• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trójmiejskie Biura: studio kreatywne Hiday pełne roślin

Joanna Puchala
12 lutego 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Trójmiejskie Biura. Z wizytą w Future Processing
W jednej z czterech stref biura została wygospodarowana przestrzeń do wypoczynku. Podobnie jak w pozostałych częściach biura jest ona wypełniona kwiatami. W jednej z czterech stref biura została wygospodarowana przestrzeń do wypoczynku. Podobnie jak w pozostałych częściach biura jest ona wypełniona kwiatami.

Coraz więcej firm wraca do pracy w biurach, a my wracamy do naszego cyklu Trójmiejskie Biura, w ramach którego pokazujemy ciekawe wnętrza. Tym razem odwiedzamy studio kreatywne Hiday w Gdyni. W poprzednim odcinku pokazywaliśmy wnętrze gdańskiej siedziby Intel.W Hiday pracują specjaliści z różnych dziedzin marketingu, zajmujący się tworzeniem i realizacją strategii marketingowych, projektowaniem graficznym i tworzeniem zdjęć, filmów oraz treści.

- Od lat tworzymy marki oraz pomagamy klientom rozwinąć skrzydła na rynku. W znacznej mierze pracujemy dla branży modowej, lecz nie zamykamy się też na innych. Chociaż tworzenie sesji zdjęciowych to nadal jeden z naszych kluczowych obszarów działalności, to pandemia zmieniła sposób, w jaki funkcjonujemy. Dotychczas firmy przeznaczały budżet zarówno na sesje produktowe, jak i na potrzeby mediów społecznościowych oraz wizerunkowe. Aktualnie przeważają sesje do mediów społecznościowych oraz produktowe na potrzeby e-commerce - mówi Dorota Cząstka, CEO Hiday.

Biurko na godziny? Klienci wracają, bo mają dość pracy w domuNie tylko promocja, ale i edukacjaOprócz dbałości o wizerunek i promowania marek studio stawia także na edukację. W ostatnim czasie ważnym i coraz częściej poruszanym problemem jest wpływ mediów społecznościowych na życie ludzi, zwłaszcza młodych, oraz obniżenie jakości publikowanych treści. Hiday wraz z zaprzyjaźnionymi grafikami przygotowuje akcję "Marsz do wiedzy". Seria plakatów i grafik ma zachęcić młodych ludzi do sięgania po wiedzę do rzetelnych źródeł, takich jak m.in.: artykuły naukowe, książki, publikacje naukowców, praktyków czy innowatorów i jednocześnie uświadomić, że media społecznościowe są często przepełnione nieprawdziwymi informacjami.

 • Wnętrze zostało podzielone na cztery strefy. Jedną z nich jest część do pracy przy komputerze.
 • Biuro jest przepełnione roślinami, tak by każdy z pracowników mógł na chwilę oderwać wzrok od ekranu monitora.
 • W kąciku wypoczynkowym pracownicy mogą usiąść i poczytać książkę.
 • Wnętrze zostało urządzone tak, by tworzyć otwartą przestrzeń, którą w razie potrzeby można oddzielić - za pomocą zasłon i szklanych ścianek.
 • Oddzielenie przestrzeni szklanymi zabudowami i kotarami umożliwia równolegle pracę dwóch zespołów.
 • Z części do pracy docelowej znajduje się bezpośrednie przejście do strefy zdjęciowej.
 • W przeszklonej części biura znajduje się sala konferencyjna.
 • Niewielka sala konferencyjna stwarza przestrzeń do spotkań z klientami lub spotkań zespołu.
 • W biurze Hiday znalazło się także miejsce na kuchnię z jadalnią.
 • Strefa jadalniana znajduje się obok sali konferencyjnej.


Wnętrze z marzeń, pełne kwiatówBiuro Hiday znajduje się na terenach dawnego DalmoruMapka w Gdyni. Na 144 m kw. pracuje aktualnie kreatywny, sześcioosobowy zespół. Wnętrze przepełnione jest kwiatami, które poprawiają jakość powietrza, samopoczucie pracowników i pozwalają oderwać wzrok od monitora.

Aranżacja wnętrz w Trójmieście- Nasza roślinna kolekcja stale się powiększa. Czasami dostajemy od naszych klientów nawet 30-letnie okazy, które nie mają warunków do kwitnięcia w mieszkaniach czy domach. Ratujemy zniszczone rośliny, pomagamy im odżyć, a potem cieszymy nimi oczy - wyjaśnia Dorota Cząstka.
Za projekt wnętrza w pełni odpowiedzialny był dyrektor artystyczny i współzałożyciel studio Hiday Kacper Cząstka. Biuro zostało podzielone na cztery strefy: pracy, studio fotograficzne, salę do spotkań oraz miejsce do wypoczynku. Wszystko zostało zaaranżowane tak, aby razem tworzyło przestrzeń typu open space, ale każda część pozwalała także na kameralny charakter dla zespołu przebywającego w poszczególnych częściach biura. Dzięki przeszkleniom oraz zasłonom jednocześnie mogą pracować niezależnie dwa zespoły, nie przeszkadzając sobie nawzajem.

- Stylistyka wnętrza mówi o tym, jak podchodzimy do swojej pracy, dbając o
szczegóły i najwyższą jakość. Lokalizacja naszego studia była dla nas kluczowa, chcieliśmy, aby miała unikalny charakter, a widok z okna na morze inspirował do pracy twórczej i wydaje mi się, że to się udało. Mogę powiedzieć, że Hiday, podobnie jak Gdynia, to dla nas firma z morza i marzeń i mam nadzieję, że jest taka także dla naszych współpracowników - dodaje Dorota Cząstka.

 • Surowe biuro na terenie dawnego Dalmoru zyskało zupełnie inne oblicze dzięki roślinności, miękkim tkaninom oraz szklanym ściankom z metalowymi szprosami.
 • W pracy Hiday aktualnie przeważają sesje do mediów społecznościowych oraz produktowe na potrzeby e-commerce.
 • Otwarta przestrzeń umożliwia dopasowanie miejsca pracy adekwatnie do potrzeb.
 • Kolekcja roślin w Hiday stopniowo się powiększa.
 • Rośliny w biurze poprawiają jakość powietrza i samopoczucie osób przebywających w ich otoczeniu.


"Trójmiejskie Biura" to cykl, w którym pokazujemy wnętrza biur znajdujących się na terenie Trójmiasta i jego okolic. Rozmawiamy o estetyce i funkcjonalnych rozwiązaniach, które ułatwiają codzienną pracę. Chcesz pokazać nam swoje biuro w tym cyklu? Prześlij trzy zdjęcia wnętrza na adres: j.puchala@trojmiasto.pl.

Miejsca

 • HiDay Gdynia, Świętojańska 43/23 Mapa

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (18)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Imany "Voodoo Cello"

179 zł
blues / soul, pop

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu

121 - 168 zł
Kup bilet
muzyka poważna

Metallica & Symphony (4 opinie)

120 - 170 zł
Kup bilet
rock / punk, widowisko / show

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakie kluby znajdowały się w latach 90. nad gdańskim dworcem PKS?