• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Apel do mikołajów na motocyklach

mJ
1 grudnia 2023, godz. 21:30 
Opinie (49)
Przejazd motocyklów odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia. Przejazd motocyklów odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia.

O tym, że w najbliższą niedzielę motocykliści odziani w stroje św. Mikołaja opanują Trójmiasto, informowaliśmy kilkukrotnie. Teraz publikujemy krótki instruktaż dla motocyklistów, którzy wezmą udział w przejeździe. To apel od organizatorów.Mikołaje na motocyklach to impreza, którą śmiało można okrzyknąć kultową. Przez dwadzieścia edycji na trasie wiodącej przez Trójmiasto było raczej spokojnie. Incydentalnie dochodziło do groźnych sytuacji, a ta zdecydowanie najgroźniejsza miała miejsce w 2021 roku. Na ostatnim, gdyńskim odcinku, jeden z motocyklistów wpadł w poślizg i wjechał w 42-letnią kobietę, która stała w tłumie obserwując paradę. Skończyło się na złamanych żebrach, szyciu czoła i stłuczeniach.

Żeby do takich zdarzeń nie dochodziło, organizatorzy apelują do motocyklistów, ale również do publiczności, o rozwagę. W mediach społecznościowych opublikowali zasady poruszania się w kolumnie. To szczególnie pomocny instruktaż dla nowych uczestników parady.

1. Na drodze dwupasmowej zostaw pół pasa wolnego, aby mikołajowy marshall (obsługa wydarzenia, motocykliści w kamizelkach) mógł przejechać i obstawić kolejne skrzyżowanie. Na drodze trzypasmowej zostawiamy wolny jeden pas. 2. Nie zatrzymuj się, aby przybić piątkę, przywitać znajomych albo zrobić sobie zdjęcie. Za tobą jedzie kilkuset mikołajów, wystarczy, że jeden się zamyśli i tragedia gotowa. 3. Sygnalizacja świetlna nie obowiązuje mikołajów poruszających się w paradzie. Nie zatrzymuj się, gdy zobaczysz żółte lub czerwone światło. 4. Nie dopuszczaj do powstania dużych luk w kolumnie, rodzi to niebezpieczeństwo wepchnięcia się w nią zniecierpliwionego kierowcy samochodu lub wtargnięcia na jezdnię pieszego.
Przy okazji warto uczulić kierowców na utrudnienia w ruchu, które bez wątpienia podczas przejazdu motocyklistów wystąpią. W godz. od 11 do 13 trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo sporo ulic przecinających trasę przejazdu będzie czasowo nieprzejezdnych.

Mnóstwo mikołajkowych atrakcji i nie tylko dla rodzin na weekend Mnóstwo mikołajkowych atrakcji i nie tylko dla rodzin na weekend

W niedzielę, 3 grudnia, kawalkada motocyklistów około godz. 11 wystartuje z Gdańska (Polsat Plus Arena Gdańsk). Po około godzinie pierwsze motocykle dojadą do mety zlokalizowanej na skwerze Kościuszki w Gdyni.

Po opuszczeniu parkingu przy stadionie kawalkada motocyklistów przejedzie ulicami Marynarki PolskiejJana z Kolna. Po minięciu Zieleniaka skręci w prawo i pogna prosto do mety głównymi alejami Trójmiasta: ZwycięstwaGrunwaldzką w Gdańsku, Niepodległości w Sopocie oraz Zwycięstwa w Gdyni. Na mapie przejazdu nie mogło zabraknąć ul. Świętojańskiej, która będzie ostatnią prostą przed metą zlokalizowaną na skwerze Kościuszki, na wysokości gdyńskiego Akwarium.08:30 - otwarcie bramek dla MotoMikołajów 10:45 - zamknięcie wjazdu i przygotowanie do startu 11:00 - start parady (przewidywany czas przejazdu kolumny to około 50 minut) 12:00 - dojazd na metę 14.00 - zakończenie imprezy


Planuj Tydzień: Mikołaje na motocyklach, iluminacje świąteczne i lodowisko w Gdyni Planuj Tydzień: Mikołaje na motocyklach, iluminacje świąteczne i lodowisko w Gdyni
mJ

Wydarzenia

XXI Edycja Mikołaje Na Motocyklach - Trójmiasto (47 opinii)

(47 opinii)
w plenerze, zlot, imprezy i akcje charytatywne

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (49)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (21 opinii)

(21 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaki tytuł nosi pierwszy album Julii Pietruchy?