Wiadomości

stat

Uczestniczka z Gdańska w finale "Mam Talent"

W najbliższą sobotę Maria Kochańska zawalczy w finale programu "Mam Talent".
W najbliższą sobotę Maria Kochańska zawalczy w finale programu "Mam Talent". fot. TVN/Mirosław Sosnowski

Maria Kochańska, znana też jako Mimosica, to 24-letnia gdańszczanka, która oczarowuje słuchaczy grą na hang drumie. Kiedy w sierpniu opowiadała nam o swojej pasji, wspomniała, że byłaby ogromnie szczęśliwa, gdyby udało jej się dostać do programu "Mam Talent". Rzeczywistość przerosła marzenia i już w najbliższą sobotę będziemy mieli okazję zobaczyć ją w finale popularnego talent show.- Nie mogę przestać myśleć o tym, jak bardzo jestem wdzięczna wszystkim ludziom, którzy na mnie głosowali. To dzięki nim moja przygoda z tym programem jeszcze się nie skończyła, a tytuł "finalistka Mam Talent" będę mogła sobie zachować do końca życia! Jakby nie poszło w finale, to i tak czuję się niezmiernie szczęśliwa oraz wzruszona, że tak wiele osób doceniło to, co robię. Teraz nie mogę się doczekać weekendu - tych wszystkich prób, przygotowań, grania na żywo przed tyloma widzami... to są wszystko piękne chwile, które chciałabym, aby trwały wiecznie - mówi Maria Kochańska.
Zobacz także: wywiad z Marią Kochańską.

Życie Marii to jednak nie tylko gra na hang drumie, ale też liczne podróże. Mimo młodego wieku zwiedziła już ponad 60 krajów. Mówi też biegle w ośmiu językach. Hang drum okazał się być sposobem, który pomaga jej łączyć obie pasje.

Hang drum to stosunkowo młody instrument. Stworzony został w Szwajcarii w roku 2000.
Hang drum to stosunkowo młody instrument. Stworzony został w Szwajcarii w roku 2000. fot. TVN/Mirosław Sosnowski
- Ciężko jest mi tak naprawdę opisać, co tak bardzo przyciągnęło mnie do tego instrumentu. Myślę że po prostu zakochałam się w tym dźwięku, usłyszałam go pewnego wieczoru na Starówce w Warszawie i zrobił on na mnie ogromne wrażenie. Rok później poleciałam do Włoch, aby go kupić, kupiłam go u "ShaktiPan", z czego jestem bardzo zadowolona, ponieważ jest to człowiek, który robi hangi o niesamowitej jakości! Kupno tego instrumentu zupełnie zmieniło moje życie, nareszcie znalazłam coś, co pozwala mi łączyć moje dwie największe pasje - muzykę oraz podróże! - mówi Maria.

Sprawdź nadchodzące koncerty w naszym Kalendarzu ImprezPytana o to, na co przeznaczyłaby wygraną odpowiada skromnie, że woli nie myśleć o pieniądzach, których nie ma. Co w takim razie Maria przygotowała na finał?

- Na finał przygotowałam utwór, który uważam, że świetnie wybrzmiewa na hangu oraz bardzo do niego pasuje. Tym razem będzie już tylko hang i ja, bez akompaniamentu innych instrumentów. W półfinale zagrałam z kwartetem smyczkowym, z czego bardzo się cieszę, ponieważ chciałam pokazać przez to zupełnie inne podejście do hanga. Jestem bardzo zadowolona z rezultatu, uważam, że hang oraz smyczki to piękne połączenie. Jednak w finale chcę już w pełni skupić się tylko i wyłącznie na magicznym brzmieniu tego instrumentu - zapowiada Maria Kochańska.
Zobacz także: "Mam tysiące powodów, żeby być szczęśliwym". Wywiad z Gethomilem Lamarre

Maria Kochańska gra na hangu przy ul. Długiej.

Opinie (57) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23

lutego

Jazz Band Młynarski - Masecki Gdańsk, Stary Maneż

24

lutego

Bolewski | Tubis Gdańsk, Kwadratowa

25

lutego

Eliminacje mistrzostw świat... Gdańsk, Sopot, Ergo Arena

Kultura

Co grają gościnnie w Trójmieście w marcu i kwietniu?
Gościnne spektakle w marcu i kwietniu

Kulinaria

"Zawieszone zupy" w bistro na Przymorzu
"Zawieszone zupy" w bistro na Przymorzu

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: ferie, Dzień Kota i dużo koncertów
Planuj tydzień: ferie i dużo koncertów

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane