• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Uprawiasz rośliny i jesteś wege? Ta książka jest dla ciebie

Najnowszy artukuł na ten temat O rany, tulipany! Zerwij kwiaty prosto z pola
Powtarzamy słowa Sebastiana: "Do roślin nie trzeba mieć żadnego talentu, trzeba je po prostu dobrze dobrać do miejsca i charakteru opiekuna".
Powtarzamy słowa Sebastiana: "Do roślin nie trzeba mieć żadnego talentu, trzeba je po prostu dobrze dobrać do miejsca i charakteru opiekuna". mat. prasowe

Sebastian Kulis jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób, których zainteresowania i praca oscylują wokół roślin. Jego "Roślinne porady" cieszą się w sieci sporą popularnością: mają ponad 26 tys. obserwujących na Facebooku i prawie 50 tys. obserwatorów na Instagramie. Niedawno zaś ukazała się jego książka "Ogród na cztery pory roku", która jest solidną dawką wiedzy i drogowskazem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych fanów ogrodnictwa.

Sebastian Kulis w książce "Ogród na cztery pory roku" w sposób bardzo usystematyzowany przekazuje wiadomości ze świata roślin. Wiedza, którą możemy znaleźć także w jego mediach społecznościowych, w książce jest uporządkowana i rozplanowana tak, że prościej już się raczej nie da. Treść została podzielona na konkretne miesiące, a pomysłodawca znanych i lubianych "Roślinnych porad" w bardzo przystępny sposób podpowiada, co sadzić, jak i kiedy. Miesiąc po miesiącu podpowiada, co warto wysiać, jak zadbać o ziemię i jak zaplanować kolejne miesiące w ogrodzie, na balkonie i na parapecie.

Odpowiada też na pytania, czym się kierować przy wyborze roślin, kiedy możemy im pomóc, a kiedy lepiej zostawić je w spokoju (bo to też ważne!). Co więcej, w swojej książce nie tylko zaraża pasją do ogrodnictwa, ale też równie silnie szerzy idee zero waste. Jego piękne holistyczne podejście do natury jest tu widoczne - autor podpowie, jak stworzyć przestrzeń przyjazną i kojącą nie tylko dla nas, ale i dla owadów oraz zwierząt.

Wywiad: Sebastian Kulis i jego "Roślinne porady"

- Włożyłem w tę książkę całe serce. To pozycja nie tylko dla tych, którzy mają duży ogród, ale też dla tych z balkonami. Moim celem jest pokazanie, że wszędzie coś wyrośnie. Jednak najważniejsze w tej książce - dla mnie, dla was i dla naszej przyszłości - to powrót do natury i ogrodnictwa, które nie wypiera, a wspiera dzikie rośliny i świat zwierząt. Od sadzenia drzew, przez niekoszenie trawy, zakładanie łąk, rezygnowanie z tuj, po wspieranie owadów, ptaków, gadów, płazów, ssaków i innych stworzeń wokół nas. Pomagam odpowiedzieć na pytanie: jak oddać naturze to, co zabraliśmy? Jak uprawiać warzywa, owoce i kwiaty, nie musząc zużywać dużej ilości wody, nie nadużywając silnych związków chemicznych czy przestając kopać glebę? Oprócz tego podpowiadam, co jest w sezonie i jak to wykorzystać w kuchni - opowiada Sebastian Kulis.

Sprawiedliwy handel, ekologia, zero waste - świadoma konsumpcja w Trójmieście"Ogród na cztery pory roku" to nie tylko porady na temat ogrodnictwa, ale także porady żywieniowe. Gdański ogrodnik dzieli się z czytelnikami informacjami, co jeść sezonowo i wegańsko.

Na koniec warto wspomnieć o przepięknym wydaniu książki. Wydawnictwo Buchmann włożyło wiele pracy, by książka ta była na najwyższym poziomie, który docenią nie tylko bibliofile czy introligatorzy. Do tego świetne zdjęcia.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (31)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Pat Metheny - Side Eye
jazz
cze 3
piątek, g. 20:00
Sopot, Opera Leśna
180 - 240 zł
Kup bilet
Sopot: Paweł Domagała - Wracaj Tour
pop
lip 24
niedziela, g. 19:00
Sopot, Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku
Kup bilet
Ladies' Jazz Festival: Aga Zaryan
jazz, festiwal muzyczny
lip 29
piątek, g. 17:00
Gdynia, Teatr Muzyczny
80 - 120 zł
Kup bilet

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Który alternatywny artysta z Trójmiasta jako pierwszy podpisał kontrakt płytowy ze słynną amerykańską wytwórnią płytową Sub Pop?