• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyjście zamiast prezentu. Gdzie zabrać babcię i dziadka w ich święto?

Aleksandra Wrona
17 stycznia 2024, godz. 16:30 
Opinie (42)
Z babcią do kawiarni, czemu nie? Dzień Babci to idealny pretekst do wspólnego wyjścia z domu. Z babcią do kawiarni, czemu nie? Dzień Babci to idealny pretekst do wspólnego wyjścia z domu.

Miesiąc temu nasza redakcyjna koleżanka zapytała czytelników: "kto z dziadkami pójdzie do kina?". Poszliście? Bo jeśli nie, nadchodzi ku temu idealna okazja. W najbliższą niedzielę (21 stycznia) i poniedziałek (22 stycznia) będziemy świętować kolejno Dzień Babci i Dzień Dziadka. Może zamiast kwiatów i czekoladek warto zabrać seniorów na miasto? Przedstawiamy 5 propozycji na wspólne wyjście.IMPREZY I WYDARZENIA Wszystkie wydarzenia w najbliższy weekend

maj 19
Kraków Street Band & Blues Connections
Kup bilet
Lubię wracać tam
maj 19
Lubię wracać tam
Kup bilet

Czy zdarza ci się wychodzić gdzieś z babcią lub dziadkiem?

KinoWspomniane już wcześniej kino to pomysł dobry i stosunkowo bezpieczny, bo przy odpowiednim doborze repertuaru jest duża szansa, że wyjście będzie udane. Na naszym portalu możecie sprawdzić zarówno repertuar trójmiejskich kin, jak i recenzje aktualnie granych filmów. Moja propozycja to "Akademia Pana Kleksa", na którą możemy zabrać zarówno dzieci, jak i dziadków. To seans, który łączy pokolenia.

KoncertA może wspólne wyjście na koncert? Głośna zabawa w klubie może nie jest najlepszym pomysłem, ale w naszym kalendarzu znajdziecie też sporo spokojniejszych propozycji. W najbliższą sobotę w Oliwskim Ratuszu Kultury usłyszymy nadmorskie przeboje Osieckiej, Krajewskiego i Młynarskiego. Tego dnia Blues Club zaprasza na wspólne kolędowanie z Grace Gospel Choir, kolędy usłyszymy też podczas koncertu w kościele św. Mikołaja, a w Dworze Artusa odbędzie się Koncert Karnawałowy Polskiego Chóru Kameralnego. W Oblackim Centrum Edukacji i Kultury odbędzie się Koncert muzyki filmowej z obojem w roli głównej.

Tu starsze osoby mogą miło spędzić czas


W niedzielę możemy zabrać dziadków na Wielką Galę NoworocznąFilharmonii Bałtyckiej, koncert kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu Chóru Razzle DazzleKościele Chrystusa Króla lub Gospelowe kolędowanie z Empire Gospel ChoirOliwskim Ratuszu Kultury.

TeatrTeatr to kolejna z propozycji, która powinna spodobać się seniorom. Może sami nie potrafią sprawdzić repertuaru albo kupić z wyprzedzeniem biletów? Wyręczmy ich w tym i wybierzmy się razem. W ten weekend mamy do wyboru kilka ciekawych spektakli, na które są jeszcze miejsca, m.in. "Kłopoty małżeńskie" (Zakład Kulturalny), "Następnego dnia rano" (Teatr Miejski) czy "Stara baba. Tragedia antyczna" (Konsulat Kultury), "Jeśli pragniesz kobiety to ją porwij" (Scena teatralna NOT).

Być może zabrani na warsztaty dziadkowie odkryją nową pasję. Być może zabrani na warsztaty dziadkowie odkryją nową pasję.

WarsztatyCiekawą i oryginalną zarazem propozycją na wspólne spędzenie Dnia Babci i Dziadka będzie wybranie się razem na warsztaty np. z malowania przy winie, ceramiki, zdobienia porcelany, ręcznej obróbki bursztynu i tworzenia biżuterii lub gotowania. Jest w czym wybierać, prawda? Może uda się zaszczepić w naszych bliskich nową pasję.Restauracja lub kawiarniaUtarło się, że to my wpadamy do naszych dziadków na domowy obiad i kawałek ciasta. A może tym razem zrobić inaczej? Babcia, mistrzyni sernika z brzoskwiniami, może stać się miłośniczką sernika nowojorskiego. Natomiast dziadek, fan tradycyjnych kotletów schabowych, mógłby skosztować ich w nieco unowocześnionej wersji. Polecane przez czytelników restauracjekawiarnie znajdziecie w naszym rankingu.

Miejsca

Spektakle

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (42)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

South Molo Festival - Delfinalia 2024 (5 opinii)

(5 opinii)
105,22 zł
hip-hop, festiwal muzyczny, w plenerze

Paweł Stasiak z zespołem PapaD (1 opinia)

(1 opinia)
120 zł
Kup bilet
pop

ADELE - Tribute from London by Stacey Lee

148 zł
Kup bilet
pop

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Powieść Moniki Milewskiej pt. "Latawiec z betonu" opowiada o: