Wiadomości

Thom Yorke Tomorrow's Modern Boxes nie wystąpi na Open'erze

Gwiazda muzyki alternatywnej odwołała koncert w Gdyni.
Gwiazda muzyki alternatywnej odwołała koncert w Gdyni. źródło: www.instagram.com/thomyorke/

W związku z odwołaniem brytyjskiej i europejskiej trasy koncertowej, Thom Yorke Tomorrow's Modern Boxes nie wystąpi na Open'erze 2021. Artysta poinformował o tym w krótkim oświadczeniu, a powodem jest rozwój pandemii koronawirusa Covid-19. Jego koncert był zaplanowany na 30 czerwca na Tent Stage.Twoim zdaniem Open'er 2021...

odbędzie się w zaplanowanym terminie 3%
odbędzie się w znacznym reżimie sanitarnym i przy ograniczonej publiczności 18%
nie odbędzie się 79%
zakończona Łącznie głosów: 815
Thom Yorke to legenda współczesnej alternatywy. Wokalista i lider kultowej grupy Radiohead do Gdyni miał przyjechać z Nigelem Godrichem, jego wieloletnim producentem i współpracownikiem, oraz Tarikiem Barrim - artystą wizualnym. Wspólnie mieli zagrać przekrój solowej twórczości Yorke'a.

Co z Openerem 2021? "Scenariuszy jest kilka"Odwołanie koncertu z pewnością zasmuciło fanów artysty i od razu też uruchomiło lawinę pytań, czy tegoroczny Open'er Festival w ogóle się odbędzie?

Organizator imprezy, firma Alter Art, wydała w tej sprawie następujące oświadczenie:

- Odbędzie się czy się nie odbędzie? W jakiej formie? Jaka jest sytuacja? Mówimy jaki jest stan na dzisiaj. Od 12 miesięcy robimy absolutnie wszystko co w naszej mocy, aby sprostać temu historycznemu wyzwaniu. Od wielu miesięcy przygotowujemy tegoroczną edycję i pracujemy nad różnymi rozwiązaniami, zależnymi od rozwoju sytuacji pandemicznej. Scenariuszy jest wciąż kilka, ale dzisiaj możemy już powiedzieć, że mamy przygotowaną również wersję specjalną, wyjątkową i jednorazową na okres przejściowy, jeżeli tego wyścigu z czasem w roku 2021 nie wygramy. Codziennie monitorujemy zmiany na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, wraz z naszymi koleżankami i kolegami z całej Europy. Nie ma co powtarzać banałów, ale wszyscy wiemy, że kluczowa dla festiwalowego lata jest dynamika procesu szczepień. Każdy dzień przynosi nowe wiadomości - czasem dobre, czasem złe, a w ubiegłym tygodniu pojawił się brytyjski plan, który ma duży wpływ na cały europejski rynek muzyczny. Jesteśmy realistami i mamy jeszcze większą wiedzę zdobytą przez ostatni rok. W najbliższym czasie otrzymamy pełen obraz tego, jak wyglądać będzie lato 2021. Wszystkie informacje będziemy Wam przekazywać możliwie jak najszybciej. Festiwal się odbędzie. W jakiej formule? Tę odpowiedź przyniosą nam najbliższe tygodnie. A na koniec - wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to kwestia czasu, ale w tych trudnych chwilach widzimy już przyszłość festiwali w jasnych barwach. Będzie dobrze! Dziękujemy, że nas wspieracie i jesteście z nami! - czytamy na profilu Alter Art na Facebooku.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (84)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

06

sierpnia

Myslovitz Sopot, Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku

06

sierpnia

Letnie Brzmienia: Kuba Bada... Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych

07

sierpnia

Letnie Brzmienia: LemON Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych

Kultura

Milord de Molo: Byłem rybakiem, zostałem malarzem
Milord de Molo: Rybak został malarzem
Najciekawsze eksponaty Muzeum Bursztynu
Najciekawsze bursztynowe eksponaty

Kulinaria

Dlaczego wychodzimy z restauracji przed złożeniem zamówienia?
Dlaczego wychodzimy z restauracji?

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Skrót GAK oznacza: