Wiadomości

stat

Zlot cosplayerów w Gdańsku

W Alfa Centrum odbywa się dwudniowy zlot cosplayerów, czyli fanów przebierających się za postaci z gier komputerowych, anime, mangi i filmu. Ciąg dalszy imprezy w niedzielę w godz. 13-18.Imprezy z udziałem cosplayerów zadomowiły się w Trójmieście na dobre. Niedawno w Gdyni gościliśmy największy na Pomorzu zlot fanów anime i fantastyki (Remcon 2018), na który z całej Polski zjechało się kilkaset osób.

Czytaj także: Fani anime i fantastyki ponownie w Gdyni

Tym razem dużo mniejsza, ale nie mniej efektowna impreza, gości w centralnej części Alfa Centrum na Przymorzu. Odwiedzający w weekend centrum handlowe mają okazję zobaczyć na żywo takie postaci, jak: Dorian Makbeth, Miko Cosplay, Arshania, Marruda, Lina Sakura, Lady Juleczka, Shironi, Mientowa, Arcanias, Mizu, Kira, Shappi Workshop czy Koniu Craft.

- Na zlot cosplayerów trafiłam całkowicie przypadkowo podczas zakupów. Fajnie, że ci ludzie mają pasje i chce im się to robić. Najbardziej zadowolona jest chyba moja 5-letnia córeczka, która na żywo zobaczyła postać ze swojej ulubionej bajki, czyli Krainy Lodu - mówiła pani Marzena.
W sobotę można było wziąć udział w konkursach z nagrodami, porozmawiać z cosplayerami czy zrobić sobie z nimi zdjęcie na ściance. Odbyły się także animacje na scenie z dziećmi, a największe poruszenie wywołał pochód cosplayerów po pasażu galerii. Na niedzielę przygotowano takie same atrakcje.

Zlot cosplayerów, to nie lada gratka dla fanów "przebieranek". W cosplayu każdy szczegół ubrania się liczy, a im bardziej dopracowany, tym większe wrażenie może wywrzeć na publice i znajomych. Jednak przebranie to nie wszystko, dużo uczestników imprezy wciela się w ulubioną postać z anime czy mangi, nie tylko fizycznie (przebraniem), ale także psychicznie, tzn. przybiera cechy charakteru ulubionej postaci.

Opinie (65) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29

lutego

Hunter Gdynia, Klub Ucho

08

marca

Poeci Rocka Gdynia, Gdynia Arena

14

marca

Chóralnie: Mikromusic, Smol... Gdańsk, Teatr Szekspirowski

Kultura

Plac przed Cristalem będzie nosił nazwę Czerwonych Gitar?
Plac Czerwonych Gitar przed Cristalem?
Koncert pełen humoru: Garou wystąpił w Ergo Arenie
Garou wystąpił w Ergo Arenie

Kulinaria

Spacer, a potem obiad na mieście. Propozycje z Trójmiasta
Spacer zakończony obiadem na mieście

Planuj z nami tydzień

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Klub będący miejscem spotkań sopockiej bohemy w latach 50. XX w. to: