Wiadomości

stat

Muzyczne przeboje wybrzmiały w Ergo Arenie


Niezbyt zadowalająca frekwencja, ale za to fenomenalni muzycy i hity z ostatnich kilkudziesięciu lat - tak w skrócie można podsumować koncert Orkiestry Złotych Przebojów, który w sobotę odbył się w Ergo Arenie.Pomimo że gdańsko-sopocka Ergo Arena nie wypełniła się po brzegi fanami muzyki z XX i XXI wieku, to zgromadzone 3-4 tys. widzów wyruszyły w sentymentalną podróż po świecie muzyki.


Najważniejsze, że osoby, które postanowiły przyjść na koncert, były wyraźnie zadowolone. Wszak zdecydowana większość utworów, które zostały zagrane, to radiowe hity i niemal każdy doskonale je zna. Jednak nie ma co ukrywać, że największe emocje towarzyszyły podczas wykonywania starych, ale jakże dobrych polskich piosenek, takich jak choćby "Jolka, Jolka pamiętasz" Budki Suflera. Minus jest taki, że polskich piosenek było zdecydowanie za mało.

Trzeba pamiętać, że wykonywanie coverów (bo tak to można nazwać), należy do bardzo ciężkich zadań, tym bardziej na koncercie. Publiczność zazwyczaj oczekuje bomby w postaci wykonania lepszej wersji niż oryginał. Niestety, w Sopocie nie zawsze się to udawało. Na uznanie publiczności mógł za to liczyć znany z kilku programów muzycznych Mateusz Ziółko, który nawiązał świetny kontakt z publiką, za co za każdym razem otrzymywał brawa, zwłaszcza za wykonanie utworu "Don't Stop Me Now" zespołu Queen. Poza nim na scenie pojawili się kolejni uznani i rozpoznawalni artyści, tacy jak Małgorzata Ostrowska, Felicjan Andrzejczak czy Natasza Urbańska.

Na szczególne brawa i oddzielny akapit w artykule zasługuje zdecydowanie Orkiestra Kameralna "Silesian Art Collective" pod dyrekcją Mateusza Walacha. Posłuchać wszystkich piosenek, które przewinęły się przez 1,5 godziny koncertu w wykonaniu tej orkiestry to była czysta przyjemność.

Bilety, w zależności od miejsca, kosztowały od 50 zł 150 zł.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (20)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24

sierpnia

Gdańskie Noce Jazsowe Gdańsk, Teatr Leśny

29

sierpnia

13. Festiwal Goldbergowski Gdańsk, Kościół Św. Trójcy, Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki

30

sierpnia

BOTO Wild Jam: Przemek Dyak... Sopot, Teatr BOTO

Kultura

Muzyka Mozarta w parku Oliwskim. Nadchodzi festiwal Mozartiana
Muzyka Mozarta w parku Oliwskim

Kulinaria

Wielka wegańska uczta. W niedzielę Veganmania
Wielka wegańska uczta w niedzielę
Jemy na mieście: Meat Shack BBQ - ciekawy mięsny projekt
Jemy na mieście: Meat Shack BBQ

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: samoloty, Mozart i zombie
Planuj tydzień: samoloty, Mozart i zombie

    Najczęściej czytane