Trwa filmowa majówka w Experymencie

To nie lada gratka dla przyszłych adeptów sztuki filmowej. A także świetna okazja, aby kreatywnie spędzić czas w rodzinnym gronie. W ramach filmowej majówki "Nakręć się" można zobaczyć, jak powstają filmy, a nawet stać się ich twórcą. Atrakcja jest dostępna do 3 maja włącznie.Czy majówka to dobry czas, aby łączyć zabawę z nauką?

tak, zawsze szukam takich aktywności w Trójmieście 52%
tak, ale trzeba też znaleźć czas na odpoczynek 29%
nie, wybieram odpoczynek 16%
nie, wybieram aktywności na świeżym powietrzu 3%
zakończona Łącznie głosów: 31
Filmowa majówka w Centrum Nauki Experyment w Gdyni to aż cztery stanowiska, obsługiwane przez Gdyńską Szkołę Filmową.

- Przyszliśmy razem z dziećmi. Robimy film poklatkowy według pomysłu dzieci. Ja próbuję być operatorem, ale scenarzystą i reżyserem są dzieci. Dobrze się bawimy - powiedział nam jeden z uczestników.
W strefie profesjonalnego planu filmowego każdy chętny może się wcielić w role aktora, dźwiękowca, oświetleniowca, operatora oraz reżysera. Do dyspozycji uczestników dostępne są m.in. profesjonalna kamera oraz wózek filmowy. W strefie green screen można poczuć magię wielkiego ekranu, przenosząc się w czasie i przestrzeni, np. na Marsa. Strefa animacji 2D i stop motion to miejsce, w którym każdy może stworzyć krótki filmik-animację za pomocą techniki, którą stosowano m.in. w Gwiezdnych Wojnach czy Terminatorze. Ostatnią strefą jest montaż analogowy, gdzie dowiemy się, jak filmy robiło się przed cyfryzacją, czyli na kliszach filmowych.

- Wszyscy oglądamy filmy, ale nie zawsze wiemy, jak one powstają. Niemal w każdym gatunku filmowym, od animacji aż po dokument, wykorzystywane są dzisiaj efekty specjalne. Na naszej filmowej majówce opowiadamy m.in. o tych efektach, a także w praktyce pokazujemy, jak wygląda praca twórców filmowych - mówi Maja Banaszczyk, specjalista ds. PR i marketingu, Centrum Nauki Experyment.

Atrakcje dla dzieci na weekend


Atrakcją specjalną są rodzinne warsztaty "Smartfilmowanie", które odbywają się dwukrotnie w ciągu każdego dnia. Skierowane są do amatorów, którzy chcieliby tworzyć dobre filmy na nieprofesjonalnym sprzęcie. Na warsztaty obowiązują zapisy. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsca w czwartek na godz. 15 oraz w piątek na godz. 12 i godz. 15.

Wstęp na filmową majówkę jest biletowany zgodnie z zasadami wstępu do Experymentu. Bilet ulgowy kosztuje 12 zł. Bilet normalny - 20 zł. Warsztaty są płatne dodatkowo w cenie 12 zł. Dla osób biorących udział w warsztatach wstęp na wystawę kosztuje 12 zł.

Opinie (4)

 • (1)

  Warsztaty płatne dodatkowo? To po co ta akcja. Lepiej zrobić to w szkole filmowej jak i tak trzeba zapłacić. Tutaj i za wstęp i w środku za warsztaty? Kto to wymyślił? Jak ta Pani od PR i marketingu to może powinna zostać zatrudniona na stanowisku starszy kasjer- handlowiec.

  • 5 8

  • nie zupełnie

   myśmy w ramach wstępu na warsztaty mieli od razu wszystko, BENG ! pozdrawiam

   • 1 0

 • Byłem wczoraj z synem.

  Dno.
  Gdyby nie udostępniona pozostała część Experymentu nie wiedziałbym na co wydałem pieniądze.

  • 7 2

 • Bardzo słabe

  Niestety słabo to wyszło.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej
Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej
muzyka chóralna, widowisko / show
paź 22
piątek, g. 19:00
Gdynia, Gdynia Arena
Mela Koteluk & Kwadrofonik
Mela Koteluk & Kwadrofonik
rock, pop
paź 29
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
Fisz Emade Tworzywo - Ballady i Protesty
Fisz Emade Tworzywo - Ballady i Protesty
muzyka alternatywna
lis 12
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż

Kulinaria

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak nazywa się największy festiwal piwa organizowany w Trójmieście?