nie wychodzi. Ma 40 lat, pracuje w korporacji, zaś jej życie osobiste leży w gruzach. Żyje na wiecznym minusie, jest samotna, zakompleksiona i nie wierzy, że cokolwiek może jej wyjść na plus. Jedynym bliskim Zuzy jest anonimowy "znajomy" z Facebooka. Na domiar złego dziewczyna zachodzi w ciążę z przypadkowym mężczyzną, który ulatnia się jak kamfora. Wydaje się, że Zuza już się nie pozbiera. Tymczasem drażniące koleżanki z pracy: niezbyt pojętna blondynka i zawzięta feministka okazują się prawdziwymi przyjaciółkami. Nawet machismo-boss wysupłuje z siebie odrobinę empatii i wrażliwości. Rozpoczyna się zbiorowe poszukiwanie nieznanego ojca. Jednak szalona misja zawodzi. Czy jest dno, w które można zapukać od spodu? Jest. A czy jest szansa na szczęśliwe zakończenie? Oto jest pytanie.

W spektaklu występują znakomici aktorzy: Gabriela Muskała, Grażyna Wolszczak, Marieta Żukowska i Michał Czernecki/Łukasz Simlat. Autorem scenariusza jest Cezary Harasimowicz, a reżyserem wybitny, wyróżniony wieloma nagrodami reżyser teatralny i telewizyjny Wawrzyniec Kostrzewski.

Data: 19.02.2022 | Gdańsk, Scena Teatralna NOT
Bilety w cenie 120 zł:
godzina 16 - sprawdź tutaj
godzina 18:30 - sprawdź tutaj


"The Strings" - 14 lutego i 6 marca 2022Aż cztery razy zostanie wystawiona w Trójmieście najzabawniejsza męska komedia "The Strings". W najnowszej sztuce Macieja Kowalewskiego w miejskim parku niedaleko muszli koncertowej spotykają się Ernest, Kotlet i Manuel. Ernest rozpacza, ponieważ żona wyrzuciła go z mieszkania i z życia. Kotlet za dużo pije, a na dodatek został zwolniony z zespołu chippendales, który sam założył. Manuel właśnie wyleciał z hukiem z legendarnego zespołu disco polo Figi, który dziś koncertuje w muszli. Załamani panowie na życiowym zakręcie postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zakładają zespół The Strings. Choć początkowo postanowienie wygląda jak żart, dzięki determinacji i zbiegom okoliczności Ernest, Kotlet, Manuel i nowy tancerz Lerua odnajdują przyjaźń, pokonują życiowe słabości i osiągają muzyczny sukces.

"The Strings" to komedia, która wzrusza do łez. Jest pozytywną opowieścią o miłości nie tylko do muzyki. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się: Misiek Koterski, Bartosz Żukowski, Krzysztof Wieszczek, Piotr Borowski i Wojciech Brzeziński.

Data 14.02.2022 | Gdynia, Teatr Muzyczny - Nowa Scena
Bilety w cenie 110 i 125 zł:
godzina 17 - sprawdź tutaj
godzina 20:30 - sprawdź tutaj

Data 06.03.2022 | Gdańsk, Scena Teatralna NOT
Bilety od 85 do 115 zł:
godzina 16 - sprawdź tutaj
godzina 19 - sprawdź tutaj


Pomoc domowa - 7 marca 2022Znakomita sztuka, która zawładnęła scenami całego świata. Doskonała farsa mistrza Marca Camolettiego podbija serca widzów wartką akcją, błyskotliwymi dialogami i inteligentnym humorem. Znakomita interpretacja i przekład Bartosza Wierzbięty, znanego z takich przekładów, jak "Shrek", "Asterix i Obelix", "Rybki z Ferajny" czy "Madagaskar", gwarantuje doskonałą zabawę. Z zapartym tchem podąża się za losami męża, żony, kochanki i kochanka, szczególnie gdy łączy ich jedyna, błyskotliwa, urzekająca, spostrzegawcza i pełna uroku Nadia, czyli pomoc domowa. Pod jej okiem rozgrywają się sytuacje gorące, szybkie i zawiłe. Nadia staje się sternikiem miłosnego labiryntu i to ona, pociągając za sznureczki, jako jedyna zna odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania.

Czy uda się dochować tajemnicy i znaleźć wyjście z tej miłosnej spirali? Odpowiedzi i poczucie świetnie spędzonego czasu przekażą doskonale wykreowane postaci w gwiazdorskiej obsadzie. Występują: Dominika Gwit/Piotr Pręgowski, Michał Mikołajczak/Krzysztof Ibisz, Joanna Kupińska, Agata Załęcka, Sebastian Stankiewicz/Michał Piróg.

Data 7.03.2022 | Gdynia, Teatr Muzyczny - Nowa Scena
Bilety w cenie 110 i 125 zł:
godzina 17 - sprawdź tutaj
godzina 20 - sprawdź tutaj

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Spektakle

Opinie (1)

  • Ja nie muszę chodzić.Mam na codzieñ komedie.

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark św. Dominika (28 opinii)

(28 opinii)
jarmark

II Baltic Opera Festival 2024 (1 opinia)

(1 opinia)
33 - 280 zł
opera / operetka, festiwal teatralny

28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

70 - 120 zł
Kup bilet
festiwal teatralny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Wróżba "Cztery filiżanki" polega na chowaniu: listka, monety i obrączki. Co ma symbolizować listek?