• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Wizyta u wróżki. Czego możemy się spodziewać?

Aleksandra Wrona
27 listopada 2019 (artykuł sprzed 2 lat) 
Opinie (117)
Konsultacja wróżki to koszt od 50 do nawet 500 zł. Najdroższe są porady biznesowe. Konsultacja wróżki to koszt od 50 do nawet 500 zł. Najdroższe są porady biznesowe.

Zbliżają się andrzejki, wieczór, kiedy często nawet najbardziej sceptyczne osoby dają się namówić na odrobinę magii. Andrzejkowe zabawy mają jednak niewiele wspólnego z tym, z czym na co dzień zajmują się wróżki. Kto korzysta z ich usług i czego można dowiedzieć się na takim spotkaniu?Imprezy: Andrzejki w Trójmieście


Czy korzystałe(a)ś kiedyś z usług wróżki?

"Byliście kiedyś u wróżki?". Kiedy zadaję to pytanie znajomym, odpowiada mi nerwowy śmiech. Po chwili okazuje się, że choć wszyscy zarzekają się, że "nie wierzą w takie rzeczy", to opowieści o wróżbach sypią się jak z rękawa.

- Dawno temu, gdy byłam nastolatką, dwukrotnie pozwoliłam przypadkowym Romkom przepowiedzieć mi przyszłość - po prostu zagadały mnie na ulicy, a ja nie byłam jeszcze wtedy zbyt asertywna. Jedna wróżba się nie sprawdziła, aczkolwiek była dopasowana do tamtej chwili, bo spotykałam się z chłopakiem z zagranicy, a ona mi powiedziała - nie widząc go - że ukochany zabierze mnie z Polski - wspomina Kasia. - Drugiej się udało. Miałam dylemat co do mężczyzn, a ona dobrze mi podpowiedziała, również nie znając mojej sytuacji. To dziwne, bo jestem osobą, która raczej w takie rzeczy nie wierzy i wydaje mi się, że to była tylko siła autosugestii i odpowiedniego dopasowania sobie wróżby. W mojej opinii wróżki mówią tak ogólnie, że zawsze uda się to odnieść do rzeczywistości.

Kto korzysta z wróżb?Skoro większość moich rozmówców twierdzi, że u wróżki była dla żartu lub przez przypadek, to kto regularnie korzysta z ich usług?

- Najczęściej kobiety. W różnym wieku. Praktycznie wszystkie aktywne zawodowo, zarządzające firmami, specjalistki. Świadome swojego życia i mające dużo oczekiwań od siebie i świata. Wszystkie moje klientki dobrze wiedziały, w jakim celu przyszły do Salonu Tarota. Rozkład kart traktowały jako dodatkowe źródło informacji, wsparcia. Zadawały pytania, które nie miały nic wspólnego ze ślepą wiarą w magię - mówi ArturSalonu Tarota. - Chciałbym jednak wyjaśnić, że stawianie kart tarota to nie "wróżenie". Także osoba, która stawia karty tarota, nie jest "wróżką". W powszechnym przekonaniu wróżka to ktoś, kto sprzedaje złudzenia. Tarot nie jest usprawiedliwieniem dla bierności, ale wskazuje możliwe wybory i określa miejsce człowieka w życiu. W pewnym sensie za pomocą tarota można uzyskać informację, co warto zmienić lub skorygować w swoim życiu, żeby stało się bardziej świadome i po prostu lepsze dla nas.
Z tym, że wiedzę o przyszłości częściej chcą zdobyć kobiety, nie zgadza się wróżka Magdalena.

- Nie ma reguły co do płci osób odwiedzających mój gabinet. Być może niegdyś staroświecko można było przyjąć, że to kobiety częściej odwiedzają miejsca związane z ezoteryką - teraz nie ma takiej zasady, podobnie jak nie ma zasady co do wieku osób przychodzących. Mogłabym przyjąć, iż najbardziej powszechny wiek oscyluje pomiędzy 20 a 55 rokiem życia, lecz często przychodzą zarówno osoby młodsze, jak i dużo starsze - mówi wróżka Magdalena.

Jakich informacji udziela wróżka?- Bałabym się skorzystać z usług wróżki, ponieważ nie chciałabym dowiedzieć się, że spotka mnie coś złego. Pewnie cały czas bym się tym denerwowała i tylko czekała, aż się to stanie - deklaruje Aleksandra.
Czy rzeczywiście od wróżki możemy dowiedzieć się, że spotka nas coś złego?

- Każda wróżka w inny sposób udziela pomocy swoim klientom. Ja jestem wróżką, posiadam umiejętność jasnowidzenia, przekazuję energię reiki, lecz trudnię się także numerologią. Rozpoczynam więc od analizy daty urodzenia klienta, następnie przechodzę do tego, co widzę w energii ogólnej danej osoby, którą rozpoznaję w kartach i w intuicji. Pytania zostawiam na koniec - całe spotkanie opowiadam przede wszystkim o tym, co dostrzegam przy osobie, która mnie odwiedziła, i na co należy zwrócić uwagę w każdej sferze życia. Każda dziedzina życia weryfikowana jest dokładnie krok po kroku. Oczywiście, jeśli dana osoba dopytuje o konkretny problem, to na nim skupiam się najbardziej - uważam jednak, że etyka wróżki powinna być jak najbardziej rozwinięta w jej pracy, z tego powodu nie narzucam konkretnych rozwiązań, a jedynie sugeruję, co w opinii mojej intuicji i kart byłoby najlepsze. W ogólnym rozrachunku jednak pamiętać należy, że każdy człowiek ma wolną wolę i postąpi tak, jak w jego opinii będzie słusznie i najlepiej. Karty pokazują sieć rozwiązań, lecz do osoby pytającej należy dokonanie ostatecznego wyboru. Wróżka ma być przewodnikiem, ale nie może być wyrocznią - tłumaczy wróżka Magdalena.
- Doświadczona wróżka nie mówi o tym, czego klient nie chce lub nie jest gotowy słyszeć, chociaż może przestrzec przed niebezpieczeństwem - dodaje wróżka Joanna, Tenet.
Karty Tarota to częsty atrybut osób zajmujących się przewidywaniem przyszłości. Karty Tarota to częsty atrybut osób zajmujących się przewidywaniem przyszłości.
Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku kart tarota.

- Nie wiem, jakich informacji udziela wróżka. Ja przekazuję interpretację symboliki kart tarota w odniesieniu do konkretnego etapu życia klienta. Ta symbolika, którą zajmował się wnikliwie między innymi Jung, ojciec nowoczesnej psychologii analitycznej, za każdym razem szczegółowo określa mapę indywidualnego życia tej konkretnej osoby oraz wskazuje na możliwe sytuacje w przyszłości, zagrożenia albo możliwości. Tarot niczego nie sugeruje, raczej tworzy mapę wyboru ludzkiego działania. Nie jest wyrocznią, ponieważ każde działanie zmienia tę mapę - mówi Artur, Salon Tarota.
Aleksander, wróżbita, który pracuje przy telewizyjnych wróżbach, również zachęca, by przepowiednie traktować przede wszystkim jako punkt wyjścia do własnych przemyśleń.

- Wierzę, że tarot, kabała, numerologia to narzędzia, które opisują w jakiś sposób rzeczywistość i pozwalają nam spojrzeć na problemy, sprawy i nadzieje z innej strony, by przeanalizować to, co myślimy, czujemy, robimy, by świadomie być tu i teraz i by odpowiedzialnie stanowić o swoim życiu. Kiedy dzielę się tym z innymi, to nigdy nie mówię o ostatecznościach, a raczej rozmawiam o możliwościach. To dla mnie bardziej psychologiczne, terapeutyczne niż dogmatyczne i właśnie ostateczne - mówi Aleksander.
W większości osoby zajmujące się przepowiadaniem przyszłości zgadzają się z tym, że wizyta powinna być raczej zbiorem wskazówek, a nie konkretnych rozwiązań. Zdarzają się jednak wróżki, które działają według innych zasad.

- Poprosiłam wróżkę, żeby nie mówiła mi o złych rzeczach, które mnie czekają, ale oznajmiła mi, że albo powie wszystko, co widzi, albo nic - wspomina Marta. - Wizyta trwała prawie trzy godziny, w trakcie których bardzo dokładnie opowiedziała mi, co mnie czeka. Zrobiłam wtedy siedem stron notatek i kiedy ostatnio do nich zajrzałam, okazało się, że miała rację. Przepowiedziała mi związek i rozstanie, nie myliła się z informacjami dotyczącymi brata i planów moich rodziców. Powiedziała też o kilku przykrych rzeczach, w tym jednej śmierci, jednak to jeszcze nie nadeszło.

Wróżby przez telefonPopularnym sposobem korzystania z usług wróżek są specjalne infolinie, często połączone z transmisją w telewizji. Pamiętajmy jednak, że takie połączenia są zazwyczaj drogie, a czas na linii dłuższy niż to, co widzimy na ekranie.

- Kiedyś po imprezie postanowiłem dla żartu zadzwonić do słynnego telewizyjnego wróżbity - wspomina Łukasz. - Okazało się, że to nie takie proste, ponieważ telefon odebrała zupełnie inna wróżka, która niezadowolona z faktu, że domagam się połączenia z ezoterycznym celebrytą, przepowiedziała, że spotkają mnie w życiu same nieszczęścia.

Wizyta u wróżkiAlternatywą dla telefonicznych przepowiedni jest osobiste spotkanie z wróżką. Jak znaleźć odpowiednią osobę?

- Polecam kierować się do wróżki intuicyjnie lub za poleceniem. Intuicyjnie czujemy, że ta osoba może pomóc nam w rozwiązaniu naszego problemu, udzielić podpowiedzi. Kierując się podpowiedzią innych, możemy przeczytać opinie na temat wróżki bądź sugerować się podpowiedzią kogoś bliskiego, kto korzystał z porady i oczywiście jest zadowolony - wróżka Joanna z Tenet.

Jak przygotować się do takiej wizyty?

- Wyciszyć się, spisać pytania na kartce. Można mieć ze sobą zdjęcia osób, o które się pyta - mogą być przydatne. Nie można być pod wpływem alkoholu oraz środków psychoaktywnych. Nie należy się bać, pytamy tylko o to, co nas interesuje - mówi wróżka Joanna.
Warto dodać, że konsultacja wróżki to koszt od 50 do nawet 500 zł. Wizyta z postawieniem kart tarota to ok. 150-300 zł. Najwięcej zapłacimy za konsultacje biznesowe.

Czy wróżby się sprawdzają?Opowieści o sprawdzających się przepowiedniach jest tak samo dużo, jak o tych kompletnie nietrafionych. Moi rozmówcy często twierdzili, że z tego, co usłyszeli, sprawdziła się "większość" lub "część".

- Myślę, że warto być ostrożnym - mówi Karolina, która kiedyś sama skorzystała z takiej usługi. - Znam osoby, które zbyt mocno sugerują się tym, co mówi im wróżka, i wybierają się do niej przy każdym życiowym zakręcie. To, że obca osoba twierdzi, że jesteśmy w "złym związku", nie musi być przecież prawdą, ale jeśli w ten fakt uwierzymy, łatwo będzie nam znaleźć dowody, że tak jest.

Miejsca

Opinie (117) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Kiedyś miałem taką wróżke w domu.

  Poczarowała, oczarowała i nagle puff - znikneła.
  Razem z moja kasą.

  • 108 7

 • Dobry biznes nie jest zły..a za skutki i tak nie odpowiadają ;)

  • 54 1

 • Na fejsie są wróżki. Diagnozuja uterki w samochodach nie widząc samochodu i ludzie w to wierzą

  • 43 1

 • Po wizycie u wrózki jedno jest pewne...

  ...jeden banknot w portfelu mniej ..

  • 68 2

 • Nie wierzę we wróżki,zazwyczaj to jedno wielkie oszustwo. W sumie to zabawne, hobbystycznie jestem medium a nie wierzę we wróżki i ich czary Mary.

  • 17 4

 • Ja wierzę we wróżkę zębuszkę! Mówili, że za zęba daje 5zł i tak było! :)

  • 40 1

 • Opinia wyróżniona

  Byłam w przeciągu 10 lat dwa razy u tej samej wróżki - pani E., tarocistki. Za pierwszym razem - wszystko się sprawdziło, łącznie z liczbą dzieci, płcią i rokiem urodzin moich przyszłych dzieci. Za drugim - w tym roku, niestety nie. Moja mama rzekomo miała być w dobrym zdrowiu, okazuje się, że ma raka piersi, dziwne, że karty tego nie pokazały. Więcej nie pójdę, nie ma sensu.

  • 11 55

 • Okultyzm jest zły! I kosztuje dużo drożej niż banknot zostawiony u wróżki!

  • 71 10

 • Jak sprawdzić wróżkę

  Przypominam: przed wejściem pukamy do drzwi, jeśli usłyszymy: "Kto tam?", to w ogóle nie ma sensu wchodzić.

  • 103 1

 • Czego możemy się spodziewać?

  ...straty pieniędzy.

  • 44 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sopot Jazz Festival 2022 - dzień I

jazz

Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej

muzyka filmowa

T.Love

rock / punk

Kultura

Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Która z wielkich gwiazd dała koncert w Trójmieście w 2010 roku?