Wiadomości

stat

Zbierają na płytę, którą pomogą osobom z autyzmem

Wokalistka Klaudia Formella-Mróz i gitarzysta Mariusz Królikowski część dochodów ze sprzedaży płyty chcą przeznaczyć na rzecz osób z autyzmem.
Wokalistka Klaudia Formella-Mróz i gitarzysta Mariusz Królikowski część dochodów ze sprzedaży płyty chcą przeznaczyć na rzecz osób z autyzmem. mat. prasowe

Dwoje trójmiejskich muzyków - wokalistka Klaudia Formella-Mróz i gitarzysta Mariusz Królikowski - zbiera pieniądze na wydanie debiutanckiego albumu, z czego część pieniędzy przeznaczą na cele charytatywne.Zbiórki crowdfundingowe to w branży muzycznej codzienność, ale Klaudia Formella-MrózMariusz Królikowski postanowili zbiórkę na portalu wspieram.to połączyć z akcją charytatywną.

Aby wydać swoją debiutancką płytę, potrzebują 7 tys. zł, a o wsparcie proszą swoich fanów. W zamian obiecują, że każde 10 proc. kwoty płyty (w wersji mp3 wycenionej na 20 zł, w wersji fizycznej na 29 zł), którą w podziękowaniu za wpłatę otrzymują darczyńcy, zostanie przeznaczone na rzecz gdyńskiej Fundacji Adapa, działającej m.in. na rzecz osób z autyzmem.

- Wspaniale jest spełniać własne marzenia, ale chcemy też podzielić się tą radością z innymi. Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest duża pomoc finansowa, ale mamy nadzieję, że przy okazji zwrócimy uwagę ludzi na działalność fundacji. Obydwoje mamy doświadczenie w pracy z osobami z autyzmem i niepełnosprawnościami: Mariusz jako nauczyciel, a ja jako wolontariuszka - mówi Klaudia, która w duecie odpowiada za wokale, do których Mariusz gra na gitarze. - Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój terapeutycznych kółek zainteresowań, a w ramach pracy w studiu nagraniowym razem z podopiecznymi napiszemy i zarejestrujemy piosenkę przewodnią do słuchowiska "Tajemnice wyspy", w którym występują.

Jeden z utworów duetu.


Klaudia i Mariusz występują na scenach trójmiejskich klubów i kawiarni od kilku lat. Nie są zawodowymi muzykami, ale tworzenie i granie jest ich pasją i - jak piszą - "bez muzyki nie potrafią żyć i stają na głowie, aby pogodzić z nią swoją codzienność".

Podczas koncertów wykonują również covery ulubionych artystów, ale na debiutanckiej płycie znajdzie się sześć ich autorskich utworów. Muzycy chcieliby, aby oprócz ich wokalu i gitary udało się nagrać również instrumenty zaprzyjaźnionych twórców. Rozmowy trwają, ale swój udział już potwierdzili m.in. Rafał Lieder (elektronika), Rafał Maciejski (pianino), Katarzyna Duzdal (skrzypce) czy Marcin Kuś (gitary).

Koncerty w Trójmieście


- Uwielbiam melancholijne, emocjonalne utwory, często słucham zespołu Daughter czy lirycznych kawałków Limboskiego. Moje muzyczne miłości to przede wszystkim Kora i Grzegorz Ciechowski. Wychowałam się też na pierwszych płytach Wilków i Roberta Gawlińskiego, co zapoczątkowało we mnie miłość do gitarowych ballad i sentymentalnych tekstów - opowiada Klaudia. - Mariusz z kolei jest absolutnym fanem Eda Sheerana, na którym się wzoruje. Uwielbia też wszelką muzykę akustyczną i kreowanie takiego właśnie brzmienia na koncertach.
Zbiórka na debiutancki album duetu potrwa na portalu wspieram.to do 9 czerwca. Na darczyńców czekają przeróżne wyróżnienia i nagrody - poczynając od podziękowań i płyty oczywiście, kończąc na prywatnym koncercie.

Opinie (24) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20

maja

01

czerwca

Chris Botti Sopot, Opera Leśna

01

czerwca

Elder, Red Scalp, Diuna Gdynia, Klub Ucho

Kultura

Kulinaria

Krepy, pankejki i naleśniki. Naleśnikarnie w Trójmieście
Ciekawe naleśnikarnie w Trójmieście
Nowe lokale: makaron, krepy i Hawaje
Nowe lokale: makaron, krepy i Hawaje

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: przed nami czas pełen atrakcji
Planuj tydzień: czas pełen atrakcji

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Debiutancka powieść Pawła Huelle to: