Wiadomości

stat

Zjeżdżalnie i rekiny. Z kamerą w Aquaparku Reda

Sprawdziliśmy, jakie atrakcje znajdziemy w Aquapark Reda.

Niespełna trzy miesiące po otwarciu odwiedziliśmy z kamerą aquapark w Redzie. Sprawdziliśmy, jakie atrakcje czekają na gości. Dla czytelników portalu mamy także konkurs: do wygrania bilety wstępu. Szczegóły poniżej.Na pierwszy rzut oka bryła budynku przypomina niewielkie centrum handlowe - i słusznie, bo w środku prócz aquaparku znajdziemy m.in. sklepy, restauracje i kawiarnie, ale to, co nas najbardziej interesuje, znajduje się na basenie.

Nie tylko zjeżdżalnie

Aquapark przypomina wielką wyspę - są palmy, plaża z namiotami, wulkan z gejzerem wodnym, rzeczka ciągnąca się przez cały obiekt, a do tego wodospad, statek piracki i zamek.

Na pierwszy ogień wybraliśmy się do basenu, w którym ogromna kula wytwarza wysokie na 1,5 m fale. Do wody wchodzi się ze specjalnym pontonem (kołem) - można w nim usiąść i przez chwilę poczuć się jak na morzu.

Miarą poziomu każdego aquaparku są jego zjeżdżalnie. W Redzie mamy ich 12, z czego siedem przeznaczonych jest dla dzieci, a kolejnych pięć dla starszych i dorosłych. W oczy rzuca się długa na 48 metrów i szeroka na 3 metry zjeżdżalnia otwarta, umiejscowiona wewnątrz budynku.

To nazwy trzech głównych zjeżdżalni, które znajdują się na terenie obiektu. Pierwsza, czyli Multi Adventure, to typowa zjeżdżalnia rodzinna: jest szeroka, dzięki czemu możemy zjeżdżać na podwójnym pontonie, nie jest zbyt szybka, ale wszystko rekompensują efekty wizualne.

Blue Cosmo jest już nieco szybsza, zjeżdżać można tylko na pojedynczym pontonie, a liczne zakręty to jej największa zaleta. Ultra Speed to najszybsza zjeżdżalnia na terenie całego aquaparku. Raczej dla osób spragnionych mocnych wrażeń: przejazd trwa niecałe cztery sekundy, a przeciążenia sięgają 3G (to tyle, co w startującym samolocie).

Podczas zjazdu z "rodzinnej zjeżdżalni" na końcu wpływamy do małego basenu, a z niego już do leniwej rzeki.
Podczas zjazdu z "rodzinnej zjeżdżalni" na końcu wpływamy do małego basenu, a z niego już do leniwej rzeki. fot. Materiały prasowe - Aquapark Reda
Rekiny, atrakcje dla całej rodziny i zielona wioska

Aquapark najbardziej chwali się żywymi rekinami, ale jeśli ktoś myśli, że wyglądają one tak jak w popularnym filmie "Szczęki", to będzie zawiedziony. Jest ich 15, a największy ma 120 cm. W ciągu dwóch lat mają urosnąć do dwóch metrów, ale na razie to po prostu duże ryby. Możemy je zobaczyć na dwa sposoby: korzystając ze zjeżdżalni, która ostatecznie wpływa do przeszklonego tunelu, nad którym pływają morskie stworzenia, lub wychodząc z basenów (trzeba się udać do akwarium, gdzie przez ogromne szyby możemy się dokładnie przyjrzeć rekinom).

Co myślisz na temat polskich aquaparków ?

uważam, że są drogie i mają mało atrakcji 31%
jest ich zdecydowanie za mało 37%
są wspaniałe, niczym nie odbiegają od tych zachodnich 10%
perfekcyjne nie są, ale i tak bardzo fajnie spędza się w nich czas 22%
zakończona Łącznie głosów: 1282
Natomiast dla najmłodszych przygotowano "Zatokę Piratów". To duży statek z armatkami wodnymi oraz siedmioma zjeżdżalniami, które wpływają do płytkiego na 30 cm basenu, gdzie dzieci spokojnie mogą bawić się w towarzystwie innych maluchów.

Dla tych, którzy nie przyjeżdżają do Redy, aby poszaleć też coś się znajdzie - m.in. basen pływacki, jacuzzi na 24 osoby z hydromasażem i gejzerem wodnym (wulkan), zatopiony zamek, gdzie znajdują się ławeczki z masażerami karku i pleców oraz bicze wodne. Ponadto przez cały aquapark przepływa leniwa rzeka, dzięki której możemy bez wysiłku zwiedzić cały obiekt.

Zielona wioska to jedyne takie miejsce w Polsce, rodem z niemieckiego "Tropical Island". Znajdziemy tutaj dziesięć indiańskich namiotów na piasku, ale i tak największą zaletą wioski jest możliwość zostania na noc. Niestety jest jeszcze zamknięta - jej otwarcie aquapark planuje pod koniec roku.

Opinie (200) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24

stycznia

Kazik & Kwartet Proforma Gdańsk, Stary Maneż

27

stycznia

Pink Floyd History Gdynia, Gdynia Arena

30

stycznia

Alicja Majewska - Żyć się chce Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Kultura

New York Times: dzieła zrabowane przez nazistów w Muzeum Narodowym w Gdańsku
NYT: o dziełach zrabowanych przez nazistów
Prace dyplomowe studentów ASP do oglądania w Zbrojowni Sztuki
Prace dyplomowe studentów ASP

Kulinaria

Z własnym pojemnikiem na zakupy spożywcze? Kiedy sprzedawca może odmówić
Z własnym pojemnikiem na zakupy
Jemy na mieście: Fresh Gordon - burgery do poprawki
Jemy na mieście: burgery Fresh Gordon

Planuj z nami tydzień

Cugowski, Szpak i Kwiatkowski, Grupa MoCarta i Betlejem w Gdyni. Planuj tydzień
Planuj tydzień: dużo ciekawych imprez

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Cappella Gedanensis wykonuje muzykę: