Wiadomości

Zorganizuj imprezę w domu, ale nie swoim

Pomysłowość ludzka nie zna granic i dzięki niej powstają takie obiekty jak "imprezowe domki". Możemy w Trójmieście wynająć lokal, dom lub mieszkanie na własną wymarzoną domówkę, urodziny czy nawet imprezę firmową.
Pomysłowość ludzka nie zna granic i dzięki niej powstają takie obiekty jak "imprezowe domki". Możemy w Trójmieście wynająć lokal, dom lub mieszkanie na własną wymarzoną domówkę, urodziny czy nawet imprezę firmową. Fotolia/nd3000

W Trójmieście jest ich już kilka. To miejsca, w których można zorganizować imprezę i nie martwić się o sąsiadów, zbyt głośną muzykę czy zarysowania na pięknym parkiecie. Mowa o imprezowych domkach.Wynajem "imprezowego domku":

to świetna sprawa, w końcu można się beztrosko bawić 51%
to dobry pomysł, ale trochę za drogi 24%
wolę bawić się w swoim mieszkaniu 5%
nic nie zastąpi prawdziwego klubu/pubu 2%
nie liczy się miejsce, ale towarzystwo 18%
zakończona Łącznie głosów: 514
Chciałbym urządzić domówkę dla znajomych rodem z filmu "Project X", czyli szaloną urodzinową imprezę. Jest kilka "ale". Przede wszystkim nie mam tylu znajomych, nie mam też willi z basenem, nie mam nawet samochodu, żeby w trakcie imprezy zatopić go w basenie. Zrobię zatem domówkę w mieszkaniu. Nie, jednak nie zrobię, bo wolę nie denerwować sąsiadów i szanuję ich prawo do ciszy nocnej.

Na szczęście pomysłowość ludzka nie zna granic i dzięki niej powstają takie obiekty jak "imprezowe domki". Możemy już w Trójmieście wynająć lokal, dom lub mieszkanie na własną wymarzoną domówkę, urodziny czy nawet imprezę firmową.

Głównymi zaletami wynajmu takich miejsc jest przede wszystkim możliwość zaproszenia większej liczby gości niż do mieszkania i świadomość, że rano nie będzie trzeba po nich sprzątać. Takie lokale posiadają własne nagłośnienie, dzięki czemu nie trzeba myśleć o sprzęcie grającym. Przewaga imprezowych domków nad wynajmem np. loży w klubie, to możliwość wniesienia nieograniczonej ilości alkoholu i jedzenia, czy nawet zamówienia cateringu. Na koniec najważniejsze: lokal jest tylko i wyłącznie do dyspozycji wynajmującego i jego gości.

Sprawdziliśmy, co ciekawego w tym temacie znajdziemy w Trójmieście. Poniżej trzy propozycje.


Fiu Bździu - Gdańsk ul. Biegańskiego 12/1 zobacz na mapie Gdańska

Fiu Bździu to zupełna nowość na trójmiejskim rynku domków imprezowych. Zostało otwarte w kwietniu br. i od razu zyskało rzeszę fanów. Głównie ze względu na metraż, który wynosi aż 140 m kw. Na dwóch poziomach lokalu na gdańskim Chełmie bawić się może kilkadziesiąt osób. Dolna część (-1) jest przeznaczona na salę do tańczenia z dużą lożą, barem i wyposażonym kącikiem kuchennym. Natomiast górna część przeznaczona jest na chwile spokoju i pogawędki przy stłumionych dźwiękach muzyki z lożami i szatnią. Dodatkowym atutem jest oświetlenie rodem z klubów muzycznych i letni ogródek z grillem.

Właściciel za dodatkową opłatą oferuje m.in. sprzątanie, alkohol, ochronę czy dodatkowy wystrój sali. Fiu Bździu znajduje się w ciągu lokali handlowo-usługowych z dala od mieszkań, dlatego zabawa w granicach rozsądku nie powinna nikomu przeszkadzać.

Ceny za wynajem lokalu w Fiu Bździu to 500 zł od niedzieli do czwartku i 800 zł od piątku do soboty włącznie.

Pincza - Gdańsk ul. Burzyńskiego 9 zobacz na mapie Gdańska

Ten zlokalizowany na gdańskiej Zaspie obiekt to nieco ponad 50 m kw. imprezowej powierzchni. Otwarty został pół roku temu.

- Pomysł na otwarcie Pinczy pojawił się w momencie, jak sami z moim wspólnikiem szukaliśmy miejsca, gdzie moglibyśmy zorganizować imprezę w większym gronie, nie martwiąc się sąsiadami, nagłośnieniem i podobnymi rzeczami. Dotychczas jedyną alternatywą było wynajęcie klubu albo miejsca w pubie, ale było to albo droższe, albo wiązało się z zabawą pośród innych ludzi, co niekoniecznie wszystkim odpowiada - mówi współwłaściciel Bartosz Michałowski.
Lokal składa się z części głównej, gdzie znajdziemy około 30 miejsc do siedzenia, tańczenia i bar z 6 hookerami. Ponadto na sali jest nagłośnienie, WiFi i klimatyczne oświetlenie. W części kuchennej znajdziemy m.in. dużą lodówkę, płytę grzewczą, czajnik i mikrofalówkę. Na miejscu jest również w pełni wyposażona toaleta oraz szatnia. Lokal współpracuje z pobliską pizzerią, w której goście mogą uzyskać rabat powołując się na Pinczę.

Pincza, podobnie jak Fiu Bździu, położona jest z dala od mieszkań, dlatego nie powinno być problemów z ciszą nocną, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

Ceny za wynajem Pinczy to 300 zł od niedzieli do czwartku i 500 zł od piątku do soboty włącznie.

Party House - Sopot ul. al. Niepodległości 806 zobacz na mapie Sopotu

To lokal w samym centrum Sopotu. Mieści się w kamienicy z XIX wieku i został otwarty na początku lutego br. Party House ma bardzo oryginalny wystrój: wnętrze wykonano z cegły i marmuru. Powierzchnia lokalu to 90 m kw. i składa się z sali barowo-tanecznej oraz strefy relaksu. Strefa taneczna, tak samo, jak w poprzednich lokalach, wyposażona jest w nagłośnienie oraz kompletne zaplecze gastronomiczne.

- Wydzielony jest również parkiet do tańczenia oraz około 10 miejsc siedzących zbudowanych z europalet. Strefa relaksu to miejsce, w którym można spokojnie porozmawiać ze znajomymi. Składa się na nią około 40 miejsc siedzących, ulokowanych na oryginalnych drewnianych meblach. Całość uzupełnia łazienka wykonana z marmuru oraz granitu - mówi właściciel.
Ceny za wynajem Party House Sopot, niedziela-czwartek 450 zł oraz piątek-sobota 900 zł.Opinie (21) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

12

lipca

Samochodowe Kino Ferment: G... Gdańsk, Sopot, Ergo Arena

12

lipca

26

lipca

10. Międzynarodowy Festiwal... Sopot, Opera Leśna

Kultura

Rozstrzygnięto konkurs na rozbudowę Opery Leśnej
Będzie rozbudowa Opery Leśnej
Podróże w wersji mikro. Poznaj Gdańsk z przewodnikiem
Podróże po Gdańsku z przewodnikiem

Kulinaria

Z widokiem na morze i miasto. Trójmiejskie lokale z tarasami
Lokale z tarasami w Trójmieście

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Centrum św. Jana pełni również funkcje: