Wiadomości

Zlot fanów anime i fantastyki w Gdyni

Stoiska gastronomiczne, artystyczne, a także z gadżetami oraz gry, konkursy i przede wszystkim spotkania fanów anime i fantastyki. Trzecia edycja konwentu Remcon trwa w gdyńskiej Szkole Podstawowej nr 31 i zakończy się w niedzielę o godz. 11.Remcon od pierwszej edycji, która odbyła się w 2017 r., przyciąga do Gdyni coraz więcej fanów fantastyki i anime. Tym razem do gdyńskiej Szkoły Podstawowej nr 31 przyjechały prawdziwe tłumy młodzieży, a także prelegentów i wystawców z całej Polski.

Wydarzenie zapowiadaliśmy w naszym kalendarzu imprez


Figurki, biżuteria, stroje, kubki, przypinki i wiele innych. Jednym słowem - raj dla fanów szeroko pojętej kultury japońskiejW korytarzach Szkoły Podstawowej nr 31 swoje wyroby (często własnoręczne wykonane) prezentuje kilkudziesięciu wystawców z całej Polski. Stoły wypełnione są breloczkami, kubkami, maskotkami, figurkami, plakatami, pocztówkami, piórami, a nawet różdżkami. Fani anime i fantastyki na Remconie znajdą dosłownie wszystko, co leży w kręgu ich zainteresowań.

- To już nasz trzeci raz na Remconie. Jesteśmy na konwencie od samego początku i podziwiamy, jak się rozwija. Możemy tu spotkać takich samych ludzi jak my, którzy nie boją się pokazać swoich zainteresowań i pasji, jaką jest chociażby fantastyka. Zawsze będziemy odwiedzać takie festiwale - mówiła MartaMichał z Torunia.
Remcon przez cały weekend ma odwiedzić od 1 tys. to 1,5 tys. uczestników, którzy często nie tylko pojawiają się na kilka godzin, ale także zostają na noc. Konwent rzadko kiedy kładzie się spać, bo przez 24 godziny cały czas coś się dzieje. Bilety na wydarzenie rozpoczynały się już od 20 zł.

13

lipca

26

lipca

10. Międzynarodowy Festiwal... Sopot, Opera Leśna

Kultura

Rozstrzygnięto konkurs na rozbudowę Opery Leśnej
Będzie rozbudowa Opery Leśnej

Kulinaria

Nie dostała kawy do prywatnego kubka przez "ryzyko zatrucia"
Nie dostała kawy do prywatnego kubka

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Fląder Festiwal odbywa się na plaży w: