Wiadomości

Wakacyjne imprezy w Gdyni przyciągnęły tłumy

Najnowszy artukuł na ten temat Wzrosła liczba turystów w Gdańsku
Bogaty w imprezy w Gdyni był zwłaszcza sierpień.
Bogaty w imprezy w Gdyni był zwłaszcza sierpień. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Czy w tym roku Gdynia pobije rekord odwiedzających miasto turystów? Na oficjalne dane trzeba poczekać, ale liczba imprez podczas tegorocznych wakacji ściągnęła nieoglądane dawno tłumy, co pokazał szczególnie sierpień. Bywało, że gdynianie kręcili nosami na tę wyjątkową popularność swojego miasta.Czy wziąłeś udział w którejś z letnich imprez w Gdyni

w jednej 21%
w kilku 28%
w prawie wszystkich 12%
nie 39%
zakończona Łącznie głosów: 1487

CudawiankiSezon w Gdyni zaczął się tradycyjnie już w czerwcu - od imprezy Cudawianki na plaży, będącej otwarciem lata.

W przeciwieństwie do poprzednich lat tym razem nie padało, więc na plażę tłumnie przybyli mieszkańcy - właściwie całego Trójmiasta, by powitać wspólnie lato na piasku.

500 tys. brutto to wartość umowy promocyjnej podczas tej imprezy .

Cudawianki w GdyniCudawianki: Gdynia powitała lato


Koncert był elementem obchodów Święta Morza - imprezy rozciągniętej na kilka dni, promującej morskie akcenty w mieście, która sama jednak wielu turystów nie przyciągnęła.

Open'erTych z pewnością ściągnął Opener - festiwal z uznaną marką, którego sława i chwała powoli chyba jednak przemija. Świadczyły o tym narzekania festiwalowiczów na rozczarowujący ich zdaniem line-up.

Open'er 2019: podsumowanie imprezyWartość umowy promocyjnej podczas tegorocznego Openera to 4,37 mln zł.

Męskie GranieMuzycznie w lipcu porwał do zabawy fanów muzyki koncert z cyklu Męskie Granie. To wydarzenie, które zagościło w Gdyni w zeszłym roku i wygląda na to, że pozostanie w kalendarzu na dłużej. 100-procentowa frekwencja sprawiła jednak, że impreza powinna odbywać w bardziej pojemnym miejscu niż parku Kolibki.

Męskie Granie 2019 w Gdyni: relacjaZ budżetu miasta w ramach umowy promocyjnej Gdynia wsparła organizację koncertu blisko 160 tys. zł brutto.

Męskie Granie 2019: Sobie i Wam


Piknik Lotniczy w Babich DołachTłumy pojawiły się też 13 lipca na Pikniku Lotniczym w Babich Dołach. Okazją było święto Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, obchodzącej 25. rocznicę utworzenia, która organizowała wydarzenie. Przeloty samolotów i stacjonarne pokazy wojskowych maszyn zrobiły spore wrażenie.

Pinik lotniczy z udziałem F-16


Najwięcej zachwytów pojawiło się po przelocie F-16. W tym wypadku zastrzeżenia mieszkańców dotyczyły organizacji komunikacji miejskiej transportującej chętnych na lotnisko i z lotniska. W pewnym momencie zaczął padać deszcz, który spowodował, że do autobusów ustawiła się ogromna kolejka chętnych.

Piknik lotniczy w Gdyni: F-16 i inne samolotyKonkurs lotów Red BullOd liczby imprez mogło zakręcić się w głowie w sierpniu. Maraton rozpoczął dawno nieoglądany w Gdyni konkurs lotów "na byle czym", firmowany przez Red Bulla. W szóstej edycji tej dwudniowej imprezy - podobnie jak przed laty - triumfowała ekipa z Trójmiasta - "Smog Wawelski" z Gdyni.

Konkurs lotów Red Bull w Gdyni: relacja


Konkurs lotów w Gdyni 2019


Jednocześnie pokazy lotów oglądało 20 tys. osób, a szacunkowo przez cały weekend ta liczba mogła wynieść nawet 100 tys.

Koszt promocyjny imprezy poniesiony przez Gdynię to 370 tys. zł brutto.

Enea Ironman 70.3Kolejny weekend przyniósł znaną już w Gdyni imprezę dla triathlonistów. Enea Ironman 70.3 Gdynia odbywała się przez trzy dni. Dzięki wcześniejszym komunikatom o objazdach udało się uniknąć poważniejszych kłopotów na drogach.

Wartość umowy promocyjnej to 652 tys. zł brutto.

Enea Ironman 70.3 w Gdyni: relacja z zawodówAerobaltic GdyniaNastępny weekend to popis pilotów w ramach Aerobaltic Gdynia. Tak jak w poprzedniej edycji samoloty można było oglądać wieczorem z plaży, ale sporo działo się też na lotnisku w Kosakowie. Tam pokazy cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że osoby, które na teren lotniska wybrały się samochodem traciły kilkadziesiąt minut w korkach. Zyskali ci, którzy wybrali komunikację miejską albo inne środki transportu.

Pokazy lotnicze Aerobaltic Gdynia: tłumy widzów


Większość tych, którzy dostali się na lotnisko była pod wrażeniem pokazów. Chyba najbardziej oczekiwaną przez odwiedzających grupą było Royal Saudi Hawks. Dla Saudyjczyków był to pierwszy, a zarazem ostatni tegoroczny pokaz na Starym Kontynencie. I nie zawiedli.

Pokazy Aerobaltic w Gdyni


Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz bardzo głośnego myśliwca SU-27, należącego do Sił Powietrznych Ukrainy. Ponadto na niebie brylowali Żelazny Aerobatic Team, 3AT3 Formation Flying Team, Jurgis Kairys w samolocie SU-31 czy Firebirds.

Wartość umowy promocyjnej podczas tej imprezy to 3 mln 230 tys. zł.

Verva Street RacingZwieńczeniem imprezowego maratonu było dwudniowe święto motoryzacji Verva Street Racing. Kilkadziesiąt widowiskowych pokazów na trzech torach, show na wodzie i w powietrzu, wystawa kilkuset aut, koncerty na plaży, dziesiątki tysięcy widzów.

To była największa motoryzacyjna impreza w Polsce. Jeszcze nigdy Verva Street Racing nie przyciągnęła tak wielu kibiców, a przecież odbyło się już 10. edycji tej imprezy. Na tak liczną frekwencję, liczoną na 300 tys. osób, po raz pierwszy w historii złożyły się dwa festiwalowe dni.

Verva Street Racing w Gdyni: relacja


Na wąskim i ciasnym torze zbudowanym w centrum nie mogło być jednak mowy o ściganiu. Tor został zbudowany z myślą o przejazdach pokazowych. Program był na tyle bogaty, że każdy znalazł coś dla siebie.

Plus za to, że organizatorzy zadbali o transmisję na żywo z komentarzem, która wyświetlana była na telebimach rozlokowanych w różnych punktach miasteczka.

Robert Kubica w GdyniVerva Street Racing: plusy i minusy imprezy


Pozytywny obraz Verva Street Racing nieco zepsuły niedociągnięcia organizacyjne. Niezadowolone osoby narzekały przede wszystkim na ogromny ścisk panujący na terenie imprezy oraz mocno ograniczoną liczbę miejsc, z których można było zobaczyć pokazy. Po raz kolejny okazało się, że Gdynia cierpi na deficyt miejsc parkingowych. Kierowcy byli kierowani m.in. na parkingi przy PPNT lub Rivierze. W centrum zaparkowanie auta było praktycznie niemożliwe.

Verva Street Racing: guma z opon na asfalcie

Opinie (245) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Co z tego?

  Miasto na imprezy wyprzedaje majątek, ma rekordowe zadłużenie a inwestycji brak.

  • 235 58

 • Opinia wyróżniona

  Czymś trzeba przyciągnąć turystów.

  To nie Gdańsk z tysiącem zabytków.

  • 100 94

 • faktycznie, coś z miejscami do parkowania powini zrobić

  choćby z uwagi na turystów, rozumiem, że ograniczać ruch w centrum ale turyści z półwyspu czy innych miejsc przyjeżdżają autami do Gdyni i dla nich powinien powstać parking

  • 54 29

 • A kiedy coś dla nas mieszkańców?

  Jak na razie to prawie nic. Same utrudnienia. Ile miasto wydało na te wszystkie "imprezki"? To są nasze podatki.

  • 165 35

 • miasto od lat nie chwali się zrealizowanymi inwestcjami a jedynie imprezami za miliony.

  Imprezy ściągają gawiedź z okolicznych powiatów, warto przewartosciowasc i mniej imprezowac a więcej inwestować

  • 150 15

 • Były tłumy

  Na każdej wsi są tłumy jak jest festyn

  • 154 29

 • Prymitywne rozrywki dla gawiedzi.

  • 121 40

 • tłumy tłumami

  a dziurawe drogi na Polifarbie nadal straszą! Najpierw wydatki na podstawowe potrzeby mieszkańców, a potem rozrywki dla turystów!

  • 125 8

 • Wybraliscie wybraliscie

  13.10 też wybierzecie. a ja myślałem, że to Gdyni płacili a tu zonk. Tyle kasy poszło. Ale wybraliscie to macie bo baliscie się Horaly bo z PiSu. Więcej Imprez. Mniej chodników. Popatrzcie na skwer haha

  • 94 30

 • W Gdansku budynki idaja zabytki

  Kamienice na 10 lutego sa starsze od tych gomulkowskich zabytkow z Dlugiej....

  • 36 11

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01

sierpnia

Targi PupiLove Gdańsk, Galeria Morena

06

sierpnia

Sylwia Grzeszczak Sopot, Opera Leśna

Kultura

Milord de Molo: Byłem rybakiem, zostałem malarzem
Milord de Molo: Rybak został malarzem
Najciekawsze eksponaty Muzeum Bursztynu
Najciekawsze bursztynowe eksponaty

Kulinaria

Dlaczego wychodzimy z restauracji przed złożeniem zamówienia?
Dlaczego wychodzimy z restauracji?

  Najczęściej czytane

  Sprawdź się

  Klub będący miejscem spotkań sopockiej bohemy w latach 50. XX w. to: