Wiadomości

stat

Zlot cosplayerów w Gdańsku

W Alfa Centrum odbywa się dwudniowy zlot cosplayerów, czyli fanów przebierających się za postaci z gier komputerowych, anime, mangi i filmu. Ciąg dalszy imprezy w niedzielę w godz. 13-18.Imprezy z udziałem cosplayerów zadomowiły się w Trójmieście na dobre. Niedawno w Gdyni gościliśmy największy na Pomorzu zlot fanów anime i fantastyki (Remcon 2018), na który z całej Polski zjechało się kilkaset osób.

Czytaj także: Fani anime i fantastyki ponownie w Gdyni

Tym razem dużo mniejsza, ale nie mniej efektowna impreza, gości w centralnej części Alfa Centrum na Przymorzu. Odwiedzający w weekend centrum handlowe mają okazję zobaczyć na żywo takie postaci, jak: Dorian Makbeth, Miko Cosplay, Arshania, Marruda, Lina Sakura, Lady Juleczka, Shironi, Mientowa, Arcanias, Mizu, Kira, Shappi Workshop czy Koniu Craft.

- Na zlot cosplayerów trafiłam całkowicie przypadkowo podczas zakupów. Fajnie, że ci ludzie mają pasje i chce im się to robić. Najbardziej zadowolona jest chyba moja 5-letnia córeczka, która na żywo zobaczyła postać ze swojej ulubionej bajki, czyli Krainy Lodu - mówiła pani Marzena.
W sobotę można było wziąć udział w konkursach z nagrodami, porozmawiać z cosplayerami czy zrobić sobie z nimi zdjęcie na ściance. Odbyły się także animacje na scenie z dziećmi, a największe poruszenie wywołał pochód cosplayerów po pasażu galerii. Na niedzielę przygotowano takie same atrakcje.

Zlot cosplayerów, to nie lada gratka dla fanów "przebieranek". W cosplayu każdy szczegół ubrania się liczy, a im bardziej dopracowany, tym większe wrażenie może wywrzeć na publice i znajomych. Jednak przebranie to nie wszystko, dużo uczestników imprezy wciela się w ulubioną postać z anime czy mangi, nie tylko fizycznie (przebraniem), ale także psychicznie, tzn. przybiera cechy charakteru ulubionej postaci.

Opinie (65) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23

listopada

Misia Furtak Gdańsk, Teatr Szekspirowski

23

listopada

Targi Gra i Zabawa Gdańsk, Amberexpo

29

listopada

Łąki Łan Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Muzyka Hansa Zimmera w Ergo Arenie
Muzyka Zimmera w Ergo Arenie
Nocne spacery po Siedlcach. Narracje
Nocne spacery po Siedlcach. Narracje

Kulinaria

Arco by Paco Pérez: hiszpańska kuchnia z widokiem na Gdańsk
Arco by Paco Pérez: kuchnia z widokiem
Serce do garów. Szefowie kuchni gotowali w szczytnym celu
Kolacja charytatywna "Serce do garów"

Planuj z nami tydzień

Narracje, półmaraton i muzyka Hansa Zimmera. Planuj tydzień
Narracje i muzyka Hansa Zimmera

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Zbigniew Kosycarz to znany: