Wydarzenie

stat

Zawody pługów odśnieżnych

data:
22 lutego 2018 (czwartek)
godzina:
10:30 - 15:30
miejsce:

Stadion Energa Gdańsk  mapa

adres:
Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (Letnica)
bilety:
wstęp wolny

22 lutego 2018 r. kierowcy z całego świata wezmą udział w zawodach pługów odśnieżnych zorganizowanych w ramach XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego przy Stadionie Energa Gdańsk.Będą one polegały na możliwie najsprawniejszym pokonaniu około kilometrowej pętli przy jednoczesnym wykonywaniu różnorodnych konkurencji. Wśród nich znajdą się m.in. przejazd tyłem między przeszkodami, slalom między pachołkami, szybki najazd na płytę poślizgową czy przesuwanie przedmiotu w wyznaczone miejsce.

W zawodach weźmie udział 20 zawodników zgłoszonych przez państwa członkowskie PIARC. Jednocześnie po torze będą mogły poruszać się dwa identyczne pojazdy marki DAF w kilkuminutowym odstępie czasowym jeden od drugiego. Szacowany czas przejazdu jednego uczestnika to od 6 do 7 minut.

W trakcie oceny wykonania zadań jury weźmie pod uwagę umiejętności praktyczne (70 proc. oceny), czas przejazdu (20 proc.) oraz sprawdzenie zdatności pojazdu do jazdy (10 proc.)

Harmonogram zawodów: http://pl.aipcrgdansk2018.org/zawody-plugow-odsnieznych/

Przeczytaj także

  • Zobacz nietypowe zawody pługów odśnieżnych
    12 lutego 2018 (31 opinii)

    Takich zawodów w Trójmieście jeszcze nie było. W czwartek, 22 lutego, przy Stadionie Energa Gdańsk do rywalizacji przystąpią operatorzy pługów odśnieżnych. O tytuł najlepszego powalczy...

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)