• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Trójmiasto zagrało dla WOŚP. Co się działo?

Mateusz Groen
30 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Za nami 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się na ulicy Elektryków, a muzyka wypełniła klub B90. Na scenie tego dnia wystąpili: Anita Lipnicka, Majka Jeżowska, a także zespół Jary Odział Zamknięty i Arek Kłusowski. Wolontariuszy było widać na każdym kroku, a ludzie ochoczo dawali datki na wyposażenie szpitali. Do niedzielnego wieczora tylko w Gdańsku udało się zebrać ponad 300 tys. zł, a w całym kraju ponad 80 mln zł.Wydarzenia w ramach WOŚP


Gwiazdy zagrały dla WOŚPCzy brałe(a)ś udział w tegorocznym koncercie WOŚP?

Niedziela 30 stycznia wręcz kipiała od imprez organizowanych w ramach 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbył się także tradycyjny koncert. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w innym miejscu niż w latach ubiegłych. Pierwotnie scena miała stanąć na Ołowiance, tuż przy gmachu Filharmonii Bałtyckiej. Jednak warunki pogodowe panujące w Trójmieście sprawiły, że impreza została przeniesiona na ulicę Elektryków. Koncerty odbywały się w klubie B90, zaś miasteczko imprezowe przeniesiono do przestrzeni W4.

Koncert poprowadziła aktorka Katarzyna Figura w towarzystwie konferansjera Andrzeja Stawickiego. Wiejący silny wiatr sprawił, że frekwencja w ciągu dnia nie była duża, jednak już chwilę po 16, gdy na scenie pojawiła się Majka Jeżowska uczestnicy zaczęli się schodzić. Artystka znana z hitów "A ja wolę moją mamę" czy "Laleczka z saskiej porcelany" rozbujała zarówno starszych, jak i młodszych widzów. Po godzinnej sentymentalnej podróży nadszedł czas na występ Arka Kłusowskiego, który zaśpiewał m.in piosenkę "Idealny syn".

Czytaj też: Trójmiejska gastronomia wspiera WOŚP. Kolacje, vouchery, kulinarne spotkania

Występy gwiazd przeplatały rozmowy z wolontariuszami. Wystąpił także zespół Jary Oddział Zamknięty. Zaś główną atrakcją muzyczną był koncert Anity Lipnickiej, która wystąpiła z nowym repertuarem oraz odświeżonymi kultowymi przebojami. Wydarzenie zakończyło tak zwane "światełko do nieba", poprzedzone przekazaniem kluczy do miasta wolontariuszom, chwilę po godzinie 20. Jednak nie był to znany od lat festiwal fajerwerków, a zjawiskowy pokaz iluminacji, które rozświetliły przestrzeń klubu B90.Na koncert wejście tylko dla zaszczepionychNa ulicach gdańskiego śródmieścia wszędzie było widać tłumy osób i mimo że wiele osób najwyraźniej zrezygnowało z udziału w koncertach, tak puszki wolontariuszy na mieście stale się zapełniały. W porównaniu do poprzednich edycji, koncerty oraz atrakcje ściągnęły dużo mniejszą liczbę osób. Powodem tego mógł być m.in fakt, że wejście do przestrzeni koncertowej i miasteczka WOŚP było tylko za okazaniem certyfikatu potwierdzającego zaszczepienie przeciw Covid. Należy jednak wspomnieć, że organizatorzy już podczas konferencji i w przekazach medialnych podkreślali, że chcą grać odpowiedzialnie i prosili o zabranie ze sobą certyfikatów.

Wydarzenia

WOŚP - Gdańsk (71 opinii)

(71 opinii)
imprezy i akcje charytatywne

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (112)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (21 opinii)

(21 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Miejscowość "Przyjaźń" znajduje się w: