Wiadomości

stat

Weekendowy maraton imprez w Amber Expo

Jedną z atrakcji towarzyszących Free Time Festival jest zlot food trucków z całej Polski.
Jedną z atrakcji towarzyszących Free Time Festival jest zlot food trucków z całej Polski. fot. Mateusz Ochocki/KFP

Free Time Festival, czyli festiwal czasu wolnego to imprezowy maraton, na którym coś dla siebie znajdą m.in. podróżnicy, rowerzyści, kajakarze, rodzice z dziećmi, a nawet miłośnicy ulicznego jedzenia. Wydarzenie potrwa w sobotę i niedzielę na terenie Amber Expo w Gdańsku. Wstęp jest wolny.Free Time Festival to multidyscyplinarny bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. To impreza adresowana do ludzi, którzy nie lubią się nudzić, aktywnie i twórczo spędzają czas, rodzin z dziećmi, poszukujących nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

W weekend, 1-2 kwietnia w godz. 10-18 na terenie kompleksu wystawienniczego Amber Expo przy ul. Żaglowej 11 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku potrwa jednocześnie kilka wydarzeń. Ich wspólny mianownik to promocja aktywnych sposobów na spędzanie wolnego czasu.

Rowery i kajaki

Bike Festival to gratka dla miłośników rowerów. Na kilkudziesięciu stoiskach będzie można zapoznać się z rowerowymi nowościami, podpytać ekspertów oraz kupić sprzęt w promocyjnych cenach. Nie zabraknie również pokazów, podczas których testowane będą innowacyjne pojazdy napędzane siłą mięśni nóg oraz energią elektryczną.

Festiwalowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń i atrakcji. W ramach salonu E-Mobility Expo na specjalnie przygotowanym torze przeprowadzane będą testy innowacyjnych rowerów i pojazdów napędzanych energią elektryczną. Planowana jest również wystawa i spotkania z konstruktorami rowerów nietypowych. Odbędą się także Mistrzostwa Strider Races, czyli zawodów na rowerkach biegowych dla dzieci. Najmłodsi będą mogli spędzić czas w strefie zabawy i edukacji, m.in. ucząc się bezpiecznego poruszania rowerem w miasteczku ruchu drogowego.

Kajak Expo to z kolei targi dla kajakarzy. Będą stoiska wystawców, projekcje filmów oraz kajakowe akrobacje na basenie i pokaz ratownictwa wodnego.

Free Time Festival to dziesiątki atrakcji w jednym miejscu.
Free Time Festival to dziesiątki atrakcji w jednym miejscu. fot. Mateusz Ochocki/KFP
Podróże i jedzenie

Na imprezie będzie można również dowiedzieć się o ofercie turystycznej i kulturalnej Gdańska. Na stoiskach zostaną zaprezentowane ciekawe miejsca na wycieczki bliższe i dalsze, oferta biur podróży czy przewodników. Miłośnicy aktywnego wypoczynku dostaną podpowiedzi, gdzie wybrać się na trekking, pospacerować z kijkami do nordic walking czy pojeździć na koniu. Promować się będą także inne niż pomorskie regiony.

Swoje walory turystyczne i rekreacyjne zaprezentują też m.in. Dolny Śląsk, kujawsko-pomorskie, lubelskie, a także regiony z naszych krajów sąsiednich: Okręg Środkowej Frankonii (Niemcy), Okręg Lwowski (Ukraina) i słynąca z zamków i pałaców Skania (Szwecja).

Przed Amber Expo zostanie wydzielona strefa gastronomiczna, w ramach której odbędzie się pierwszy w tym sezonie zlot barobusów, czyli Festiwal Smaków Food Trucków. W imprezie weźmie udział ponad trzydzieści furgonetek z jedzeniem, które przyjadą z całej Polski i będą prezentować m.in. kuchnię: japońską, indyjską, tybetańską, amerykańską, włoską, meksykańską, śródziemnomorską czy hiszpańską. Organizatorzy zapowiadają sporo kulinarnych nowości.

Atrakcje dla całej rodziny i konkursy

Free Time Festival to również niezliczona liczba atrakcji rodzinnych. W programie przygotowano masę przeróżnych mniejszych i większych wydarzeń tematycznych, m.in. przeciąganie liny, rzut cumą, gigantyczne piłkarzyki, sumo, dmuchaną zjeżdżalnię, warsztaty konstruktorskie z budowania latawców, zajęcia na łódce "Optimist", warsztaty konstruktorskie z budowania latawców, pokazy akrobacji na trampolinach, naukę wykonywania salta czy rozgrywki na PlayStation 4 VR.

Na festiwalowej scenie i na wielu stoiskach co chwilę będzie można brać udział w najróżniejszych konkursach. Na zwycięzców czekają nagrody, m.in. rejsy wycieczkowe promem, bilety lotnicze, tandemowe loty motoparalotnią z wicemistrzem świata Norbertem Nowickim, rowery, wycieczki kajakowe, zaproszenia do wrocławskiego i gdańskiego ZOO, bon na obóz letni, zaproszenia na weekendy do leśniczówek i gospodarstw kwater agroturystycznych i wiele innych.

Podczas festiwalu odbędą się również wydarzenia i targi poświęcone tematyce ogrodnictwa Ogrodowe Kreacje. Wystawcami i animatorami będą m.in. architekci krajobrazu i osoby związane z branżą ogrodniczą, właściciele firm wykonawczych, sklepów ogrodniczych, producenci urządzeń ogrodowych, mebli wypoczynkowych, grilli i palenisk ogrodowych. Gośćmi specjalnymi będą: Maja Popielarska, gospodyni programu HGTV "Nowa Maja w Ogrodzie" oraz ogrodniczka Kasia Bellingham.

Na festiwalu będzie można również oglądać pokazy w ramach debiutów i mistrzostw fitness w kategoriach: fit-kid oraz fitness aerobic.

Wstęp na Free Time Festival jest wolny. Wybierając się samochodem, warto pamiętać o opłacie za parking w wysokości 20 zł. Szczegółowy program atrakcji można znaleźć tutaj.

Tak wyglądał Free Time Festival w 2016 roku:

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (43)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21

lipca

Raz, Dwa, Trzy - Młynarski Sopot, Tarasy przy Aquaparku

25

lipca

Nowe idzie od morza x 100cz... Gdańsk, 100cznia

29

lipca

Esev Yam Sopot, Teatr Atelier

Kultura

Filharmonia Bałtycka usunie kontrowersyjny wyświetlacz
Filharmonia usunie szpetny wyświetlacz
Trwa Festiwal FETA na bastionach
FETA na półmetku: pierwsze oczarowania

Kulinaria

Nowe lokale: dziczyzna, bezglutenowe i domowe jedzenie
Nowe lokale w Trójmieście. Co oferują?

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: teatry plenerowe, koncerty i pikniki rodzinne
Planuj tydzień: warto wyjść z domu

    Najczęściej czytane