Wydarzenie

Twinkling + Dalekie

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
9 sierpnia 2017 (środa)
godzina:
20:00
miejsce:

100cznia  mapa

adres:
Gdańsk (Stocznia Gdańska)
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Nowe idzie od morza już od pięciu lat promuje muzykę z Trójmiasta i okolic, a także działających tu aktywnie ludzi. Poza stałym recenzowaniem wydawnictw muzycznych znad morza podczas tegorocznych wakacji odbędzie się kolejna koncertowa odsłona pod tym cyklem. W nowo powstałym miejscu, 100cznia, zaprezentujemy przegląd najciekawszych zespołów z Trójmiasta i okolic.W trakcie pięciu wieczorów w sierpniu i wrześniu będzie można zapoznać się z szerokim gatunkowym przekrojem - od elektroniki, muzyki gitarowej, przez jazz po eksperymenty. Co środę od 9 sierpnia do 6 września odbędą się koncerty zespołów prezentujących świeże spojrzenie na muzykę. Na niezwykłej i specjalnie powstałej kontenerowej scenie klubu 100cznia zobaczymy Lonker See, Michał Bąk Quartetto, 1988, Kwiaty, Twinkling i Dalekie.

100cznia to nowy projekt kulturalny, który przenosi na trójmiejski grunt miejsca, jakie znamy z dużych europejskich miast. Za pomocą kontenerów cargo na terenie Stoczni Gdańskiej powstało #mia100wmieście - ekosystem, który przyciąga połączeniem artystycznego nieładu, mocą kulturalnych wydarzeń, dobrą jakością jedzenia i niezobowiązującą atmosferą. To okazja aby wpaść na kawę, lunch, drinka, rodzinny piknik, spacer, rowerową wycieczkę, spontaniczne spotkanie, grubą potańcówkę i i powolne chillowanie. Wszystko w sercu postindustrialnego krajobrazu, minutę piechotą od stacji SKM Stocznia i kilka minut samochodem/ rowerem od Starego Miasta.

Nowe idzie od morza to inicjatywa poświęcona ludziom z Trójmiasta, którzy tu działają lub stąd pochodzą. To rozmowy z wyróżniającymi się osobami i odkrywanie trójmiejskiej muzyki. Do tej pory ukazały się dwie kompilacje muzyczne pod tą nazwą, a trójmiejscy artyści byli prezentowani podczas takich wydarzeń jak Streetwaves, Metropolia jest Okey czy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

noweidzieodmorza.com
100cznia.pl

9 sierpnia, godz. 20:00
Nowe idzie od morza: Twinkling + Dalekie


Dwa koncerty młodych trójmiejskich artystów prezentujących nieszablonowe spojrzenie na muzykę elektroniczną. Oba wydają właśnie swoje debiutanckie albumy, z których materiał zaprezentują na żywo. Twinkling to gdyński duet muzyczny w Grzegorz Kozakiewicz oraz Kacpra Graczyka - pierwszy z nich tworzył projekt DryEye, a drugi coding, aiodine czy SoundcheckSessions. Ich wspólna twórczość zespołu oscyluje wokół muzyki downtempo, elektroniki, trip hopu, ambientu, IDM-u. Właśnie ukazała się ich debiutancka płyta "Staring at Crab Nebula". Dalekie to solowy projekt Marcina Szulca. Jego muzyka czerpie z różnych odmian elektroniki - inspirowana jest stylami prezentowanymi m.in. przez takie wytwórnie Ninja Tune i Warp Records. Efekty pracy znalazły się na debiutanckiej epce "Futurama".

Twinkling "Staring at Crab Nebula": https://twinkling.bandcamp.com/album/staring-at-crab-nebula-2
Dalekie "Futurama": https://dalekie.bandcamp.com/album/futurama-ep

http://www.nowamuzyka.pl/2017/07/13/kiedy-zmysly-sa-absorbowane-przez-jedno-zrodlo-latwiej-jest-o-pelne-skupienie-rozmowa-z-marcinem-szulcem/
Lasy, Stendek i warsztatowicze

26 października 2017 (czwartek) godz. 18:00 - 22:00

koncerty
Wstęp wolny
koncerty
bilety 30-50 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Najbliższe podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez