Wiadomości

stat

Zbierają na płytę, którą pomogą osobom z autyzmem

Wokalistka Klaudia Formella-Mróz i gitarzysta Mariusz Królikowski część dochodów ze sprzedaży płyty chcą przeznaczyć na rzecz osób z autyzmem.
Wokalistka Klaudia Formella-Mróz i gitarzysta Mariusz Królikowski część dochodów ze sprzedaży płyty chcą przeznaczyć na rzecz osób z autyzmem. mat. prasowe

Dwoje trójmiejskich muzyków - wokalistka Klaudia Formella-Mróz i gitarzysta Mariusz Królikowski - zbiera pieniądze na wydanie debiutanckiego albumu, z czego część pieniędzy przeznaczą na cele charytatywne.Zbiórki crowdfundingowe to w branży muzycznej codzienność, ale Klaudia Formella-MrózMariusz Królikowski postanowili zbiórkę na portalu wspieram.to połączyć z akcją charytatywną.

Aby wydać swoją debiutancką płytę, potrzebują 7 tys. zł, a o wsparcie proszą swoich fanów. W zamian obiecują, że każde 10 proc. kwoty płyty (w wersji mp3 wycenionej na 20 zł, w wersji fizycznej na 29 zł), którą w podziękowaniu za wpłatę otrzymują darczyńcy, zostanie przeznaczone na rzecz gdyńskiej Fundacji Adapa, działającej m.in. na rzecz osób z autyzmem.

- Wspaniale jest spełniać własne marzenia, ale chcemy też podzielić się tą radością z innymi. Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest duża pomoc finansowa, ale mamy nadzieję, że przy okazji zwrócimy uwagę ludzi na działalność fundacji. Obydwoje mamy doświadczenie w pracy z osobami z autyzmem i niepełnosprawnościami: Mariusz jako nauczyciel, a ja jako wolontariuszka - mówi Klaudia, która w duecie odpowiada za wokale, do których Mariusz gra na gitarze. - Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój terapeutycznych kółek zainteresowań, a w ramach pracy w studiu nagraniowym razem z podopiecznymi napiszemy i zarejestrujemy piosenkę przewodnią do słuchowiska "Tajemnice wyspy", w którym występują.

Jeden z utworów duetu.


Klaudia i Mariusz występują na scenach trójmiejskich klubów i kawiarni od kilku lat. Nie są zawodowymi muzykami, ale tworzenie i granie jest ich pasją i - jak piszą - "bez muzyki nie potrafią żyć i stają na głowie, aby pogodzić z nią swoją codzienność".

Podczas koncertów wykonują również covery ulubionych artystów, ale na debiutanckiej płycie znajdzie się sześć ich autorskich utworów. Muzycy chcieliby, aby oprócz ich wokalu i gitary udało się nagrać również instrumenty zaprzyjaźnionych twórców. Rozmowy trwają, ale swój udział już potwierdzili m.in. Rafał Lieder (elektronika), Rafał Maciejski (pianino), Katarzyna Duzdal (skrzypce) czy Marcin Kuś (gitary).

Koncerty w Trójmieście


- Uwielbiam melancholijne, emocjonalne utwory, często słucham zespołu Daughter czy lirycznych kawałków Limboskiego. Moje muzyczne miłości to przede wszystkim Kora i Grzegorz Ciechowski. Wychowałam się też na pierwszych płytach Wilków i Roberta Gawlińskiego, co zapoczątkowało we mnie miłość do gitarowych ballad i sentymentalnych tekstów - opowiada Klaudia. - Mariusz z kolei jest absolutnym fanem Eda Sheerana, na którym się wzoruje. Uwielbia też wszelką muzykę akustyczną i kreowanie takiego właśnie brzmienia na koncertach.
Zbiórka na debiutancki album duetu potrwa na portalu wspieram.to do 9 czerwca. Na darczyńców czekają przeróżne wyróżnienia i nagrody - poczynając od podziękowań i płyty oczywiście, kończąc na prywatnym koncercie.

Opinie (24) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

28

maja

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

Kultura

Najdziwniejsze i niepokojące eksponaty w trójmiejskich muzeach
Dziwne eksponaty w muzeach

Kulinaria

Zamawiają jedzenie i go nie odbierają
Zamawiają jedzenie i go nie odbierają

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Zespołem zaliczanym do Gdańskiej Sceny Alternatywnej jest: