Wiadomości

stat

Tortoise zagrają w Uchu!

Tortoise mimo upływu czasu nie tylko świetnie brzmią, ale także rewelacyjnie prezentują się na koncertach.
Tortoise mimo upływu czasu nie tylko świetnie brzmią, ale także rewelacyjnie prezentują się na koncertach. mat. prasowe

Miał być tylko jeden koncert w Polsce, ale będą dwa. Legendarna amerykańska grupa Tortoise, wystąpi 6 grudnia w klubie Ucho.O występie zespołu w Poznaniu wiadomo od kilku tygodni. Zapowiadano, że będzie to jedyny występ grupy w Polsce. Tymczasem parę dni temu okazało się, że "żółwie" wystąpią w naszym kraju jeszcze raz - dzień wcześniej zagrają w Gdyni.

Muzyka Tortoise wymyka się jednoznacznej klasyfikacji. To jeden z pierwszych amerykańskich zespołów, który w pomysłowy sposób połączył w swojej muzyce krautrock (rock z elektroniką), dub, minimalizm, jazz czy muzykę taneczną.

To właśnie Tortoise są określani jako pionierzy gatunku muzycznego "post-rock", a ich wpływy są obecne w muzyce wielu innych wykonawców, wyznaczających kanony współczesnej muzyki. Muzycy Tortoisa działają też w wielu inntych grupach, m.in. Exploding Star Orchestra, Bumps, Activities of Dust czy Powerhouse Sound z Kenem Vandermarkiem.

Grupa powstała na początku lat 90. w Chicago, a swoją pierwszą płytę "Tortoise" wydali w 1994 roku. Już wtedy zwróciła uwagę swoim charakterystyczny stylem opartym na powolnym tempie, wyraźnie zaznaczonej sekcji rytmicznej oraz brzmieniach inspirowanych elektroniką i jazzem. Najbardziej przełomowy okazał się album "Millions Now Living Will Neer Die", ale grupa zawsze skręcała w różne kierunki stylistyczne - album "TNT" z 1998 roku to najbardziej jazzowa płyta zespołu, a "Standards" z 2001 r. to dziesięć krótkich utworów inspirowanych wieloma gatunkami muzycznymi.

W czasie trwającej trasy koncertowej zespół promoje swoje najnowsze wydawnictwo, nagrany po pięciu latach milczenia album "Beacons of Ancestorship", który udowadnia, że głowy członków zespołu wciąż pełne są pomysłów na łączenie ze sobą wielu środków artystycznych w bardzo przemyślany sposób.

Album doskonale oddaje też brzmienie zespołu na żywo. Koncerty na dwie perkusje, obsługa przez muzyków kilku instrumentów podczas występu i wciągająca, energiczna gra - to elementy, które stanowią o sile kwintetu, dlatego fani pomysłowej muzyki na ich koncercie w grudniu powinni pojawić się koniecznie.

Utwór Prepare Your Coffin z albumu Beacons Of Ancestorship.

Opinie (12)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20

listopada

The World Of Hans Zimmer Gdańsk, Sopot, Ergo Arena

24

listopada

Morsowanie - Nie myśl tyle ... Gdańsk, Tawerna Klipper

02

grudnia

Lords of the Sound - Music ... Gdańsk, Scena Teatralna NOT

Kultura

Muzyka Hansa Zimmera w Ergo Arenie
Muzyka Zimmera w Ergo Arenie
Nocne spacery po Siedlcach. Narracje
Nocne spacery po Siedlcach. Narracje

Kulinaria

Arco by Paco Pérez: hiszpańska kuchnia z widokiem na Gdańsk
Arco by Paco Pérez: kuchnia z widokiem
Serce do garów. Szefowie kuchni gotowali w szczytnym celu
Kolacja charytatywna "Serce do garów"

Planuj z nami tydzień

Narracje, półmaraton i muzyka Hansa Zimmera. Planuj tydzień
Narracje i muzyka Hansa Zimmera

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    W serii albumów "Fot. Kosycarz - Niezwykłe zwykłe zdjęcia" znajdziemy zdjęcia: