• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tajskie, syberyjskie, brytyjskie i wiele innych. Wystawa kotów w Galerii Metropolia

Aleksandra Wrona
19 lutego 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Wprawdzie światowy dzień kota już za nami, jednak na miłośników tych czworonożnych stworzeń czeka jeszcze jedna, ciekawa atrakcja. Jest nią Wystawa Kotów odbywająca się dzisiaj (sobota) w Galerii Metropolia. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, a koty możemy podziwiać do godz. 18.Nadchodzące wystawy i spotkania


Czy masz w domu kota?

Wystawa, a właściwie mini wystawa, ponieważ obejmuje ona około dwudziestu stoisk, znajduje się na poziomie -1 galerii handlowej i towarzyszy jej konkurs na najładniejszego kota pokazu. Niestety, klatki z kotami ustawione są w jednym rzędzie, dlatego dostęp do kotów jest ograniczony. Swobodnemu podziwianiu zwierząt nie pomaga fakt, że wystawa cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Wystawcy radzą sobie, jak mogą, często podnosząc koty ponad głowy obserwatorów lub sadzając zwierzęta na klatkach. Patent z podnoszeniem często stosują też rodzice, próbujący pokazać maluchom wystawowe koty.

A koty są naprawdę piękne i to ich widok rekompensuje organizacyjne niedociągnięcia. Wśród wystawianych ras znalazły się m.in. Devon rex, Maine Coon, Ragdoll, kot brytyjski, tajski, syberyjski i rosyjski niebieski. Największym zainteresowaniem cieszą oczywiście się klatki, w których znajdują się kocięta.

Dzień Kota 2022. Niektóre futrzaki mają taki codziennie- Przymierzamy się do zakupu naszego pierwszego kota, dlatego przyszliśmy poznać lokalnych hodowców i obejrzeć z bliska rasy, o których myśleliśmy - powiedział nam pan Jacek, który na wystawę przyszedł z rodziną. - Myślę, że najbardziej zadowolona z tego wyjścia jest nasza córka. Już zakochała się w jednym z kociąt.
Oprócz kotów, na dzieci czekają też inne atrakcje m.in. panie animatorki malujące na twarzach kocie wzory, strefa zabawy klockami czy kolorowanki.
- Lubię patrzeć na rasowe koty, są śliczne - przyznała Agata, która na wystawę kotów natknęła się przypadkowo. - Sama mam jednak w domu trzy dachowce, które adoptowałam ze schroniska. To cudowne koty i nie zamieniłabym ich na żadne inne.
Organizatorzy nie zapomnieli jednak o wspomnianych dachowcach. Podczas wydarzenia odbywa się zbiórka na fundację Burasek, która pomaga wolnobytującym kotom i promuje adopcję.

Hodowle zwierząt w Trójmieście


Wystawie towarzyszy też konkurs na najładniejszego kota pokazu, w którym jurorami są odwiedzający. Przez cały czas trwania wydarzenia można oddać swój głos do specjalnie przygotowanej urny. Pod koniec dnia głosy zostaną zliczone, a na wygranych czekają puchary i nagrody finansowe.

Jak widać po dużym zainteresowaniu wydarzeniem, wystawa kotów to impreza z dużym potencjałem. Warto wyciągnąć z tego wnioski i kolejną edycję zorganizować w nieco większej przestrzeni. Na pewno wyjdzie to na dobre zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym.

Wydarzenia

Wystawa Kotów (19.02) | Galeria Metropolia (1 opinia)

wystawa, pokaz, imprezy i akcje charytatywne

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (77)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nigel Kennedy

200 - 270 zł
Kup bilet
jazz

66.MFMO w Oliwie - Stefan Kagl

32 zł
muzyka poważna

Restaurant Week & Breakfast Week

69 zł
degustacja

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Łukasz Czarnecki wytańczył zwycięstwo w programie "Taniec z Gwiazdami" z: