Wiadomości

stat

Wielki show naśladowców Abby w Ergo Arenie

Zobacz rozmowę z Katją Nord wcielającą się w Ani-Frid oraz fragmenty
widowiska Abba The Show w Ergo Arenie.


Chyba nie było osoby, która w sobotę wieczorem wyszłaby z Ergo Areny zawiedziona. Naśladowcy legendarnej Abby - muzycy projektu Abba The Show dali spektakularny show, którego nie powstydziliby się ich szwedzcy mistrzowie.Abba The Show to imitacja na najwyższym poziomie - od wyglądu, przez zachowanie na scenie, po muzykę.
Abba The Show to imitacja na najwyższym poziomie - od wyglądu, przez zachowanie na scenie, po muzykę. fot. Dominik Staniszewski/trojmiasto.pl
Łącznikiem między naśladowcami a prawdziwą Abbą był saksofonista Ulf Andersson oraz perkusista Roger Palm.
Łącznikiem między naśladowcami a prawdziwą Abbą był saksofonista Ulf Andersson oraz perkusista Roger Palm. fot. Dominik Staniszewski/trojmiasto.pl

Abba:

to od lat mój ukochany zespół 64%
zespół, który niedawno odkryłe(a)m i jestem pod wrażeniem 6%
nie wzbudza we mnie żadnych emocji 15%
zespół, za którym nie przepadam 8%
pierwsze słyszę 7%
zakończona Łącznie głosów: 195
Było "Waterloo" i "Money, Money, Money", nie zabrakło "Dancing Queen" i oczywiście "Mamma Mia" - w sobotę Ergo Arena przez dwie i pół godziny rozbrzmiewała piosenkami legendy popu, szwedzkiej grupy Abba. I choć zespół nie koncertuje już od dekad, trudno było oprzeć się wrażeniu, że na scenie występują nie naśladowcy wielkiej czwórki z projektu Abba The Show, a właśnie Agnetha, Ani-Frid, Benny i Björn we własnej osobie.

Nic więc dziwnego, że trójmiejska publiczność dała się porwać do tańca już niemal od pierwszych piosenek. Były pląsy na płycie hali, fale na trybunach, wspólne klaskanie i chóralne odśpiewywanie refrenów. Nie zabrakło nawet łez wzruszeń u starszych widzów, którzy muzykę Abby pamiętają z imprez młodości. Jednak nie tylko oni świetnie się bawili - wśród pięciu tysięcy osób, które przyszły na koncert można było dostrzec aż trzy, jak nie nawet cztery pokolenia fanów.

Atmosferę muzycznej podróży do przeszłości potęgowały takie szczegóły, jak naśladujące wygląd kwartetu fryzury czy stroje, a nawet ruch każdego z muzyków do perfekcji imitujących zachowanie sceniczne wielkiej czwórki. To chyba jedyna rzecz, której muzycy musieli się nauczyć od swoich mistrzów. Bowiem muzyczne i wokalne umiejętności oraz charyzmę, którą pokazali w Ergo Arenie, zdaje się, że mają wrodzone.

Jak na wielki show przystało, nie zabrakło też świetnie zaaranżowanej gry świateł, wizualizacji na wielkich, diodowych telebimach za plecami muzyków czy wybuchów konfetti i serpentyn nad głowami publiczności.

Perfekcyjność tego widowiska i dbałość o niemal każdy detal to przede wszystkim zasługa dwóch Szwedek, Katji Nord i Camili Dahlin, zakochanych w Abbie od dzieciństwa. Nie mogąc znieść braku swoich idoli na koncertowych scenach, same postanowiły wypełnić tę lukę. Założyły projekt Abba The Show, dostały błogosławieństwo fanów i ruszyły porywać do tańca fanów szwedzkiej supergrupy na całym świecie.

W Ergo Arenie zespół kończył swoją europejską trasę. Muzycy wystąpili z rockowym trio oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną z Londynu pod batutą Matthew Freemana. Nie zabrakło również łącznika między młodymi naśladowcami a prawdziwą Abbą. W kilku utworach na scenie pojawili się: perkusista Roger Palm i saksofonista Ulf Andersson, którzy w latach 70. koncertowali z supergrupą.

Wszystkie te elementy dały razem efekt popowego show na najwyższym poziomie, z którego chyba nikt nie wyszedł zawiedziony. Na koniec dobra wiadomość dla tych, którzy nie byli - muzycy wyrazili chęć ponownej wizyty w Trójmieście w przyszłym roku.

"Mamma Mia" w wykonaniu Abba The Show w Ergo Arenie.

Opinie (75) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24

stycznia

Kazik & Kwartet Proforma Gdańsk, Stary Maneż

27

stycznia

Pink Floyd History Gdynia, Gdynia Arena

30

stycznia

Alicja Majewska - Żyć się chce Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Kultura

New York Times: dzieła zrabowane przez nazistów w Muzeum Narodowym w Gdańsku
NYT: o dziełach zrabowanych przez nazistów
Prace dyplomowe studentów ASP do oglądania w Zbrojowni Sztuki
Prace dyplomowe studentów ASP

Kulinaria

Z własnym pojemnikiem na zakupy spożywcze? Kiedy sprzedawca może odmówić
Z własnym pojemnikiem na zakupy
Jemy na mieście: Fresh Gordon - burgery do poprawki
Jemy na mieście: burgery Fresh Gordon

Planuj z nami tydzień

Cugowski, Szpak i Kwiatkowski, Grupa MoCarta i Betlejem w Gdyni. Planuj tydzień
Planuj tydzień: dużo ciekawych imprez

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Europejskie Centrum Solidarności zostało otwarte w roku: