Wiadomości

stat

Zlot fanów anime i fantastyki w Gdyni

Stoiska gastronomiczne, artystyczne, a także z gadżetami oraz gry, konkursy i przede wszystkim spotkania fanów anime i fantastyki. Trzecia edycja konwentu Remcon trwa w gdyńskiej Szkole Podstawowej nr 31 i zakończy się w niedzielę o godz. 11.Remcon od pierwszej edycji, która odbyła się w 2017 r., przyciąga do Gdyni coraz więcej fanów fantastyki i anime. Tym razem do gdyńskiej Szkoły Podstawowej nr 31 przyjechały prawdziwe tłumy młodzieży, a także prelegentów i wystawców z całej Polski.

Wydarzenie zapowiadaliśmy w naszym kalendarzu imprez


Figurki, biżuteria, stroje, kubki, przypinki i wiele innych. Jednym słowem - raj dla fanów szeroko pojętej kultury japońskiejW korytarzach Szkoły Podstawowej nr 31 swoje wyroby (często własnoręczne wykonane) prezentuje kilkudziesięciu wystawców z całej Polski. Stoły wypełnione są breloczkami, kubkami, maskotkami, figurkami, plakatami, pocztówkami, piórami, a nawet różdżkami. Fani anime i fantastyki na Remconie znajdą dosłownie wszystko, co leży w kręgu ich zainteresowań.

- To już nasz trzeci raz na Remconie. Jesteśmy na konwencie od samego początku i podziwiamy, jak się rozwija. Możemy tu spotkać takich samych ludzi jak my, którzy nie boją się pokazać swoich zainteresowań i pasji, jaką jest chociażby fantastyka. Zawsze będziemy odwiedzać takie festiwale - mówiła MartaMichał z Torunia.
Remcon przez cały weekend ma odwiedzić od 1 tys. to 1,5 tys. uczestników, którzy często nie tylko pojawiają się na kilka godzin, ale także zostają na noc. Konwent rzadko kiedy kładzie się spać, bo przez 24 godziny cały czas coś się dzieje. Bilety na wydarzenie rozpoczynały się już od 20 zł.

24

stycznia

Kazik & Kwartet Proforma Gdańsk, Stary Maneż

27

stycznia

Pink Floyd History Gdynia, Gdynia Arena

30

stycznia

Alicja Majewska - Żyć się chce Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Kultura

New York Times: dzieła zrabowane przez nazistów w Muzeum Narodowym w Gdańsku
NYT: o dziełach zrabowanych przez nazistów
Prace dyplomowe studentów ASP do oglądania w Zbrojowni Sztuki
Prace dyplomowe studentów ASP

Kulinaria

Z własnym pojemnikiem na zakupy spożywcze? Kiedy sprzedawca może odmówić
Z własnym pojemnikiem na zakupy
Jemy na mieście: Fresh Gordon - burgery do poprawki
Jemy na mieście: burgery Fresh Gordon

Planuj z nami tydzień

Cugowski, Szpak i Kwiatkowski, Grupa MoCarta i Betlejem w Gdyni. Planuj tydzień
Planuj tydzień: dużo ciekawych imprez

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Znaną, gdańską pisarką pisarka specjalizująca się w literaturze obyczajowej jest: