• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trzygłowy smok rozpalił fanów do czerwoności

Ewa Palińska
19 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (6)
 • Miłosz Gałaj, Voytek Soko Sokolnicki i Mikołaj Adamczak żartobliwie nazywają siebie trójgłowym smokiem. I właśnie ten smok w sobotni wieczór, dwukrotnie, rozpalił swoich fanów do czerwoności.
 • Mikołaj Adamczyk
 • Gdańszczanin Miłosz Gałaj.
 • Voytek Soko Sokolnicki

W Trójmieście regularnie wystawiane są projekty, w których bierze udział kilku, a nawet kilkunastu tenorów. Panowie z Tre Voci w sobotni wieczór pokazali, że aby wypełnić salę koncertową Filharmonii Bałtyckiej do ostatniego miejsca (dwukrotnie) i rozpalić publiczność do czerwoności, w zupełności wystarczy ich trzech. Przez blisko dwie godziny nie tylko bawili słuchaczy autorskimi interpretacjami najpopularniejszych przebojów z różnych zakątków świata, ale też czarowali swoimi głosami, osobowością, nie szczędząc przy tym swoim fanom komplementów i nieustannie ich kokietując.IMPREZY I WYDARZENIA Koncerty własne i gościnne w Filharmonii Bałtyckiej - kalendarz imprez

kwi 13
Stare Dobre Małżeństwo
Kup bilet
kwi 14
Koncert Wiedeński 3 - Orkiestra Księżniczek
Kup bilet
kwi 14
Warsztaty rodzinnego muzykowania
Kup bilet
Koncert edukacyjny - Obrazki z wystawy
kwi 15
Koncert edukacyjny - Obrazki z wystawy
Kup bilet


Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj to tenorzy, którzy zdążyli już sobie zjednać spore grono wiernych fanów nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale też wyrazistym wizerunkiem scenicznym.

Herosi, artyści, tenorzy nowej generacjiPanowie z Tre Voci nawet nie próbują udawać skromności. Podczas jednego z wcześniejszych koncertów w Filharmonii Bałtyckiej kreowali się na herosów, wchodząc na scenę przy muzyce z "Avengersów", a sobotnie wydarzenia firmowano hasłem "tenorzy nowej generacji".

I choć zarzuca im się, że ta ich sceniczna wyniosłość, wręcz megalomania, bywa groteskowa, grono sympatyków tercetu nie tylko nie maleje, ale nieustannie się poszerza. Nie dziwi zatem, że oba z dwóch koncertów, jakie odbyły się w sobotni wieczór w Filharmonii Bałtyckiej, zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Dosłownie! Zajęte były nawet miejsca skrajne, niemal za sceną, które podczas wielu wydarzeń wyłączone są ze sprzedaży.

Trzem tenorom towarzyszył siedmioosobowy zespół instrumentalny. Trzem tenorom towarzyszył siedmioosobowy zespół instrumentalny.

Trzech tenorów przy akompaniamencie siedmioosobowego zespołuWielkim atutem Tre Voci jest to, że artyści nie popadają w rutynę. Nieustannie pracują nad repertuarem, poszerzając go bądź nadając nową oprawę tym piosenkom, które już zdarzyło im się wykonywać. A że aranżacje tworzone są na ten konkretnie zespół (tenorom towarzyszy siedmioosobowa grupa instrumentalistów), talent każdego z wykonawców jest należycie wyeksponowany.

Sobotnie koncerty rozpoczęły się od muzyki Astora Piazzoli. Chwilę po zaprezentowaniu się instrumentalistów, na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru. Aplauz był przeogromny, a panowie momentalnie wkradli się w łaski publiczności.

Sala była wypełniona do ostatniego miejsca. Sala była wypełniona do ostatniego miejsca.

W programie popularne piosenki z całego świataVoytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj zabawiali rozmową, droczyli się, kokietowali, ale przede wszystkim bardzo dobrze śpiewali. W drogę pod szyldem Tre Voci wyruszyli siedem lat temu i, jako że wielokrotnie zdarzyło mi się towarzyszyć im podczas tej wędrówki, muszę przyznać, że nastąpił ogromny progres. Trzygłowy smok, jak panowie o sobie mówią, oderwał się w pewnym momencie od peletonu podobnych, tenorowych tworów i zaczął odważnie kroczyć własną ścieżką, wyrabiając solidną markę.

Program sobotnich koncertów zaskoczył, ale absolutnie nie rozczarował - tym razem panowie zrezygnowali bowiem z klasyki na rzecz crossoverów z różnych stron świata. Były utwory latynoskie, włoskie, amerykańskie, a nawet "Lubię wracać tam, gdzie byłem już" z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Ta ostatnia piosenka stanowiła zapowiedź nowej płyty oraz trasy koncertowej, przewidzianych na jesień tego roku. Panowie zdradzili, że podczas kolejnego występu w Gdańsku, 28 października w Filharmonii Bałtyckiej, zaśpiewają wyłącznie utwory z repertuaru polskich wokalistów, m.in. wspomnianego Zbigniewa Wodeckiego, ale też Ryszarda Rynkowskiego czy Maryli Rodowicz.Zobacz fragment koncertu.

Trzygłowy smok rozpalił fanów do czerwonościChoć od pierwszej do ostatniej chwili atmosfera była gorąca, panowie w końcówce jeszcze ją podkręcili, stawiając na nogi całą salę i zachęcając publiczność do tańca. Po zakończeniu słuchacze wstali już bez żadnego polecenia, aby nagrodzić "trzygłowego smoka" gromkimi brawami i owacją na stojąco.

Ogromne brawa należą się też realizatorowi dźwięku, który od pierwszej do ostatniej chwili czuwał nad tym, aby niewielki zespół brzmiał jak sporych zespołów orkiestra i żeby wszystko było idealnie zbalansowane, a także realizatorowi oświetlenia. Dzięki nim wszystko się spięło w spójną całość i  grało jak w zegarku.

Wydarzenia

Tre Voci - Tenorzy nowej generacji (2 opinie)

(2 opinie)
pop, muzyka chóralna

Miejsca

Zobacz także

Opinie (6) 4 zablokowane

Wszystkie opinie

 • To na pewno był piękny koncert

  ciekawe jak zabrzmiało w ich wykonaniu "Lubię wracać tam, gdzie byłem już"?

  • 8 2

 • Opinia wyróżniona

  :))

  Cudowny był koncert, jestem zachwycona

  • 8 4

 • Brawo Panowie

  Rewelacyjny koncert, szłam tam pełna sceptycyzmu, a ubawilam się przeogromnie.

  • 6 2

 • na razie sa projekty a kidy bedzie cos konkretnego?????

  • 1 0

 • (1)

  włosy Pani Skrzypaczki są niesamowite! czy ktoś mi powie jak uzyskać taki efekt? :))

  • 0 0

  • Afroloki kłaniają się

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sea You 2024

159 - 209 zł
Kup bilet
festiwal muzyczny

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (11 opinii)

(11 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
169 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile metrów ma przeszklony tunel z rekinami?