• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

To się czytało w 2022. Top 10 rozrywkowych tekstów

Magda Mielke
29 grudnia 2022, godz. 15:00 
Opinie (14)
Najnowszy artykuł na ten temat TOP10 recenzji filmowych w 2022 roku
Co się najlepiej klikało w serwisie Rozrywka w 2022 roku? Poniżej top 10 najchętniej czytanych tekstów. Co się najlepiej klikało w serwisie Rozrywka w 2022 roku? Poniżej top 10 najchętniej czytanych tekstów.

Koniec roku to czas podsumowań, również tych rozrywkowych. Pisaliśmy już o tym, jak wyglądał muzyczny rok w Trójmieście. Ale nie tylko koncertowe i festiwalowe tematy cieszyły się w portalu Trojmiasto.pl dużą popularnością. Sporo emocji wzbudzają też inne rozrywkowe teksty, co odzwierciedlają komentarze zamieszczane przez czytelników pod artykułami. Co się najlepiej klikało w serwisie Rozrywka w 2022 roku? Poniżej top 10 najchętniej czytanych tekstów.Koncerty, spektakle, wystawy, spotkania - Kalendarz wydarzeń na najbliższy tydzień


Najchętniej czytam w serwisie Rozrywka:

10. Historia gdańskiego Cricolandu - od euforii po tragedięZestawienie otwiera artykuł wspominający Cricoland. Choć lunapark już na pierwszy rzut oka wzbudzał wątpliwości - nie wyglądał ani ładnie, ani bezpiecznie - stanowił jeden z pierwszych powiewów wielkiego świata po transformacji ustrojowej.

Dla pokolenia urodzonego w latach 80. jest to miejsce wręcz kultowe. W tamtych czasach niemal każde dziecko z Trójmiasta i okolic było w Cricolandzie, co potwierdzają liczne komentarze pod artykułem, w których czytelnicy podzielili się swoimi wspomnieniami związanymi z tym miejscem. Mimo wypadku, do którego doszło w 1997 r., Cricoland w wielu wspomnieniach jawi się jako jedno z najwspanialszych miejsc w Gdańsku w latach 90.

9. Słynne trójmiejskie kluby: Balladyna, Morenka, Romantica i inne lokale w dzielnicachCzytelnicy ewidentnie uwielbiają wspominać miejsca, które zniknęły już z mapy Trójmiasta. Dowodem na to jest zainteresowanie, jakim cieszyła się druga część artykułu o klubach i dyskotekach, które działały w Trójmieście przed laty. Balladyna, Romantica, Lido, Rondo, Amazonka, Morenka, Bungalow, Viking - to w tych lokalach do rana bawili się mieszkańcy Brzeźna, Zaspy czy Sopotu. Bywali w nich Zygmunt Chajzer, Ewa Bem czy Kabaret OTTO.

8. Dzień, w którym Podsiadło przyćmił The Killers. Podsumowanie Open'eraNajgorętszym wydarzeniem rozrywkowym mijającego roku był zdecydowanie powrót Open'er Festivalu. Aktualności z przebiegu wydarzenia uważnie śledzili nie tylko jego uczestnicy. Choć nie była to najbardziej udana edycja w historii imprezy, na co złożył się szereg wydarzeń (ewakuacja z powodu burzy, bardzo nierówny line-up, gwiazdy, które zawiodły), to cieszył sam fakt, że po trzech latach lotnisko w Babich Dołach znów zapełniło się fanami muzyki. W tym tekście podsumowywaliśmy, co się udało, a co nie.

 • Open'er Festival 2022
 • Open'er Festival 2022
 • Open'er Festival 2022
 • Open'er Festival 2022
 • Open'er Festival 2022
 • Open'er Festival 2022

7. Tu bawiło się Trójmiasto. Kultowe kluby, które zniknęły z mapyKolejna nostalgiczna podróż po klubowych parkietach. Tym razem pod lupę zostały wzięte kultowe miejsca z lat 90. i 2000. Mandarynka, Metro, Copacabana, Enzym, La Dolce Vita, Cotton Club, Kazamaty, Papryka - swego czasu były to bardzo popularne kluby, w których bawiły się tłumy ludzi. Niestety niektórych nie ma już wiele lat, inne zniknęły z trójmiejskiej mapy stosunkowo niedawno.

Kluby w Gdyni, Sopocie, Gdańsku


6. Dawid Podsiadło jest bestią. 40 tys. ludzi na stadionie, a na scenie wiele gwiazdTen koncert był wyjątkowy nie tylko dlatego, że po kilkukrotnym przekładaniu terminu w końcu się odbył w normalnej formule. Przede wszystkim Podsiadło, który w tym roku w wakacje wystąpił w Trójmieście jeszcze dwukrotnie (na Open'erzeMęskim Graniu), zaprezentował długo wyczekiwane nowe utwory, które publiczność przyjęła z dużym entuzjazmem. A poza tym ze względu na gości - w Gdańsku pojawiła się Sanah, Krzysztof Zalewski, Kortez oraz Taco Hemingway.

5. Miała być Dua, wyszła lipa. Chaos na Open'erze - burza, ewakuacja, dezinformacjaO trzecim dniu tegorocznego Open'era będzie mówiło się latami. W piątkowy wieczór pogoda nie okazała się łaskawa dla festiwalowiczów - po godz. 20 nad teren Open'era nadciągnęła burza, która zmusiła organizatorów do tego, aby po raz pierwszy w historii festiwalu ewakuować ludzi z terenu. Odwołano część koncertów, a kilka godzin później wznowiono festiwal na tyle, na ile to było możliwe, jednak tak nagła decyzja spowodowała gigantyczny chaos organizacyjny i wściekłość wśród tych, którzy przyszli wyłącznie na ten jeden dzień - widać to także w licznych komentarzach pod artykułem.

4. Tak upada legenda? Słodko-gorzki wieczór z MyslovitzRelacje z koncertów są wciąż bardzo poczytnymi artykułami. Szczególnie gdy dotyczą występów takich zespołów jak Myslovitz, które przez wiele lat należało do czołówki polskiego rocka czy alternatywy. Myslovitz bez Artura Rojka to jednak nie to samo, co kiedyś. Zespół nie ma już tej renomy i rangi, dlatego wieczór w Starym Maneżu stanowił swoisty dysonans. Trudno było bowiem patrzeć na ten zespół obiektywnie.


3. Lata 90. Miss mokrego podkoszulka w SopocieMłode kobiety, równie piękne co bezpruderyjne i ich mokre od szampana podkoszulki, przyklejone do nagich piersi. Dziś taki konkurs wzbudzałby mnóstwo kontrowersji, jednak w 1995 r., kiedy na sopockiej plaży po raz pierwszy zorganizowano wybory miss mokrego podkoszulka, publiczność była głównie zaciekawiona i podekscytowana. Niemniej zainteresowani okazali się czytelnicy Trojmiasto.pl, którzy chętnie czytali i komentowali wspomnienie o tej imprezie.

Burza nad Open'er Festivalem. Burza nad Open'er Festivalem.

2. Koncerty na Open'erze po burzy zostały wznowione. Dua Lipa chce wrócić na Open'eraKolejny artykuł dotyczący Open'era. Od chwili zapadnięcia decyzji o ewakuacji na bieżąco informowaliśmy o kolejnych krokach czynionych przez organizatorów i udostępnialiśmy liczne materiały, które przesyłali uczestnicy festiwalu.

1. "Nikoś": człowiek z miasta. Oceniamy nowy hit NetflixaNajchętniej czytanym tekstem w serwisie Rozrywka w 2022 roku okazała się... recenzja filmu "Jak pokochałam gangstera". Artykuł ten przeczytało niemal 150 tys. czytelników. Rozochocony sukcesem swojej poprzedniej produkcji Maciej Kawulski w poszukiwaniu kolejnych przestępczych inspiracji udał się do Trójmiasta. Wybór padł na Nikodema Skotarczaka, "ojca chrzestnego" polskiej mafii i "króla Wybrzeża", którego naszpikowany niemal filmowymi zwrotami akcji życiorys wydawał się doskonałym materiałem na rasowe kino akcji. Niestety trzygodzinna netfliksowa opowieść o "Nikosiu" - choć pełna ciekawych postaci, wizualnych ozdobników i trójmiejskiego klimatu - okazała się tonąć w fabularnych dłużyznach i "żółwiej ociężałości".

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (14)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2 opinie)

27-320 zł
festiwal filmowy

The Legend of Rock Symphonic (4 opinie)

159 - 249 zł
rock / punk

ZOO Festiwal

49 - 79 zł
pokaz

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Sopocka kantyna znana wśród influencerów to: