• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Trzy piosenki, które warto poznać w lutym

Mateusz Groen
12 lutego 2024, godz. 15:00 
Opinie (16)
Kolejna dawka zróżnicowanych brzmień z lokalnej sceny muzycznej. Kolejna dawka zróżnicowanych brzmień z lokalnej sceny muzycznej.

Niedawno ukazały się trzy nowe utwory autorstwa zespołów z lokalnych stron. Jedni pokazują ciekawy powiew świeżości, inni emocje, a jeszcze kolejni postawili na luz. Co nowego słychać u lokalnych muzyków? Poznajcie lutowe nowości.
Młody Picasso x Oliwia Patoka - Luźna Sobota (prod. svaks)Który z nowych utworów trójmiejskich zespołów najbardziej Ci się podobał?

"Luźna Sobota" to singiel altrapowy, który celebruje weekend poprzez subtelne przyjemności, takie jak powolne delektowanie się kawową pianką, troską o rośliny czy wtapianie się w sofę. Jest to jedna z kompozycji z nadchodzącego albumu "Wrzuć Na Luz", który będzie inspirował słuchaczy do relaksu i odprężenia, jak sugeruje sama nazwa.

Piosenka powstała przy udziale wokalnym Oliwii Patoki. W najnowszym singlu trójmiejskich artystów Młody PicassoOliwia Patoka wraz z producentem muzycznym svaks zapraszają słuchaczy do intymnej podróży. Za kulisami dźwiękowego eksperymentu stoi Hider, odpowiedzialny za miksowanie i mastering utworu, a Karola Kopeć za nagranie oraz montaż wideoklipu i dodanie mu wizualnej głębi.


Młodzi aktorzy z Trójmiasta: tu zaczynali, dziś grają w filmach i serialach Młodzi aktorzy z Trójmiasta: tu zaczynali, dziś grają w filmach i serialach

Kozyrska x Sieczak - Do mnie mówKozysrka x Sięczak początkowo eksperymentowali z elektroniką, jednak ostatecznie skierowali się ku popowo-alternatywnym połączeniom. "Do mnie mów" to coś więcej niż tylko kolejne romansidło muzyczne. W otoczeniu delikatnych dźwięków ukrywa się opowieść o pragnieniu bliskości, zapraszając słuchaczy do dzielenia się emocjami i historiami codzienności. Nowa piosenka została wsparta intymnym teledyskiem, który dodaje nową warstwę do ich muzycznego przekazu.

Obraz do singla nie tylko uzupełnia doświadczenie dźwiękowe, ale również stanowi wizualną podróż trójmiejskich artystów - Joanny KozyrskiejMacieja Sieczaka. Od lat kładą nacisk na różnorodność i organiczność brzmienia, tworząc mieszankę nostalgii popowej i gitarowej finezji, splecionej subtelnym rytmem współczesnej alternatywy.Purple Heart - Poznać siebiePurple Heart to akustyczny projekt muzyczny. Żywe brzmienie gitary, emocjonalne teksty piosenek i muzyka na pograniczu alternatywy i rocka. Zespół zaczął publikować swoje utwory w tym roku i coraz prężniej rozwijać się również na lokalnej scenie, m.in. występując w Stacji Foodhall w Metropolii.

Najnowszy teledysk do utworu "Poznać siebie" jest kolejnym krokiem w ich twórczości. To też już trzeci singiel zapowiadający nadchodzącą debiutancką epkę zatytułowaną "Synastria". Poprzednie utwory, "Dobranoc" i "Zaproś uśmiech", "przygotowały" grunt pod oczekiwany debiut. Teledysk do piosenki powstał w trójmiejskim studiu nagraniowym "Custom34" z pomocą ekipy Purple Sky Studios.

Kanye West zagra w... Gdańsku? Kanye West zagra w... Gdańsku?
Wokalistą Purple Heart jest Tomasz Besser, utalentowany artysta, który ma już swoje doświadczenie na estradzie, jest m.in. finalistą "Szansy na Sukces" oraz uczestnikiem "The Voice of Poland".

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (16)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (21 opinii)

(21 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Mewa Towarzyska to: