Wiadomości

stat

Wieczór pełen emocji. Mikromusic w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Mikromusic to zespół lubiący bawić się muzyką, w szczególności podczas występów na żywo. Cieszy to fanów, którzy dzięki temu mogą na nowo odkrywać swoje ulubione utwory w nowych aranżacjach. Podczas piątkowego koncertuGdańskim Teatrze Szekspirowskim, razem z zespołem na scenie pojawili się Skubas i Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego. Emocji nie brakowało, szczególnie na koniec wieczoru.Zanim na scenie pojawił się zespół, fani musieli trochę poczekać. Z powodu sporej kolejki przed wejściem koncert rozpoczął się z dwudziestominutowym opóźnieniem. Nic dziwnego, że ludzi było dużo, skoro wszystkie bilety wyprzedały się już kilka dni przed wydarzeniem.

- Dobry wieczór! Dzisiaj mamy dużą liczebność po dwóch stronach. I po waszej, i po naszej - przywitała fanów Natalia Grosiak. - Mamy dziś wspaniałego licznego gościa, jest to Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego pod przewodnictwem Marcina Tomczaka. Brawo dla nich! Niecodzienny koncert! Mam nadzieję, że będziecie się dzisiaj dobrze bawić, tak jak i my!

Pop: koncerty w Trójmieście


Już w pierwszych minutach koncertu okazało się, że współpraca z chórem akademickim była świetnym pomysłem. Grana przez Mikromusic muzyka, choć emocjonalna i poruszająca, nie ma zbyt dużego potencjału koncertowego. To w większości spokojne, refleksyjne kawałki, których lepiej słucha się w domowym zaciszu niż tłocznym klubie, stąd wielkie brawa dla zespołu, który wie jak uatrakcyjnić swoje występy za pomocą udanych kooperacji i interesujących gości.

Zaręczyny podczas koncertu


Tego wieczoru, oprócz chóru, na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego pojawił się też Skubas. Nie było to wielkie zaskoczenie, bowiem duet Natalii Grosiak i Skubasa był już fanom Mikromusic znany ze zmysłowego utworu pt. "Bezwładnie". Tym razem jednak, piosenkarz przygotował od siebie coś więcej.

- Teraz będzie totalna premiera - zapowiedziała Natalia Grosiak. - Skubas przygotowuje swoją nową płytę dosyć długo... Słyszałam wszystkie 50 piosenek, które ułożył i które uważa, że się nie nadają, choć są przepiękne. Bardzo się cieszę, że udało mi się namówić go, żeby wykonał przedpremierowo dwie z nich przed gdańską publicznością.

Fani wspólnie śpiewają "Niemiłość 2"

Nowe piosenki Skubasa nie odbiegają od jego poprzednich kompozycji ani klimatem, ani poziomem. To zmysłowe ballady, traktujące rzecz jasna o miłości. Po gościnnym występie piosenkarza, na scenę wróciła Natalia Grosiak, która wykonała wszystkie największe przeboje swojego zespołu. Nie zabrało takich utworów jak "Tak mi się nie chce", "Takiego chłopaka", "Na krzywy ryj", "Synu" oraz odśpiewanego wspólnie przez publiczność refrenu piosenki "Niemiłość 2".

Wygraj bilety w naszych konkursach


Swój moment miał też Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego, który samodzielnie wykonał piosenkę "Sopot". Jednak największe emocje związane z chórem miały dopiero nadejść. Kiedy zespół skończył grać bisy, Natalia Grosiak poprosiła na scenę chłopaka, który z bukietem czerwonych róż, przy pełnej sali, oświadczył się jednej z chórzystek. Zaręczyny zostały przyjęte, a zgromadzona w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim publiczność odśpiewała narzeczonym "Sto lat". Było to idealne zakończenie tego pełnego emocji wieczoru.

Opinie (26)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26

maja

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

Kultura

Najdziwniejsze i niepokojące eksponaty w trójmiejskich muzeach
Dziwne eksponaty w muzeach

Kulinaria

Dobry po imprezie oraz na duży głód. Kebab - gdzie najlepszy?
Kebab - gdzie najlepszy w Trójmieście?

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Festiwal Narracje odbywa się: