Wracają kina. W Trójmieście nie wszystkie otworzą się 6 czerwca

Najnowszy artukuł na ten temat Fałszywe SMS-y o kwarantannie. GIS ostrzega
6 czerwca w Trójmieście wznowią działalność niektóre kina. Te spod szyldu Multikina zostaną otwarte jednak w późniejszym terminie.
6 czerwca w Trójmieście wznowią działalność niektóre kina. Te spod szyldu Multikina zostaną otwarte jednak w późniejszym terminie.

Od 6 czerwca kina w całej Polsce mogą wznowić działalność. Obowiązywać będą jednak ścisłe zasady bezpieczeństwa. Na widowni usiądzie nie więcej niż połowa dopuszczalnej liczby osób, a widzowie będą musieli mieć zasłonięte usta oraz nos. Kina w Trójmieście już przygotowują się na ponowne otwarcie, choć część z nich przyjmie pierwszych gości nieco później niż w ogłoszonym przez rząd terminie.Od soboty bez masek na świeżym powietrzuCzy planujesz wizytę w kinie w najbliższym czasie?

tak, już się nie mogę doczekać! 26%
tak, ale chwilę odczekam, aż miną pierwsze tłumy 19%
nie, bo teraz jeżdżę do kina samochodowego 1%
raczej nie, jeszcze nie czuję się bezpiecznie 16%
nie, poczekam aż rzeczywistość wróci do normalności 38%
zakończona Łącznie głosów: 881
Po prawie trzech miesiącach znów będzie można obejrzeć film na wielkim ekranie. Od 11 marca kina w całej Polsce były zamknięte z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Częściowe złagodzenie przepisów nastąpiło 18 maja, gdy działalność mogły rozpocząć kina plenerowe i samochodowe. Wielu widzów wciąż jednak czekało na ponowne uruchomienie tradycyjnych kin. Podczas środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 6 czerwca możliwa będzie już wizyta w multipleksie lub kinie studyjnym.

Na taką decyzję rządu czekało m.in. Gdyńskie Centrum Filmowe, które już od tygodni przygotowywało obiekt pod kątem nowych przepisów sanitarnych. Seanse wrócą 6 czerwca.

- Kino jest wysprzątane, w kasie zainstalowaliśmy osłonę pleksi, a w toaletach płyny do dezynfekcji. Jesteśmy w stałym kontakcie z dystrybutorami, właśnie ustalamy szczegóły dotyczące repertuaru. Czeka nas kilka premier filmów studyjnych, a także powrót do tytułów, które graliśmy tuż przed zamknięciem - deklaruje Magdalena Jacoń z GCF.
Szczegóły repertuarowe można będzie w najbliższych dniach znaleźć na stronie internetowej kina oraz na profilu facebookowym. Jeszcze przed ponownym otwarciem, w nadchodzący weekend, GCF chce rozpocząć również darmowe pokazy plenerowe na patio.

Kino samochodowe w Trójmieście - repertuar


Gdyńskie Centrum Filmowe jest już praktycznie gotowe na przyjęcie widzów. W kinie od 6 czerwca będzie można zobaczyć nowości, jak i filmy, które gościły na wielkim ekranie tuż przed zawieszeniem działalności kin w całej Polsce.
Gdyńskie Centrum Filmowe jest już praktycznie gotowe na przyjęcie widzów. W kinie od 6 czerwca będzie można zobaczyć nowości, jak i filmy, które gościły na wielkim ekranie tuż przed zawieszeniem działalności kin w całej Polsce.
Do wznowienia działalności przygotowuje się także Klub Filmowy w Gdyni, choć repertuar na razie jeszcze nie jest znany. Trwają także ustalenia dotyczące tego, w jaki sposób kino ma działać po restarcie.

- Nie otrzymaliśmy żadnej wcześniejszej informacji nt. jakiegokolwiek przybliżonego terminu otwarcia kin. Trudno nam w tym momencie powiedzieć, czy jest to całkowicie realne. Ze strony repertuarowej i kadrowej tak, jak najbardziej zdążymy. Niestety wraz z poluzowaniem obostrzeń nie zostały opublikowane konkretne wytyczne sanitarne i to od terminu ich ogłoszenia oraz od treści w dużej mierze zależy nasza gotowość. Obecnie przygotowujemy się trochę "w ciemno", znając np. zasady pracy innych branży po otwarciu - zaznacza Magda Malinowska z Klubu Filmowego.
Przygotowane na powrót widzów jest również Kino Kameralne Cafe w Gdańsku.

- Wydaje mi się, że mniejsze kina - z uwagi na swą większą elastyczność - są w stanie zareagować szybciej z przystosowaniem się do nowych warunków - podkreśla Piotr Gładkowski, założyciel Kina Kameralne Cafe. - Wcześniej docierały do nas informacje, że możemy się spodziewać otwarcia w czerwcu, więc nie czekaliśmy na szczegóły, tylko zabraliśmy się do roboty. Wdrożyliśmy procedury i niezbędne czynności ze względu na obostrzenia, tak aby maksymalnie zapewnić bezpieczeństwo naszym widzom. Repertuar na tydzień otwarcia jest praktycznie gotowy i mamy z tej okazji wiele filmowych niespodzianek, ale także filmy, które gościły krótko przed zamknięciem w marcu.
Kino Kameralne Cafe ma już gotowy repertuar na pierwszy tydzień funkcjonowania w nowych warunkach sanitarnych.
Kino Kameralne Cafe ma już gotowy repertuar na pierwszy tydzień funkcjonowania w nowych warunkach sanitarnych.
Termin wskazany przez rząd nie jest w żaden sposób obligatoryjny. Niektóre kina chcą więc poczekać nieco dłużej i lepiej przygotować się na powrót widzów. Taką strategię obrało Kino Żak w Gdańsku. Chodzi o względy bezpieczeństwa i zapewnienie widzom maksymalnego komfortu podczas pokazów.

- Czekamy na rozporządzenie Rady Ministrów z wytycznymi. W zależności od tego, kiedy się ukażą i ile czasu zajmie nam uzyskanie opinii sanepidu, któremu musimy przedstawić instrukcje sanitarne, to wtedy uruchomimy kino. Wstępnie bierzemy pod uwagę dwa terminy: 8 lub 12 czerwca. Druga z dat jest najbardziej prawdopodobna - informuje Magdalena Renk-Grabowska z Klubu Żak.
Do momentu ponownego uruchomienia kina widzowie mogą wciąż brać udział w seansach online w ramach projektu Kino w Domu. W najbliższy weekend zaplanowano dwie premiery: "Matthias i Maxime" oraz "Rozstanie", a w pierwszy weekend czerwca - "Klient" oraz "Wszyscy wiedzą".

W drugiej połowie czerwca natomiast wrócą seanse do Kina Muzeum w gmachu Muzeum II Wojny Światowej.

- Aktualnie prowadzone są prace zmierzające do zapewnienia komfortu bezpieczeństwa przyszłym gościom kina, jak i przygotowujemy ciekawy repertuar w związku z powtórnym otwarciem - deklaruje Hanna Mik, rzecznik prasowy Muzeum II Wojny Światowej.
O dokładnej dacie otwarcie kino poinformuje za pomocą mediów społecznościowych i strony internetowej muzeum.

W późniejszym terminie działalność wznowią także trójmiejskie kina sieci Multikino. Dokładna data otwarcia uzależniona jest od wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącego funkcjonowania multipleksów. Przygotowania do otwarcia kin jednak cały czas trwają.

- W sieci Multikino zadbamy o zaplecze sanitarne, które umożliwi wszystkim przyjemny i bezproblemowy udział w seansach filmowych. We foyer naszych kin oraz w toaletach ulokujemy stacje do dezynfekcji rąk. Ponadto nasze kina wyposażamy w specjalne oznakowania graficzne ułatwiające zachowanie dystansu między klientami w kolejkach do kas - podkreśla Paweł Świst, prezes zarządu Multikino SA. - Osobom kupującym bilety na terenie kina rekomendujemy płatności bezgotówkowe.
Z decyzją o konkretnej dacie powrotu wstrzymuje się także sieć kin Helios.

- Tęsknimy za Wami tak samo, jak Wy tęsknicie za kinem. Jednak ze względu na to, że stawiamy na pierwszym miejscu komfort i bezpieczeństwo Wasze oraz pracowników, zdecydowaliśmy, że otworzymy nasze multipleksy w późniejszym terminie. Czekamy na szczegółowe wytyczne sanitarne i obiecujemy, że odpowiednio przygotujemy kina na Wasz powrót. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby nasz repertuar był urozmaicony, tak aby każdy z Was znalazł idealny seans dla siebie - czytamy w komunikacie zespołu kin sieci Helios.

Opinie (69) 5 zablokowanych

 • czy można sie bedzie całować na końcu sali ?

  • 54 2

 • Zenka SE obejrzałem w TV

  Na razie nie wybieram się do kina bo idzie lato a to czas grilla

  • 27 6

 • Osłonka z pleksi i psikacz z lidla i wirus poległ .

  Szaleństwem jest iść teraz do kina .

  • 26 29

 • tak ale tylko ze mną

  • 15 1

 • Już się stęskniłem za popkornem w cenie obiadu.

  • 82 3

 • I znowu czeka nas zalew beznadziejnych gniotów typu greye/ 365 dni cześć 4ta...

  • 37 3

 • co to za przyjemność przez maseczkę? ;)

  • 10 1

 • Co to za przyjemność dusić się 2h w maseczce na sali?

  • 49 2

 • Maseczka na korytarzu czy w wc, przy kasach ok. Ale jak już siedzisz ponad 2 h w fotelu , to uważam że bez maseczki. Jeśli chcą odległości to niech fotele w kinach będą co drugie wolne. Czyli widz po obu stronach ma dwa fotele wolne obok siebie. Nie licząc rodziny.

  • 31 5

 • Twoja opinia nie ma znaczenia, znaczenie mają obowiązujące przepisy

  • 6 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej
Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej
muzyka chóralna, widowisko / show
paź 22
piątek, g. 19:00
Gdynia, Gdynia Arena
Mela Koteluk & Kwadrofonik
Mela Koteluk & Kwadrofonik
rock, pop
paź 29
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
Fisz Emade Tworzywo - Ballady i Protesty
Fisz Emade Tworzywo - Ballady i Protesty
muzyka alternatywna
lis 12
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż

Kulinaria

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Kiedy odbywa się impreza "Lato zaczyna się w Gdyni"?