• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tłumy na targach Exotic Fest w Amberexpo

Julia Rzepecka
26 lutego 2023, godz. 16:00 
Opinie (90)

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się targi terrarystyczne Exotic Fest, które odbyły się w niedzielę w hali wystawienniczej AmberExpo. Na wydarzenie przybyły tysiące zainteresowanych, a do wielu stoisk trudno było się nawet zbliżyć. Wśród odwiedzających byli nie tylko miłośnicy egzotycznych zwierząt, ale także osoby, które przyszły zobaczyć targi z ciekawości.

Jakie masz zwierzęta w domu?

Mnóstwo osób odwiedziło w niedzielę halę Amberexpo, w której odbywały się targi terrarystyczne Exotic Fest Gdańsk. Parking przy centrum wystawienniczym szybko się zapełnił, a kolejne dziesiątki zainteresowanych ciągnęły z przystanków tramwajowych w stronę hali. Aby wejść do środka, trzeba było odstać w długiej kolejce.

Rozstawienie stołówZamiast przy wielu małych stoiskach, wystawcy prezentowali swoje zwierzęta i akcesoria przy długich, ciągnących się stołach. Przez to nie trzeba było przeciskać się między wąsko ustawionymi stolikami, jednak w hali osób było tak dużo, że i tak trudno było dopchać się do wystawców, by móc coś zobaczyć.

- Moim zdaniem organizacja się tym razem nie udała - mówiła jedna z odwiedzających, pani Martyna. - Szczerze mówiąc, nie chce mi się pchać do stoisk, taki jest tłum. Gdyby nie dzieciaki, odpuściłabym sobie i wróciła do domu.
Fela: kot, który stwierdził, że zamieszka na Darze Pomorza Fela: kot, który stwierdził, że zamieszka na Darze Pomorza

Ale gdy już udało się zbliżyć, było co podziwiać. Na targach był szeroki wybór gadów, płazów, mięczaków, owadów ozdobnych i karmowych, pajęczaków oraz stworzeń wodnych - ryb słodkowodnych i morskich, krabów, raków, żółwi czy koralowców. Była też cała gama terrariów, zbiorników, wolier oraz wszystkich niezbędnych elementów ich wyposażenia i dekoracji. Kupujący wybierali również spośród wielu roślin, między innymi tropikalnych i owadożernych, ale też takich jak kaktusy, storczyki, bromelie, monstery, fikusy i wiele innych okazów.

  • Exotic Fest Gdańsk
  • Exotic Fest Gdańsk
  • Exotic Fest Gdańsk
  • Exotic Fest Gdańsk
  • Exotic Fest Gdańsk
- Po raz pierwszy organizowaliśmy wydarzenie z serii Exotic Fest w Trójmieście - mówi jeden z organizatorów, Aleksander Pojasek. - Mieliśmy już wydarzenia w Poznaniu czy Kielcach, a w Gdańsku jesteśmy pierwszy raz. Staraliśmy się dotrzeć do szerokiej publiczności, by jak najwięcej osób zainteresować terrarystyką i jak widać chętnych jest bardzo dużo. Przyszło bardzo wielu hobbystów, pasjonatów, którzy mają swoje hodowle. Natomiast jeśli chodzi o wystawców, staramy się zrzeszać najlepszych hodowców ze środowiska.

Mieć małego dinozaura- Terrarystyka to moja pasja od małego, a Park Jurajski to ulubiona seria filmów, zawsze chciałem mieć takiego małego dinozaura - mówił jeden z odwiedzających, pan Błażej. - Dzisiaj jest bardzo fajnie, chociaż zbyt tłoczno, nie da się obejrzeć tyle, ile by się chciało. Udało nam się jednak kupić samca kameleona jemeńskiego, a do tego różne podstawowe akcesoria, rośliny i gałązki, żeby mógł sobie po nich chodzić. Jesteśmy już któryś raz na takich targach, tym razem jest bardzo duża różnorodność gatunków, widzieliśmy naprawdę ciekawe egzotyczne jaszczury, na przykład 1,5 metrowe jaszczurki teju. Mimo tłumu nam się podoba, bo na poprzednich podobnych targach nie było tak przyjemnie, a ludzie się wyzywali i prawie szarpali.
Kocięta podrzucone na działkach. Szukamy domów Kocięta podrzucone na działkach. Szukamy domów

Na Exotic Fest były też dekoracje, ozdoby, biżuteria i rękodzieło z tematycznym wzornictwem. Można było uzyskać porady od hodowców. Przewidziano również strefę edukacyjną, współprowadzoną przez Fundację Anakonda z Trójmiasta. W strefie tej kupujący mogli dowiedzieć się wszystkiego o kupionych właśnie zwierzakach.

Wydarzenia

Exotic Fest Gdańsk (11 opinii)

30 - 35 zł
targi

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (90)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Imany "Voodoo Cello"

179 zł
blues / soul, pop

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu

121 - 168 zł
Kup bilet
muzyka poważna

Metallica & Symphony (4 opinie)

120 - 170 zł
Kup bilet
rock / punk, widowisko / show

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak nazywa się gdańsko-sopocki klub, w którym odbywają się dyskoteki w klimacie weselnym?