• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trójmiejskie escape roomy. Dokąd warto się wybrać?

Aleksandra Wrona
2 maja 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 
Pokoje ucieczki to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych Pokoje ucieczki to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych

Escape roomy, czyli pokoje ucieczek, to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu. Pomysł wydaje się prosty: wraz z grupą znajomych zostajecie zamknięci w pokoju pełnym zagadek, jeśli uda wam się je rozwiązać w ciągu 60 minut - wygrywacie. W praktyce jednak wyobraźnia osób projektujących escape roomy przechodzi najśmielsze oczekiwania.Przygoda w wojennym schronie, odwiedziny w szalonym laboratorium, ucieczka przed seryjnym mordercą, podróż w czasie... to wszystko jest do dyspozycji gości. Trójmiasto dysponuje naprawdę szeroką gamą escape roomów. Sprawdźcie, jakie przygody możecie przeżyć. Zacznijmy od Gdańska.

Enigmat Escape

Czy korzystasz z oferty escape roomów?W Enigmat Escape do wyboru mamy aż cztery pokoje ucieczki. Każdy z nich przeznaczony jest od 2 do 5 osób. W pierwszym musimy poszukać Skarbu Gdańskich Korsarzy, a następnie przekazać go spadkobiercom, zanim dosięgnie nas królewska klątwa. W Celi Śmieci znajdziemy się zaraz po tym, jak zapadł na nas wyrok. Jest to ostatnia szansa, żeby wydostać się z pokoju i udowodnić swoją niewinność lub przekonać się, jak wygląda ostatnia podróż. Miłośnicy baśni nie powinni być zawiedzeni wizytą u Alicji w Krainie Czarów, a fani zombie nie mogą przegapić Zombie Apokalipsy. W ciągu najbliższego tygodnia otwarty zostanie piąty pokój, Galaktyczna Odyseja, dla fanów science fiction. Ceny od poniedziałku do czwartku to 99-119 zł za grupę, a od piątku do niedzieli 109-129 zł.

Spichlerz Tajemnic

Spichlerz Tajemnic zapowiada, że w swoich murach zamiast zboża gromadzi zagadki. Do wyboru mamy aż sześć pokojów! Gracze mogą odwiedzić Pocztę Tajemnic, poznać Marzenia Grzeszników lub odwiedzić tajemniczy Gabinet Profesora Lilego. Miłośnicy Kubusia Puchatka na pewno z chęcią dowiedzą się, co skrywa w sobie Zatruty Miodek. Możemy też wybrać się na polowanie wzorem Johna Huntera lub odnaleźć Zagubione Zamówienie. Do gry mogą przystąpić minimalnie 2 osoby. Cena za osobę wynosi 30 zł, jednak warto zaglądać na facebookowy profil Spichlerza Tajemnic, ponieważ tam ogłaszane są różne promocje i oferty specjalne.

Podziemna pułapka

Niewątpliwą zaletą Podziemnej pułapki jest to, że znajduje się w prawdziwym schronie zlokalizowanym we Wrzeszczu. Obecnie znajdują się tam dwa pokoje, choć planowane są aż cztery. Pierwszy z nich to oczywiście Schron, opis pokoju brzmi: Myśleliście, że macie szczęście. Mimo że jesteście zwykłymi cywilami, pozwolono wam ukryć się w wojskowym schronie. Spodziewaliście się, że będziecie tam bezpieczni. Jednak gdy tylko weszliście do środka, wiedzieliście już, że był to największy błąd w waszym życiu. I, być może, ostatni. Przeznaczony jest dla 2 do 5 osób. Drugi pokój to Piwnica Dziadka, w której niepozorny staruszek schował swoją drogocenną szkatułkę. Zagadkę można rozwiązać w dwie, trzy lub cztery osoby. Ceny od poniedziałku do piątku wynoszą 80-140 zł, a w weekendy 90-150 zł. W Podziemnej Pułapce dostaniemy też zniżki m.in. na Kartę do Kultury.

Escape Room Center

Escape Room Center zlokalizowane jest w gdańskiej stoczni. Od 1 maja dostępny będzie tam pokój Algorytm Tożsamości, a od 15 maja Obiekt Beta. W planie jest otworzenie sześciu pokojów. Algorytm Tożsamości to podróż w czasoprzestrzeni, podczas której będziemy zmuszeni na nowo odzyskać własną tożsamość. Pokój ten wyróżnia narracja oraz interpersonalny kontakt z mistrzem gry. Do zabawy może przystąpić grupa maksymalnie ośmiu osób, cena podstawowa to 180 zł. Niższe ceny będą obowiązywały podczas studenckich czwartków oraz przed południem. Do pokoju można też udać się po godz. 22, jednak w cenie 220 zł.

Questrooms

Gdański oddział Questrooms dysponuje pięcioma pokojami. W Ucieczce z więzienia może brać udział od czterech do aż ośmiu graczy. Cena pokoju to 129-149 zł. Zagadka pięciu morderstw to pokój dla dwóch graczy, zapłacimy za niego 59-69 zł. Tajemnicę Śmierci w Bractwie wyjaśniać mogą dwie do sześciu osób, w cenie 99-119 zł. W Katastrofie w przestworzach może wziąć udział dwóch do pięciu graczy, cena wynosi 99-119 zł. Poszukiwanie Zaginionego Prezentu to zadanie dla dwóch do sześciu osób, cena wynosi 99-119 zł. Warto zapoznać się też z dostępnymi na stronie promocjami.

 • Enigmat Escape Room
 • Outscape Escape Room
 • Outscape Escape Room
 • Outscape Escape Room
 • Spichlerz Tajemnic
 • Spichlerz Tajemnic
 • Pokój "Napad doskonały" w Busters Escape Rooms
 • Pokój "Kanibal" w Busters Escape Rooms
 • Pokój "Kac Sopot" w Busters Escape Rooms
Miłośnicy przygód mogą wybrać się też do Gdyni

No Escape

W gdańskim No Escape do wyboru mamy dwa pokoje: Wyspa Rozbitków oraz Nawiedzony Cmentarz. W pierwszym będziemy musieli poradzić sobie jako rozbitkowie na wyspie pełnej niespodzianek i tajemnic, w drugim wybierzemy się na eskapadę po nawiedzonym cmentarzu. Grać można w grupie od 2 do 5 osób. Cena za grupę wynosi 99 zł, należy jednak wspomnieć, że studenci i uczniowie w poniedziałki i czwartki mogą liczyć na specjalną zniżkę.

Outscape

W gdyńskim Outscape wybrać możemy jeden z dwóch pokoi, choć trzeci jest już w przygotowaniu. W tej chwili dostępna jest Klinika Doktora Haisa, w której przyjmował pacjentów jeden z najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy świata oraz Tajny Ośrodek Badawczy, gdzie grupa śmiałków pracować będzie nad bardzo tajemniczym projektem. Pokoje przeznaczone są dla grup 2- i 4-osobowych, jednak za dodatkową opłatą (20 zł) można wejść do pokoju w piątkę. Ceny od poniedziałku do czwartku to 89 zł za Klinikę Dr Haisa i 109 zł za Tajny Ośrodek Badawczy, a od piątku do niedzieli 109 zł za Klinikę Dr Haisa i 129 zł za Tajny Ośrodek Badawczy.

Zoltar

W Stefie Zoltar w Gdyni znajdziemy Pokój zagadki kryminalnej, w której będziemy musieli rozwikłać Tajemnicę zniknięcia znanego dziennikarza. "Spryt, zręczność, spostrzegawczość, odwaga - wymagane!" czytamy na stronie Zoltara. Cena od poniedziałku do czwartku to 36 zł za osobę, od piątku do niedzieli zapłacimy 39 zł.

Anagram Escape Room's

Gdyńskie Anagram Escape Room's oferują dwa pokoje ucieczki. W pierwszym zmierzymy się ze znanym wszystkim miłośnikom "Piły" Jigsawem, który postanowił poświęcić swoje życie na udowadnianiu ludziom, którzy nie szanują życia, ile ono dla nich znaczy. W drugim pokoju czeka na nas magiczna przygoda w poszukiwaniu zaginionego iluzjonisty. W zabawie może wziąć udział od dwóch do nawet ośmiu osób. Ceny od poniedziałku do czwartku wynoszą 79-179 zł, a od piątku do niedzieli 99-209 zł. Anagram Escape Room's posiada też promocje, m.in. dla studentów i maturzystów.

Walkout

Walkout oferuje aż cztery pokoje ucieczki. W Pokoju Agenta Snow będziemy musieli uratować miasto przed zagładą szykowaną przez siatkę terrorystów. W Zapomnianym Pokoju zmierzymy się z własnym strachem przed tajemnicami opuszczonego domostwa. Możemy stawić też czoła Gniewowi Bogów lub odwiedzić Szpital Psychiatryczny. Pokoje przeznaczone są dla od dwóch do sześciu graczy. Od poniedziałku do czwartku zapłacimy 78-150 zł, a od piątku do niedzieli 88-174 zł.

Scopeout

Gdyński Scopeout ma do zaoferowania swoim graczom cztery pokoje. Mister Heisenberg to tajemnicze laboratorium, które staje się pułapką. Uprowadzona I to zagadka zniknięcia dziewczyny, w której musimy wykryć sprawcę, zanim zginą kolejne osoby. Podobną fabułę, lecz zupełnie inne rozwiązanie znajdziemy w pokoju Uprowadzona II: Miejska Legenda. Miłośnicy fantasy powinni wybrać się do Eliksiru Trolla - pokoju, w którym spróbujemy wykraść mu sekret nieśmiertelności.

 • Walkout Escape Room
 • Pokój ucieczki w Podziemnej Pułapce
 • "Schron" w Podziemnej Pułapce
 • Pokój zagadki kryminalnej w Strefie Zoltar
 • Pokój zagadki kryminalnej w Strefie Zoltar
 • Scopeout
 • Scopeout
 • Questrooms
 • Questrooms
 • Questrooms

Escape roomy znajdziemy też w Sopocie

Questrooms

W sopockim oddziale Questrooms zbadamy tajemniczy Rytuał. Będziemy zmuszeni uciec z pułapki zastawionej przez X, który poluje na niewinne osoby i oddaje ich ciała demonowi. Pokój przeznaczony jest dla dwóch do pięciu graczy w cenie 99 zł od poniedziałku do piątku i 119 zł w weekendy. W planach jest też otwarcie nowego pokoju o nazwie Czarnobyl.

Busters Escape Rooms

Wyobraź sobie, że po udanej imprezie w Sopocie budzisz się następnego poranka z ogromnym bólem głowy i dziurą w pamięci. Nie wiesz, co działo się poprzedniego dnia, ani gdzie jesteś... to właśnie zagadka, którą możesz rozwikłać w pokoju Kac SopotBusters Escape Rooms. Inne pokoje to Napad doskonały, czyli symulacja napadu na bank oraz wizyta w posiadłości Kanibala. Twórcy zapowiadają, że kolejne trzy filmowe pokoje otwarte zostaną już wkrótce. Pokoje przeznaczone są od dwóch do pięciu osób. Od poniedziałku do czwartku za pokój zapłacimy 89 zł, a od piątku do niedzieli 99 zł.

Miejsca

Opinie (21) 1 zablokowana

 • (2)

  Jak już wymieniacie ER to warto byłoby wymienić wszystkie a nie tylko wybrane. I w sumie po co ten artykuł? Ani żadnych opinii tylko suche wymienienie nazw pokojów i ich cen. W nagłówku info o podróży do 44 roku a w tekście brak już wiadomości o nowayout i ich pokoju. O kant d*py rozbić taką publicystykę.

  • 78 4

  • (1)

   No i gdzie warto się wybrać? Bo w artykule brak odpowiedzi na to pytanie...

   • 25 1

   • Zgadzam się - oprócz krótkich opisów i informacji o cenach, zero treści. Liczyłam na odpowiedź dokąd warto pójść, a artykuł nawet się o nią nie ociera.

    • 15 1

 • Trójmiasto to żenada (1)

  2 lata temu strasznie spodobała nam się zabawa w escape roomy - w ciągu miesiąca obeszliśmy wszystkie w Gdyni... od Tamtego czasu pojawiły się może 3-4 nowe.... Kompletny brak rotacji pokoi i 0 świeżości.

  • 20 11

  • To jaki problem, zrealizuj sobie nową zabawę "Escape from 3city".

   • 24 2

 • (1)

  zróbcie escape room-y dla dzieci od 8-10 lat w górę, będzie rynek na to!

  • 28 8

  • Escape Room dla dzieci :D

   Zapraszamy do Escape Me :D!

   • 0 0

 • Przepraszam za wyrażenie, ale (1)

  "gnojenie" języka polskiego trwa w najlepsze. Czy nasz język ojczysty jest aż tak prymitywny, że nie potrafimy nazwać najprostszych rzeczy tak, jak powinny?

  • 31 12

  • zgłoś

   • 0 0

 • Opinia

  Z artykułu w sumie mało wynika. Podanie cen i tyle.
  Jeżeli chodzi o opinie, to super rozrywka. Coś innego niż kino, czy pub.
  Mam zwiedzone ponad 50 pokoi, wiec trzeba wiedziec, ze wciąga :D
  W Trójmieście to Ucieczka z więzienia w Questrooms najlepsza. Warto wpaść i spróbować.

  • 17 3

 • No właśnie...

  Gdzie warto się wybrać? Jakaś opinia. Autor był w którymś i poleca, czy spisał info z neta?

  • 29 0

 • Od siebie polecam Conudrum, bardzo ciekawy Espace room i w miarę ciężki. Generalnie świetna zabawa, a sam pokój to bardziej Sandbox :)

  • 0 1

 • Najlepiej się uciekało że szkoły (1)

  Ja

  • 29 1

  • smutne

   • 0 2

 • Ja polecam escape room na Kurkowej. (1)

  Mają tam duży wybór pokoi. Wchodzi dwuch i czterech graczy.

  • 27 4

  • dwóch

   nic dziwnego, że tam trafiłeś

   • 2 1

 • Najlepsze pokoje. (1)

  Questroom jest słaby, dużo lepszy jest Escape Time. Mają w tej chwili dwa pokoje, w najblizszym czasie mają otworzyć kolejny. Byłem w wielu Escape Roomach i są najlepsze w Gdańsku. Ceny również mają przystępne. Polecam

  • 5 3

  • Już nie - niedawno otwarty Er na wita Stwosza ich przebija o dwie długości

   • 2 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

II Baltic Opera Festival 2024

33 - 280 zł
Kup bilet
opera / operetka, festiwal teatralny

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku Juwenalia zostały odwołane?