Wiadomości

stat

Wspomnień czar, czyli retro zabawa na Dolnym Mieście


Stanisław Tym, Urszula, potańcówki w stylu lat 60., klasyczne samochody i zabawy rodem z PRL. W sobotę na Dolnym Mieście odbyła się trzecia edycja retro festiwalu.Retro zabawa na Dolnym Mieście rozpoczęła się w sobotnie popołudnie równo o godz. 15. Chociaż pogoda tego dnia nie dopisywała, to mieszkańcy Gdańska nie przejęli się kapryśną aurą i tłumnie stawili się na imprezie.

Organizacja festynów dzielnicowych to świetny pomysł, chociażby dlatego, że zbliża do siebie mieszkańców osiedli. A gdy do takiego festynu dołączymy styl retro, robi się naprawdę interesująco. W sobotę, oprócz różnych stref przygotowanych dla mieszkańców, mogliśmy zobaczyć także świetnie przebranych ludzi. Co ciekawe, zaproszenie do przebrania wzięli sobie do serca głównie starsi mieszkańcy Gdańska, zwłaszcza panie. Starsze dystyngowane damy, prezentujące modę z lat 20., robiły ogromne wrażenie.

Retro Dolne Miasto zapowiadaliśmy w naszym Kalendarzu Imprez, osobnym artykule oraz w Planuj tydzień.


- Najbardziej w tej zabawie podoba mi się to, że mogę wyciągnąć z szafy stare ubrania i wyjść na miasto, tak jak kiedyś, kiedy strój nie musiał być skąpy, by przedstawić prawdziwą kobietę. Tutaj z łezką w oku wspominam stare dobre czasy. Takich festiwali powinno być zdecydowanie więcej - mówiła pani Jadwiga.
Stroje to nie wszystko, bo na trzeciej edycji Retro Dolne Miasto mogliśmy posłuchać wspaniałej muzyki z epoki, która znaczenie różni się od współczesnych "kawałków". Zagrali m.in. Projekt Klenczon czy Urszula, ale o tym zaraz. Natomiast dla dzieci przygotowano specjalną strefę gier i zabaw na świeżym powietrzu, by pokazać, że życie przed monitorem komputera też jest możliwe. Jak za starych dobrych czasów, nie zabrakło przeciągania liny czy puszczania baniek mydlanych.

Dla fanów motoryzacji stowarzyszenie FSO Pomorze przygotowało pokaz klasycznych samochodów, oczywiście produkcji polskiej, a dla głodomorów kilkanaście różnych food trucków. Jednak najciekawsze i to, co każdy chwalił, to tzw. potańcówki. W hali namiotowej przy ul. Kurzej zobacz na mapie Gdańska zabawa trwała w najlepsze. W rytm muzyki Detko Band bawili się głównie starsi mieszkańcy, ale nie zabrakło też młodzieży. Ze smutkiem na twarzy schodzili z parkietu ostatni tancerze.


Jednak długo nie trzeba było czekać, by hala znów wypełniła się po brzegi. A to za sprawą gwiazdy polskiej kinematografii Stanisława Tyma, który chyba najbardziej znany jest z filmu pt. "Miś". Blisko godzinę trwała interesująca rozmowa gościa z prowadzącym. Pan Stanisław wspominał stare czasy i opowiadał, jak to było kiedyś. Gwiazda takiego formatu nie mogła zejść ze sceny bez wspólnych zdjęć i autografów, co zajęło blisko pół godziny.

Tuż po godz. 19:30 rozpoczęły się wyczekiwane koncerty. Projekt Klenczon porwał publikę piosenkami Czerwonych Gitar, zagrano m.in. jeden z największych hitów "Kwiaty we włosach potargał wiatr". Po świetnym koncercie Projektu Klenczon przyszedł czas na kolejną gwiazdę wieczoru, czyli Urszulę. Wokalistka w świetnej formie zachwyciła publiczność i porwała do wspólnej zabawy. Można śmiało powiedzieć, że kolejna edycja retro festynu na Dolnym Mieście okazała się sukcesem i nawet nieprzewidywalna pogoda nie zdołała jej zepsuć.

Opinie (37) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kultura

Wspomnień czas: Teatr Muzyczny w Gdyni
Wspomnień czas: Teatr Muzyczny w Gdyni
Teatralne nowości online w najbliższym tygodniu
Najnowsze teatralne nowości online

Kulinaria

Trójmiejskie cukiernie z bogatą ofertą ciast wielkanocnych
Ciasta wielkanocne na zamówienie
Trójmiejskie palarnie kawy: jak teraz działają?
Palarnie kawy: jak teraz działają?

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Skrót NCK oznacza: