Trupa Trupa - info, skład, zdjęcia, dyskografia

Trupa Trupa

  • rock
36 + / 21 -

O zespole:

Skład zespołu:

Grzegorz Kwiatkowski (voc, git)
Tomek Pawluczuk (drums)
Wojtek Juchniewicz (bass)
Kasia Łygońska (vj)
Rafał Wojczal (keys)

Poważne, często traktujące o śmierci teksty, a jednocześnie melodie - od rock'n'rollowych zwrotów w kierunku The Beatles czy The Velvet Underground, po zimna falę, elektronikę czy punk. Trójmiejski zespół Trupa Trupa - w skład którego wchodzi Grzegorz Kwiatkowski (gitara, wokal), Tomek Pawluczuk (perkusja), Wojtek Juchniewicz (bas, wokal) i Rafał Wojczal (klawisze) - mrocznie, a jednocześnie chwytliwie komentuje otaczającą nas rzeczywistość.

Zespół potrafi zaatakować słuchacza takimi hałaśliwymi utworami jak otwierające płytę "Revolution", punkowe "Good Days are Gone" czy "Walt Whitman", ale też spokojniejszymi i bardziej refleksyjnymi utworami - "Porn Actress" czy utrzymane trochę w stylu Lou Reeda "Don't Go Away". Produkcji płyty podjął się Adam Witkowski, który w minionym roku wyprodukował świetną płytę własnego duetu Samorządowcy oraz krążek zespołu Gówno. "LP" brzmi surowo, a jednocześnie ciepło i to brzmienie z pewnością dopełnia obrazu tego albumu.

Niewątpliwym atutem zespołu są teksty, napisane przez poetę Grzegorza Kwiatkowskiego, często mające iście turpistyczny charakter, czasem ironiczne, a jeszcze kiedy indziej opowiadające mroczne historie. Muzycy zdecydowali się na język angielski co sprawdza się z powodzeniem. Zespół równie dobrze wypada na koncertach, kiedy studyjny materiał nabiera więcej żywiołowości, energii i jest o wiele bardziej hałaśliwy i agresywny.

Dyskografia
- EP (2010)
- LP (2011)

Dyskografia:

  • Trupa trupa

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.