• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Co robi młodzież na domówkach?

Mateusz Groen
30 maja 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Jakie są najpopularniejsze zabawy imprezowe wśród młodzieży? Jakie są najpopularniejsze zabawy imprezowe wśród młodzieży?

Co młodzież robi na imprezach? Prócz picia alkoholu i tańców popularne są również imprezowe gry i zabawy. Niekiedy motywem przewodnim jest alkohol, innym razem chodzi o to, by dowiedzieć się co nieco o sobie nawzajem albo też odrzeć z aury tajemniczości. Gdy zabawa wymknie się spod kontroli, można też przy okazji stracić godność, dlatego też lepiej podczas takich gier nie przesadzać z alkoholem.




Gra w butelkę



Czy zrobiłe(a)ś kiedyś na domówce coś, czego żałujesz lub się wstydzisz?

Butelka. Gra stara jak świat i znają ją wszyscy, od młodzieży po starsze pokolenia. Gra w butelkę ma ruchome zasady, które ustala grupa grających w nią osób. Jednak można określić kilka zasad, które są zawsze takie same. Potrzebujemy do niej butelki i miejsca na podłodze. Gracze zasiadają w koło, a na środku kładą położoną na bok butelkę, którą kręcą, by ta wskazała szczęśliwca.

Budząca najwięcej emocji forma gry - na pocałunki, która często wykorzystywana jest przez młodych, by "w końcu" pocałować osobę, która nam się podoba, a wstyd zżera nas od środka i nie umiemy zrobić tego w sposób klasyczny. Alternatywną wersją jest też gra w butelkę na pytanie lub zadanie. W tej formie gracz, na którego wskaże butelka, ma prawo wybrać, którą opcję wybiera, a kręcący butelką wymyśla dla niego pytanie lub zadanie. Jest też butelka na rozbieranie. Jedni dopuszczają wersję dowolnego zdejmowania ubioru przez wylosowanego, a u innych o zdejmowanych częściach ubioru decyduje osoba kręcąca butelką. Rekomendujemy ubrać się na cebulkę, jeżeli ma się w planach granie w tę wersję gry.

Czytaj też: Niespodziewany finał koncertu Taco Hemingwaya. Warto było czekać cztery lata

Butelka Butelka

Flanki



Coś do rzucania, pusta puszka, piwo dla każdego gracza i taka liczba osób, by można było stworzyć dwie równe drużyny. Te kilka elementów wystarczy, by zagrać we flanki. To ulubiona gra imprezowa studentów. Zabawa polega na rzucaniu piłką lub kamieniem do ustawionego celu i picia piwa na czas. Rozgrywkę zaczynamy, ustawiając dwie drużyny - składające się z kilku osób - naprzeciwko siebie. Na środku, pomiędzy drużynami, stawiamy pustą puszkę. Każda drużyna wyznacza sobie jedną osobę, która będzie w danej kolejce stawiać na miejsce przewróconą puszkę.

Drużyny na przemian celują w puszkę. Ta grupa, która przewróci puszkę, pije piwo do momentu, kiedy zawodnik drużyny przeciwnej nie postawi puszki i nie wróci na swoje miejsce. Wygrywa ta grupa, której wszyscy zawodnicy jako pierwsi wypiją całe piwo. Radzimy uważać na liczbę rozgrywek.


Pij lub się rozbierz



Mniej popularna w Polsce, ale za granicą robiąca furorę gra "Pij lub rozbierz" to prosta zabawa imprezowa dla grupki znajomych. Zasady gry po części odgadnąć możemy już po jej nazwie. Gra ma wiele alternatyw, ale najsłynniejsza jest ta, w której potrzebujemy: monety i alkoholu. Warto mieć jednak na uwadze, że zabawa ma szybkie tempo i łatwo skończyć bez ubrań i pijanym. Chociaż może właśnie o to w niej chodzi.

Zasady są dość proste. Głównym celem gry jest przewidzenie wypadniętego orła lub reszki. Jak to bywa zwykle przy grach imprezowych, uczestnicy stają w luźnym kółku. Zabawa polega na typowaniu losów, rzucaniu monetą, łapaniu jej i sprawdzaniu, czy mieli szczęście, czy też pecha. Każdy typuje jedynie swoje wyrzucenie monety. Jeśli gracz poprawnie odgadnie, to bez konsekwencji przekazuje monetę dalszej osobie. Jednak jeżeli się pomylił, to musi albo zdjąć jakąś część garderoby, albo napić się alkoholu. Zasady ilości spożywanego alkoholu są różne - od łyka napoju, przez kieliszek wódki, aż po całe piwo lub drinka. Są jednak jeszcze dodatkowe zasady. Jeśli gracz odgadnie poprawnie dwa razy z rzędu, to sam decyduje o tym, komu przekazuje monetę dalej. Zaś jeżeli szczęśliwcowi uda się to trzykrotnie, to może założyć jakąś część zrzuconych ubrań.

Czytaj też: Poszedł siku i nie wrócił. Randki, które nie skończyły się dobrze

"Never have I ever", znana też jako "nigdy nie"



"Nigdy nie" to popularna zabawa integracyjna. Zaangażowana w rozgrywkę jest cała drużyna i dzięki niej łatwo dowiedzieć się czegoś więcej na temat innych uczestników. Każdy uczestnik kolejno wypowiada zdanie, które rozpoczyna się od słów "Ja nigdy nie...". Każda osoba, która zgadza się z twierdzeniem i również mogłaby to powiedzieć, pije łyk napoju. Wygrywa osoba, która najszybciej wypije swój napój.


Piwny ping-pong



W amerykańskich filmach często widzimy studentów walczących o wygraną w piwnego ping-ponga. Beer-pong z uwagi na swój bardzo prosty i zabawny charakter sprawdza się dobrze podczas domówek. Wystarczy stół, kilkanaście plastikowych kubków, piłka do tenisa stołowego i napoje - nie tylko te wyskokowe, chodzi przecież o pozytywną rywalizację i wspólnie spędzony czas.

Kubeczki ustawia się w dwa trójkąty po przeciwnych stronach stołu i napełnia się piwem. Wystarczy wrzucić piłeczkę ping-pongową do kubka znajdującego się po stronie przeciwnika. Jeżeli nam się uda, przeciwnik wypija napój. Wygrywa ta drużyna, która trafi do wszystkich kubków przeciwnika. Przegrani muszą wypić wszystkie pozostałe na stole trunki. Zabawa brzmi dość prosto, jednak, jak możemy się domyślić, każdy kolejny rzut może sprawiać coraz to większy problem.

A jakie zabawy wy znacie lub pamiętacie ze studenckich lat? Dajcie nam znać w komentarzach.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (61)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sea You 2024

159 - 209 zł
Kup bilet
festiwal muzyczny

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
169 zł
Kup bilet
pop

Daria ze Śląska "Pierwsza trasa c.d."

89 - 129 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Patrycja Brendler ze swojej pasji stworzyła autorską markę. Co projektuje?