• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Trzy płyty w jeden rok. Kim jest Annaya?

Mateusz Groen
6 grudnia 2022, godz. 18:30 
Opinie (56)

W Trójmieście działa wielu artystów, którzy koncentrują się tylko na muzyce i starają się dostać na listy przebojów. Są również osoby, które mimo rozwijania się na poletku sztuki prężnie działają również w innej branży, a muzyka to jedna z ich pasji. Taką osobą jest Anna Jankowiak, znana jako Annaya, która łączy pracę w IT z muzycznym marzeniem.Najbliższe koncerty w Trójmieście


Walka o marzenia często daje olbrzymią siłę. Przykładem jest Anna Jankowiak, ukrywająca się pod pseudonimem Annaya. Mimo że na co dzień związana jest z branżą IT, to postanowiła spełniać swoje marzenia i realizować się jako wokalistka oraz autorka tekstów.

Swoją muzyczną przygodę zaczęła już jako 3-letnie dziecko. W liceum poszerzyła swoje doświadczenie muzyczne z Maybe Theater Company oraz Ziętek Band. Na swoim koncie ma również śpiewanie na prywatnych audiencjach dla Jana Pawła II i uczestnictwo w programie telewizyjnym "Szansa na sukces". W 2021 r. postanowiła, że po latach przerwy wraca do śpiewania, które tak lubiła za młodu.

Pezet jest artystą kompletnym. Kapitalny koncert w B90 Pezet jest artystą kompletnym. Kapitalny koncert w B90

Annaya nie ukrywa, że muzykę tworzy w oparciu o życiowe doświadczenia. To właśnie w teksty piosenek przelała swoje ciężkie, jak i te wesołe chwile.

Marzenie zaczęła spełniać w ekspresowym tempie. W tym roku wydała aż trzy płyty. W dorobku wokalistki ukazały się albumy "Strong Enough", "Waiting" i "Biggest inspiration". Co ciekawe, tego samego dnia, czyli 4 listopada, światło dzienne ujrzały dwie płyty - solowa "Strong enough" oraz w duecie z Norby Flayme "Waiting", który zajął się również produkcją płyt. Aranżacje do obu płyt w większości zostały wykonane przez Stoner Tornado.

Anna Jankowiak w 2021 roku postanowiła zawalczyć o swoje marzenia i w 2022 r. wydała aż trzy albumy. Anna Jankowiak w 2021 roku postanowiła zawalczyć o swoje marzenia i w 2022 r. wydała aż trzy albumy.
Ania nie szczędzi sił również w nagrywaniu teledysków. Niedawno ukazał się jej najnowszy materiał do utworu "Strong Enough". Wokalistka pracowicie spędziła lato, czego efektami są teledyski nagrane zarówno w Trójmieście, jak i na Malediwach. Niestety intensywny czas dla głosu Ani sprawił, że jej organizm sam się zbuntował i zażądał chwilowego urlopu od występów i śpiewu.

- Ode mnie, prosto z serducha, komunikat o tym, żeby nie odkładać marzeń na później. Zaczęło mi się muzycznie lepiej układać i właśnie wtedy dostałam diagnozę guzków śpiewaczych na krtani i chwilowy zakaz śpiewania plus rehabilitację. Z jednej strony cieszę się, że w ostatnim roku nagrałam trzy płyty i miałam stosunkowo więcej koncertów niż wcześniej, z drugiej strony jest mi źle, że musiałam odwołać grudniowe koncerty, bo na scenie czuję się wspaniale. Na szczęście diagnoza nie zagraża mojemu życiu i rehabilitacja powinna pomóc, jestem pod opieką świetnych specjalistów z Trójmiasta. Natomiast cała ta historia potwierdza tylko, że nie ma co czekać na to, aż będzie lepszy czas, by iść za głosem serca i swoimi pasjami. To, co mamy, to tu i teraz. Wierzę, że wkrótce wrócę do nagrań i koncertów - obiecana piosenka po polsku już czeka, aż będę mogła ją nagrać - mówi Annaya.

Annaya feat Norby Flayme - I Know:

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (56)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł (68 opinii)

w plenerze, pokaz

Dubioza Kolektiv

rock / punk

III Bal Równych Szans

bal, imprezy i akcje charytatywne

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym miejscu najczęściej pojawiała się scena, na której odbywały się CudoWiankowe koncerty?