Wydarzenie

Zs

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
4 kwietnia 2017 (wtorek)
godzina:
20:00
miejsce:

Teatr Szekspirowski  mapa

adres:
Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1
bilety:
45 zł , w przedsprzedaży 35 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Jeden z najbardziej cenionych nowojorskich awangardowych zespołów młodego pokolenia, Zs, wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim już 4 kwietnia 2017.Zs to jeden z najdziwniejszych, a jednocześnie najbardziej docenianych młodych nowojorskich zespołów. Został założony w 2000 roku i funkcjonował jako trio, następnie sekstet i kwartet, by wreszcie ustalić swój ostateczny kształt, jako trio, które tworzą: Sam Hillmer (saksofon tenorowy), Patrick Higgins (gitara) i Greg Fox (perkusja). Ich muzyczny styl był już klasyfikowany, jako brutalny-prog i post-minimalizm, czy nawet free jazz oraz instrumentalny post punk rock. Jak sami twierdzą, ich muzyka ma wyzwalać fizyczne i psychiczne ograniczenia zarówno wykonawcy, jak i słuchacza. Poprzez manipulowanie rozbudowaną techniką, unikalną syntezą instrumentalną, a także...komunikacją telepatyczną, Zs chce tworzyć utwory, które otaczają słuchacza i rozchodzą się sonicznie w czasie, przywołując niewypowiedzianą przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłe obrzędy i rytuały. Wymagają od widza pozostania w pełni świadomym rozgrywającego się "tu i teraz".

Ich najbardziej uznanym ostatnim albumem jest "ZS - XE" z 2015 roku, który potwierdził pozycję zespołu, jako jednego z najbardziej wyjątkowych zjawisk muzycznych na świecie. W Polsce zespół występował już na Off Festival w Katowicach oraz Unsound Festival w Krakowie, a ich występy spotkały się z dużym uznaniem publiczności i krytyków. Obecnie Zs pracują nad nowym krążkiem i 31 marca 2017 rozpoczynają swoją europejską trasę, w ramach której, poza Gdańskiem, zagrają również w: Hadze, Kopenhadze, Berlinie, Warszawie, Brnie oraz Budapeszcie.
Informacja o biletach:
Bilety: 35 zł przedsprzedaż (miejsca siedzące) / 45 zł w dniu koncertu
Zniżka na kolekcjonerską kartę Sceny Odkryć: 10 zł

UWAGA, sprzedaż biletów na koncert Zs w GTS rozpocznie się 22 marca 2017 (środa) o godz. 14:00.
Bilety dostępne w kasie GTS, ul. W. Bogusławskiego, w godz. 14:00 – 19:00 oraz online: http://teatrszekspirowski.pl/kup-bilet/

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez