• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

W Sopocie powstaje Studio Piosenki "Metro"

11 października 2019 (artykuł sprzed 2 lat) 

Janusz Stokłosa i Janusz Józefowicz zapraszają do Studia Piosenki Metro w Sopocie

Już od grudnia w Sopocie rozpocznie działalność Studio Piosenki "Metro". Jest to inicjatywa Teatru Muzycznego Studio Buffo, którego założyciele, Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa, od ponad 30 lat wspierają artystów sceny muzycznej w realizacji wokalno-aktorskich wyzwań. Pierwsze przesłuchanie rekrutacyjne odbędzie się 19 października o godz. 10 w Szkole Podstawowej nr 1 w Sopocie, kolejne zaplanowane jest na 23 listopada. Zajęcia będą prowadzone odpłatnie.Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa od przeszło trzech dekad prowadzą intensywną działalność artystyczną kształcąc nowe pokolenia artystów musicalowych. W trosce o jeszcze lepszą jakość kształcenia, powołano przy warszawskim Teatrze Buffo Studio Artystyczne "Metro", w którym adepci scen muzycznych uczą się pod okiem mistrzów technik i umiejętności, umożliwiających im lepszy start i funkcjonowanie w zawodzie.

- Zdobyliśmy doświadczenie podczas pracy z młodymi uzdolnionymi ludźmi przy realizacji musicalu "Metro". Ukształtowała się przy tym kadra wspaniałych pedagogów. Trzeba było to wykorzystać. I tak powstał pomysł utworzenia Studia Artystycznego - wspomina w jednym z wywiadów Janusz Józefowicz.

Dołącz do drużyny Teatru Studio BuffoJanusz Józefowicz, Aleksandra Skrok-Paszkiewicz, która poprowadzi Studio Piosenki Metro w Sopocie oraz Janusz Stokłosa. Janusz Józefowicz, Aleksandra Skrok-Paszkiewicz, która poprowadzi Studio Piosenki Metro w Sopocie oraz Janusz Stokłosa.
Już od grudnia, z inicjatywy Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy, rozpocznie swoją działalność Studio Piosenki "Metro" w Sopocie. Twórcy wypracowali unikatową metodę, której zastosowanie wykształciło całą plejadę gwiazd. Teraz tę metodę chcą rozpowszechniać w sieci oddziałów Studia Piosenki "Metro".

W Sopocie Studio Piosenki będzie prowadziła Aleksandra Skrok-Paszkiewicz, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studio będzie działało pod auspicjami Teatru Studio Buffo, dlatego słuchacze Studio Piosenki "Metro" mogą korzystać ze szczególnych przywilejów w obszarze wszystkich aktywności Studio Buffo, m.in. uczestniczyć w próbach wystawianych w Teatrze Studio Buffo spektakli, spotkać się z realizatorami, aktorami, muzykami, podejrzeć "życie teatru" z niedostępnej dla szerokiej publiczności strony.

Autorska metoda, najlepsze materiały dydaktyczneOd przeszło 3 dekad Janusz Józefowicz kształci artystów scen musicalowych. Od grudnia z jego doświadczenia będą mogli korzystać też mieszkańcy Trójmiasta, którzy zapiszą się na zajęcia do Studium Piosenki "Metro" w Sopocie. Od przeszło 3 dekad Janusz Józefowicz kształci artystów scen musicalowych. Od grudnia z jego doświadczenia będą mogli korzystać też mieszkańcy Trójmiasta, którzy zapiszą się na zajęcia do Studium Piosenki "Metro" w Sopocie.
Uczestnicy będą mieli także dostęp do specjalnie przygotowanego dla Studia Piosenki "Metro" repertuaru, opartego na najbardziej wartościowej literaturze muzycznej, zarówno z zakresu polskiego teatru muzycznego jak i piosenki. Wszystkie przeznaczone do pracy utwory będą uzupełnione profesjonalnie przygotowanymi podkładami, a także kompletem materiałów nutowych. Wybrani przez pedagogów uczniowie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w cyklicznie organizowanych przeglądach i koncertach.

Zajęcia rozpoczną się w grudniu i będą odpłatne. Do studia mogą zapisywać się dzieci, młodzież i dorośli. Planowane są dwa terminy przesłuchań. Pierwsze odbędą się 19 października o godz. 10 w Szkole Podstawowej nr 1 w Sopocie. Kolejny termin wyznaczono na 23 listopada.

Zapisów można dokonywać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 663 553 510, mailowo, pisząc na adres metrosopot@gmail.com oraz poprzez oficjalną stronę na Facebooku.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Wydarzenia

 

Wydarzenia

Open'er Festival 2022

festiwal muzyczny

Wystawa o kosmosie "Kosmopark"

wystawa, warsztaty

Ladies' Jazz Festival: Aga Zaryan

jazz, festiwal muzyczny

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku Rihanna wystąpiła na festiwalu Open'er w Gdyni?