Wybrzeże Gdańsk. Żużlowcy na torach w Krośnie, Danii i Anglii

9 czerwca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
aktualizacja: godz. 22:23 (10 czerwca 2021)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk czeka na trening. Kasprzak: Liga powinna startować w maju
Jakub Jamróg (kask niebieski) i Krystian Pieszczek (czerwony) nie awansowali do finału IMP. W półfinale w Krośnie zdobyli razem zaledwie 5 pkt. Jakub Jamróg (kask niebieski) i Krystian Pieszczek (czerwony) nie awansowali do finału IMP. W półfinale w Krośnie zdobyli razem zaledwie 5 pkt.

Krystian PieszczekJakub Jamróg zaprezentowali się fatalnie w półfinale indywidualnych mistrzostw Polski. Na torze w Krośnie zajęli odpowiednio 14. i 16. miejsce. To katastrofalny prognostyk przed meczem z Wilkami, który czeka Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 czerwca właśnie na Podkarpaciu. W Vojens nieco lepiej wypadł Rasmus Jensen, który zajął 9. miejsce w finale indywidualnych mistrzostw Danii. Natomiast w Anglii najgorszy występ w sezonie zaliczył Drew Kemp. Formą błysnął za to Piotr Gryszpiński, który w Krośnie zajął drugie miejsce w zawodach juniorskich Nice Cup.

Aktualizacja, 10 czerwca, godz. 22:22

Do poziomu kolegów w półfinale IMP, w Anglii dostosował się Drew Kemp. Brytyjczyk, który w Zdunek Wybrzeże jest rezerwowym i wciąż oczekuje na debiut w gdańskich barwach, zaliczył najgorszy występ w sezonie.

18-latek zdobył zaledwie 1 punkt i bonus w czterech wyścigach, a jego Ipswich Witches przegrało u siebie z Peterborough Panthers 41:49.

Wyścigi z udziałem Drew Kempa
2. Oestergaard, Rowe, Kemp, Palin 3:3 (4:8)
4. Cook, Oestergaard, Harris, Kemp 3:3 (11:13
10. Oestergaard, Nicholls, Allen, Kemp 1:5 (27:33)
12. King, Palm Toft, Oestergaard, Kemp 3:3 (33:39)

Tor w Krośnie po seniorach mieli okazję sprawdzić juniorzy Wybrzeża, którzy ścigali się w IV rundzie młodzieżowych rozgrywek Nice Cup. Piotr Gryszpiński skończył rywalizację na drugim miejscu tracąc tylko punkt na niepokonanym Marko Lewiszynie.

nie były silnie obsadzone, ale w klasyfikacji końcowej wyprzedził m.in. Sebastiana Szostaka, który po ostatnich występach był faworytem turnieju. Gorzej wypadł Alan Szczotka, który w gronie 21 zawodników zajął 9. miejsce z dorobkiem 8 pkt i wygrał jeden wyścig.

Wyścigi z udziałem zawodników Zdunek Wybrzeża:
3. Lewiszyn, Rafalski, Szczotka
4. Gryszpiński, Kaulins, Orgacki, Borowiak
8. Szostak, Szczotka, Juhno
11. Gryszpiński, Grzelak, Pilac
13. Szczotka, Juhno, Mencel, Głogowski (u)
17. Gryszpiński, Buszkiewicz, Sroka, Borowiak
19. Lewiszyn, Szczotka, Kupiec, H.Jabłoński
23. Gryszpiński, Curzytek, Orgacki (u)
25. Lewiszyn, Gryszpiński, Szostak, Curzytek (u)

Rasmus Jensen skończył finał indywidualnych mistrzostw Danii na 9. miejscu. Nowy kapitan Zdunek Wybrzeże Gdańsk po defekcie w pierwszym wyścigu, w kolejnych czterech zdobył 7 pkt. Na zwycięstwo czekał jednak do ostatniej serii, gdy nie miał już szans na podium.

Żużlowcy szykują się na lidera metodą startową

"Rasser" z pewnością liczył na lepszy wynik. Na pociechę pozostaje fakt, że zawody były silnie obsadzone, a końcowe miejsca zajęli tak doświadczeni zawodnicy jak Michael Jepsen Jensen czy Niels Kristian Iversen.

Mistrzem kraju został dobrze znany w Gdańsku Anders Thomsen, który obronił tytuł z poprzedniego roku. Zresztą całe podium zajęli byli zawodnicy Wybrzeża - po srebro sięgnął Nicki Pedersen a po brąz Leon Madsen.

19. Jensen, Bach, Jepsen Jensen, Jeppesen

Krystian PieszczekJakub Jamróg nie zdołali awansować do finału indywidualnych mistrzostw Polski. Podczas półfinału w Krośnie żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk wypadli fatalnie. Awans do finału dawało miejsce w czołowej siódemce, a ci nie byli nawet blisko zajmując 14. i 16. miejsce.

Rasmus Jensen kapitanem Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Krystian Pieszczek zrezygnował

Pieszczek w całych zawodach zdobył zaledwie 3 pkt przy czym 2 w wyścigach w trzyosobowej obsadzie a jeden na... Jamrogu. Zawodnik, który dopiero co ustąpił z funkcji kapitana Zdunek Wybrzeże, potwierdził niestety, że jest w kiepskiej dyspozycji i po raz kolejny tracił pozycje na dystansie.

Jakub, który w lidze prezentuje się zdecydowanie lepiej, w Krośnie wypadł jeszcze gorzej od "Krychy". Zawody zaczął od upadku i wykluczenia, a później zdobył zaledwie 2 pkt.

Środowy występ gdańskich zawodników martwi o tyle, że w poniedziałek 14 czerwca będą rywalizować właśnie w Krośnie w meczu z  Cellfast Wilkami. Reprezentanci lidera eWinner 1. Ligi Żużlowej mieli zresztą okazję zmierzyć się z Jamrogiem i Pieszczkiem w półfinale IMP. Nie dali im szans. Tobiasz Musielak zajął drugie a Mateusz Szczepaniak trzecie miejsce. Zawody z kompletem punktów wygrał Janusz Kołodziej z ekstraligowej Unii Leszno.

Półfinał IMP na żużlu w Krośnie, wyniki
1. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) - 13 (3,2,3,3,2)
3. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno) - 11 (3,3,2,2,1)
4. Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrów) - 11 (2,2,2,2,3)
5. Wiktor Lampart (Motor Lublin) - 10 (2,2,0,3,3)
6. Jarosław Hampel (Motor Lublin) - 10 (2,3,1,2,2)
...
7. Kacper Woryna (Eltrox Włókniarz Częstochowa) - 8+3 (1,1,2,1,3) - rezerwowy w finale
...
8. Krzysztof Buczkowski (Motor Lublin) - 8+2 (3,1,1,1,2)
9. Rafał Karczmarz (Moje Bermudy Stal Gorzów) - 8+1 (1,3,3,1,0)
10. Damian Pawliczak (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra) - 6 (0,1,2,3,w)
11. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) - 6 (1,2,1,0,2)
12. Daniel Jeleniewski (Cellfast Wilki Krosno) - 4 (1,3,d,0)
13. Damian Dróżdż (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) - 3 (0,0,0,2,1)
14. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 3 (t,1,1,0,1)
15. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole) - 2 (2,d,w,-,-)
16. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 2 (w,0,0,1,1)

8 Unia Tarnów 8 0 0 8 289:428 0
W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny zmierzą się między sobą systemem mecz i rewanż. Za wygraną w dwumeczu przyznawany jest punkt bonusowy. Ostatni zespół spada z ligi, cztery pierwsze awansują do play-off, w którym odbędą się półfinałowe dwumecze i dwumecz finałowy. Tylko zwycięzca awansuje do PGE Ekstraligi.
Tabela wprowadzona: 2021-06-07

Wyniki 8 kolejki

• Orzeł Łódź - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 44:46 (pierwszy mecz 45:44, bonus dla Wybrzeża)
  • Cellfast Wilki Krosno - Aforti Start Gniezno 56:34 (50:38, bonus dla Wilków)
  • ROW Rybnik - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 48:41 (46:44, bonus dla ROW)
  • Arged Malesa Ostrów - Unia Tarnów 60:30 (57:33, bonus dla Arged Malesa)