• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wizyta u wróżki. Czego możemy się spodziewać?

Aleksandra Wrona
27 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Konsultacja wróżki to koszt od 50 do nawet 500 zł. Najdroższe są porady biznesowe. Konsultacja wróżki to koszt od 50 do nawet 500 zł. Najdroższe są porady biznesowe.

Zbliżają się andrzejki, wieczór, kiedy często nawet najbardziej sceptyczne osoby dają się namówić na odrobinę magii. Andrzejkowe zabawy mają jednak niewiele wspólnego z tym, z czym na co dzień zajmują się wróżki. Kto korzysta z ich usług i czego można dowiedzieć się na takim spotkaniu?Andrzejki 2023. Wróżby i imprezy. Kiedy są Andrzejki? Andrzejki 2023. Wróżby i imprezy. Kiedy są Andrzejki?

Czy korzystałe(a)ś kiedyś z usług wróżki?

"Byliście kiedyś u wróżki?". Kiedy zadaję to pytanie znajomym, odpowiada mi nerwowy śmiech. Po chwili okazuje się, że choć wszyscy zarzekają się, że "nie wierzą w takie rzeczy", to opowieści o wróżbach sypią się jak z rękawa.

- Dawno temu, gdy byłam nastolatką, dwukrotnie pozwoliłam przypadkowym Romkom przepowiedzieć mi przyszłość - po prostu zagadały mnie na ulicy, a ja nie byłam jeszcze wtedy zbyt asertywna. Jedna wróżba się nie sprawdziła, aczkolwiek była dopasowana do tamtej chwili, bo spotykałam się z chłopakiem z zagranicy, a ona mi powiedziała - nie widząc go - że ukochany zabierze mnie z Polski - wspomina Kasia. - Drugiej się udało. Miałam dylemat co do mężczyzn, a ona dobrze mi podpowiedziała, również nie znając mojej sytuacji. To dziwne, bo jestem osobą, która raczej w takie rzeczy nie wierzy i wydaje mi się, że to była tylko siła autosugestii i odpowiedniego dopasowania sobie wróżby. W mojej opinii wróżki mówią tak ogólnie, że zawsze uda się to odnieść do rzeczywistości.

Kto korzysta z wróżb?Skoro większość moich rozmówców twierdzi, że u wróżki była dla żartu lub przez przypadek, to kto regularnie korzysta z ich usług?

Imprezy: Andrzejki w Trójmieście- Najczęściej kobiety. W różnym wieku. Praktycznie wszystkie aktywne zawodowo, zarządzające firmami, specjalistki. Świadome swojego życia i mające dużo oczekiwań od siebie i świata. Wszystkie moje klientki dobrze wiedziały, w jakim celu przyszły do Salonu Tarota. Rozkład kart traktowały jako dodatkowe źródło informacji, wsparcia. Zadawały pytania, które nie miały nic wspólnego ze ślepą wiarą w magię - mówi ArturSalonu Tarota. - Chciałbym jednak wyjaśnić, że stawianie kart tarota to nie "wróżenie". Także osoba, która stawia karty tarota, nie jest "wróżką". W powszechnym przekonaniu wróżka to ktoś, kto sprzedaje złudzenia. Tarot nie jest usprawiedliwieniem dla bierności, ale wskazuje możliwe wybory i określa miejsce człowieka w życiu. W pewnym sensie za pomocą tarota można uzyskać informację, co warto zmienić lub skorygować w swoim życiu, żeby stało się bardziej świadome i po prostu lepsze dla nas.
Z tym, że wiedzę o przyszłości częściej chcą zdobyć kobiety, nie zgadza się wróżka Magdalena.

- Nie ma reguły co do płci osób odwiedzających mój gabinet. Być może niegdyś staroświecko można było przyjąć, że to kobiety częściej odwiedzają miejsca związane z ezoteryką - teraz nie ma takiej zasady, podobnie jak nie ma zasady co do wieku osób przychodzących. Mogłabym przyjąć, iż najbardziej powszechny wiek oscyluje pomiędzy 20 a 55 rokiem życia, lecz często przychodzą zarówno osoby młodsze, jak i dużo starsze - mówi wróżka Magdalena.

Jakich informacji udziela wróżka?- Bałabym się skorzystać z usług wróżki, ponieważ nie chciałabym dowiedzieć się, że spotka mnie coś złego. Pewnie cały czas bym się tym denerwowała i tylko czekała, aż się to stanie - deklaruje Aleksandra.
Czy rzeczywiście od wróżki możemy dowiedzieć się, że spotka nas coś złego?

- Każda wróżka w inny sposób udziela pomocy swoim klientom. Ja jestem wróżką, posiadam umiejętność jasnowidzenia, przekazuję energię reiki, lecz trudnię się także numerologią. Rozpoczynam więc od analizy daty urodzenia klienta, następnie przechodzę do tego, co widzę w energii ogólnej danej osoby, którą rozpoznaję w kartach i w intuicji. Pytania zostawiam na koniec - całe spotkanie opowiadam przede wszystkim o tym, co dostrzegam przy osobie, która mnie odwiedziła, i na co należy zwrócić uwagę w każdej sferze życia. Każda dziedzina życia weryfikowana jest dokładnie krok po kroku. Oczywiście, jeśli dana osoba dopytuje o konkretny problem, to na nim skupiam się najbardziej - uważam jednak, że etyka wróżki powinna być jak najbardziej rozwinięta w jej pracy, z tego powodu nie narzucam konkretnych rozwiązań, a jedynie sugeruję, co w opinii mojej intuicji i kart byłoby najlepsze. W ogólnym rozrachunku jednak pamiętać należy, że każdy człowiek ma wolną wolę i postąpi tak, jak w jego opinii będzie słusznie i najlepiej. Karty pokazują sieć rozwiązań, lecz do osoby pytającej należy dokonanie ostatecznego wyboru. Wróżka ma być przewodnikiem, ale nie może być wyrocznią - tłumaczy wróżka Magdalena.
- Doświadczona wróżka nie mówi o tym, czego klient nie chce lub nie jest gotowy słyszeć, chociaż może przestrzec przed niebezpieczeństwem - dodaje wróżka Joanna, Tenet.
Karty Tarota to częsty atrybut osób zajmujących się przewidywaniem przyszłości. Karty Tarota to częsty atrybut osób zajmujących się przewidywaniem przyszłości.
Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku kart tarota.

- Nie wiem, jakich informacji udziela wróżka. Ja przekazuję interpretację symboliki kart tarota w odniesieniu do konkretnego etapu życia klienta. Ta symbolika, którą zajmował się wnikliwie między innymi Jung, ojciec nowoczesnej psychologii analitycznej, za każdym razem szczegółowo określa mapę indywidualnego życia tej konkretnej osoby oraz wskazuje na możliwe sytuacje w przyszłości, zagrożenia albo możliwości. Tarot niczego nie sugeruje, raczej tworzy mapę wyboru ludzkiego działania. Nie jest wyrocznią, ponieważ każde działanie zmienia tę mapę - mówi Artur, Salon Tarota.
Aleksander, wróżbita, który pracuje przy telewizyjnych wróżbach, również zachęca, by przepowiednie traktować przede wszystkim jako punkt wyjścia do własnych przemyśleń.

- Wierzę, że tarot, kabała, numerologia to narzędzia, które opisują w jakiś sposób rzeczywistość i pozwalają nam spojrzeć na problemy, sprawy i nadzieje z innej strony, by przeanalizować to, co myślimy, czujemy, robimy, by świadomie być tu i teraz i by odpowiedzialnie stanowić o swoim życiu. Kiedy dzielę się tym z innymi, to nigdy nie mówię o ostatecznościach, a raczej rozmawiam o możliwościach. To dla mnie bardziej psychologiczne, terapeutyczne niż dogmatyczne i właśnie ostateczne - mówi Aleksander.
W większości osoby zajmujące się przepowiadaniem przyszłości zgadzają się z tym, że wizyta powinna być raczej zbiorem wskazówek, a nie konkretnych rozwiązań. Zdarzają się jednak wróżki, które działają według innych zasad.

- Poprosiłam wróżkę, żeby nie mówiła mi o złych rzeczach, które mnie czekają, ale oznajmiła mi, że albo powie wszystko, co widzi, albo nic - wspomina Marta. - Wizyta trwała prawie trzy godziny, w trakcie których bardzo dokładnie opowiedziała mi, co mnie czeka. Zrobiłam wtedy siedem stron notatek i kiedy ostatnio do nich zajrzałam, okazało się, że miała rację. Przepowiedziała mi związek i rozstanie, nie myliła się z informacjami dotyczącymi brata i planów moich rodziców. Powiedziała też o kilku przykrych rzeczach, w tym jednej śmierci, jednak to jeszcze nie nadeszło.

Wróżby przez telefonPopularnym sposobem korzystania z usług wróżek są specjalne infolinie, często połączone z transmisją w telewizji. Pamiętajmy jednak, że takie połączenia są zazwyczaj drogie, a czas na linii dłuższy niż to, co widzimy na ekranie.

- Kiedyś po imprezie postanowiłem dla żartu zadzwonić do słynnego telewizyjnego wróżbity - wspomina Łukasz. - Okazało się, że to nie takie proste, ponieważ telefon odebrała zupełnie inna wróżka, która niezadowolona z faktu, że domagam się połączenia z ezoterycznym celebrytą, przepowiedziała, że spotkają mnie w życiu same nieszczęścia.

Wizyta u wróżkiAlternatywą dla telefonicznych przepowiedni jest osobiste spotkanie z wróżką. Jak znaleźć odpowiednią osobę?

- Polecam kierować się do wróżki intuicyjnie lub za poleceniem. Intuicyjnie czujemy, że ta osoba może pomóc nam w rozwiązaniu naszego problemu, udzielić podpowiedzi. Kierując się podpowiedzią innych, możemy przeczytać opinie na temat wróżki bądź sugerować się podpowiedzią kogoś bliskiego, kto korzystał z porady i oczywiście jest zadowolony - wróżka Joanna z Tenet.

Jak przygotować się do takiej wizyty?

- Wyciszyć się, spisać pytania na kartce. Można mieć ze sobą zdjęcia osób, o które się pyta - mogą być przydatne. Nie można być pod wpływem alkoholu oraz środków psychoaktywnych. Nie należy się bać, pytamy tylko o to, co nas interesuje - mówi wróżka Joanna.
Warto dodać, że konsultacja wróżki to koszt od 50 do nawet 500 zł. Wizyta z postawieniem kart tarota to ok. 150-300 zł. Najwięcej zapłacimy za konsultacje biznesowe.

Czy wróżby się sprawdzają?Opowieści o sprawdzających się przepowiedniach jest tak samo dużo, jak o tych kompletnie nietrafionych. Moi rozmówcy często twierdzili, że z tego, co usłyszeli, sprawdziła się "większość" lub "część".

- Myślę, że warto być ostrożnym - mówi Karolina, która kiedyś sama skorzystała z takiej usługi. - Znam osoby, które zbyt mocno sugerują się tym, co mówi im wróżka, i wybierają się do niej przy każdym życiowym zakręcie. To, że obca osoba twierdzi, że jesteśmy w "złym związku", nie musi być przecież prawdą, ale jeśli w ten fakt uwierzymy, łatwo będzie nam znaleźć dowody, że tak jest.

Miejsca

Opinie (117) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Kiedyś miałem taką wróżke w domu.

  Poczarowała, oczarowała i nagle puff - znikneła.
  Razem z moja kasą.

  • 109 7

 • (1)

  Dobry biznes nie jest zły..a za skutki i tak nie odpowiadają ;)

  • 55 1

  • zupełnie jak politycy

   powiedzą wszystko aby tylko ciągnąć kasę jak najdłużej i napchać się przy korycie a do prawdziwej pracy chętnych brak

   • 4 1

 • Na fejsie są wróżki. Diagnozuja uterki w samochodach nie widząc samochodu i ludzie w to wierzą

  • 44 1

 • Po wizycie u wrózki jedno jest pewne... (3)

  ...jeden banknot w portfelu mniej ..

  • 69 2

  • zapytać kiedy w tym kraju będzie normalnie.... ale by się zdziwiła

   • 5 0

  • oby jeden...

   • 5 0

  • matematyka

   dwa banknoty

   • 1 0

 • (5)

  Nie wierzę we wróżki,zazwyczaj to jedno wielkie oszustwo. W sumie to zabawne, hobbystycznie jestem medium a nie wierzę we wróżki i ich czary Mary.

  • 18 4

  • (4)

   Czym jesteś?

   • 2 1

   • Ona jest medium czyli ..

    ..nie za gruba nie za chuda czyli ok

    • 4 1

   • medium czyli (2)

    srednio wysmazona

    • 3 0

    • (1)

     Medium moi drodzy- skontaktuje się z Twoją zmarła babcią, wyczuje i doradze czy macie problem z bytami, zajmę się również demonami, przeprowadzę duszę na drugą stroną.. tym się zajmuję. Uprzedzam- w zeszłym miesiącu miałam badania psychiatryczne do pracy, jestem w 100% zdrowa i normalna ;) nie biorę pieniędzy za nic, robię to za darmo.

     • 0 1

     • To daj kontakt do siebie ;P

      • 1 0

 • Ja wierzę we wróżkę zębuszkę! Mówili, że za zęba daje 5zł i tak było! :)

  • 42 1

 • Opinia wyróżniona

  (12)

  Byłam w przeciągu 10 lat dwa razy u tej samej wróżki - pani E., tarocistki. Za pierwszym razem - wszystko się sprawdziło, łącznie z liczbą dzieci, płcią i rokiem urodzin moich przyszłych dzieci. Za drugim - w tym roku, niestety nie. Moja mama rzekomo miała być w dobrym zdrowiu, okazuje się, że ma raka piersi, dziwne, że karty tego nie pokazały. Więcej nie pójdę, nie ma sensu.

  • 11 56

  • trudno żeby się nie sprawdziło. zasugerowała się pani jej "przepowiednią", w drugim przypadku nie miała takiej mocy :D

   • 15 2

  • NIe bedziesz miał Bogów cuchych przede mną... (3)

   Chodzenie do wróżki, jest łamaniem tego przykazania, i niestety za to płaci się później. Tylko Bóg zna przyszłość a wróżki to albo dobrzy psychologowie albo korzystają z wiedzy demonów. Przestrzegam przed takimi wizytami, bo zawsze płaci się za coś takiego. Polecam pójść do spowiedzi, i przeproszenie Boga za próby odgadywania przyszłości, która leży w rękach ludzi i ich wyborów a także tylko i wyłącznie Boga. Żadna wróżka przyszłości znac nie może i nigdy Ci prawdy nie powie. a dla tych co nie wierzą polecam posłuchać wykładów o tym na youtube.

   • 21 24

   • Katolikucnie obnos sie religia i nie badz faryzeuszem. (1)

    • 2 8

    • Naucz się najpierw pisać.

     • 10 2

   • Chrześcijan (Katolików) jest 30-40%

    Reszta to zwykłe pogaństwo (widać po minusujacych)
    co niby nazywają siebie "ateistami" (to takie modne) a chodzą do wróżek lub wierzą w jaszczury uroku i inne cudawianki sieciowe :)

    • 4 4

  • z tego sie trzeba spowiadać (2)

   to jest grzech, przeciwko pierwszemu przykazaniu Bożemu

   • 9 13

   • buhahahahahahaha (1)

    • 4 3

    • Nie wierzysz w Boga?

     Twoja sprawa głupcze!!!

     • 2 2

  • jakby nie było

   dałaś jej zarobić

   • 9 0

  • K

   Bo prawdziwe wróżki nie powiedzą o śmierci i poważnej chorobie , nawet jak widać to w kartach. Nie idziesz do wróżki po złe wiadomości i takich nie dostaniesz.

   • 7 0

  • wróżka grała nie fair

   Karty były znaczone.

   • 6 1

  • A później skąd opętania...

   Przyzwalasz na to.
   Jeśli wiedza o przyszłości nie pochodzi od Boga ,to wiadomo że od Szatana!

   Opamiętaj się i wróć do Jedynego Swojego Boga i Stwórcy a Pana naszego Jezusa Chrystusa.

   "Nie miej Bogów cudzych przede mną"

   • 3 5

 • (4)

  Okultyzm jest zły! I kosztuje dużo drożej niż banknot zostawiony u wróżki!

  • 72 10

  • w jakim sensie? (3)

   • 0 10

   • (2)

    W sensie wiary. Ponieważ chodzi tu o to co w tej kwestii pisze Biblia. Choćby najbardziej popularne "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną". Mamy również nie martwić się o to co się wydarzy ponieważ dosyć ma obecny dzień swoich zmartwień. Mamy przykazane aby raczej ufać Bogu. A to się kłóci z wszelaką magią.

    • 6 4

    • (1)

     chcesz to ufaj, dla mnie twój bóg i wróżki stoją w jednym szeregu :*

     • 5 4

     • W XXI wieku człowiek wierzy w książki i wróżki

      Nic nie zmieniło się od wieków średnich, no może to, że latamy w kosmos.

      • 1 0

 • Jak sprawdzić wróżkę (1)

  Przypominam: przed wejściem pukamy do drzwi, jeśli usłyszymy: "Kto tam?", to w ogóle nie ma sensu wchodzić.

  • 105 1

  • dobra rada:)!!!

   • 2 0

 • Czego możemy się spodziewać? (1)

  ...straty pieniędzy.

  • 45 0

  • polecam świadectwo nawróconej wróżki na YT

   szczegółowo opisuje wszystko, czego można się spodziewać

   • 4 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (21 opinii)

(21 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W której edycji popularnego programu "Idol" wziął udział wokalista Tomasz Makowiecki?