Wydarzenie

stat

eM EMOCJE (9 opinii)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
23 października 2010 (sobota)
godzina:
19:30
miejsce:

Gazeta Rock Cafe  mapa

adres:
Gdańsk, Tkacka 7/8
bilety:
12 zł
PATRONAT
eM EMOCJE: Koncert promujący 3 płytę studyjną eM EMOCJE. Gościnnie na gitarze zagra Tomek Górnicki. Po Koncercie zapraszamy na imprezę, na której nurty muzyki rockowej, w jej szerokim pojęciu, będzie selekcjonował DJ.FiFi. Na koncercie będzie można kupić płytę eM EMOCJE

23 października 2010 roku odbędzie się premiera najnowszego albumu studyjnego: eM EMOCJE. Płyta wydana będzie w limitowanej serii 333 egzemplarzy. Dlaczego w takiej liczbie? Bo grupę tworzy trzech muzyków pochodzących z 3miasta, dodatkowo to trzeci krążek w dorobku eM.
Płyta dostępna będzie wyłącznie poprzez trzy kanały dystrybucji: allegro, sprzedaż koncertową i konkursy organizowane przez patronów medialnych. Każda z płyt będzie miała swój indywidualny numer, oraz podpisy członków zespołu. Na najnowszym albumie eM, znajduje się dziesięć utworów, które nawiązują stylistyką do gitarowego brzmienia lat 60/70-tych i analogowej elektroniki lat 80-tych, nadającej płycie specyficzny charakter.

Teksty poruszają tematykę społeczno - obyczajową i krążą wokół EMOCJI. Realizatorem materiału jest Dominik Kuśmierczyk. Za produkcję odpowiadają: D. Kuśmierczyk i M. Dalecki.

Mastering płyty został wykonany w stolicy masteringu - Nashville. Odpowiedzialnym za niego inżynierem jest Richard Dodd. Richard masterował m.in. najnowszą płytę Kings of Leon. Jest laureatem Grammy za: Dixie Chicks (2007), Delbert McClinton (2001), Tom Petty (1995). Produkował i realizował: Green Day, Johny Cash, Red Hot Chili Peppers, George Harrison, Joe Cocker, Clannad, Ringo Starr, Roy Orbison...

CIEKAWOSTKA: Richardowi tak spodobała się praca przy płycie eM EMOCJE, że postanowił zrezygnować ze swojego honorarium za mastering. Zaprosił również zespół do nagrania kolejnej płyty w jego studiu w Nashville.

Biografia:
Momentem przełomowy w historii eM jest rok 2003 - wygrana w konkursie rockowym organizowanym przez radiową "Trójkę", w którym kawałek "Tramwaje jak komety" (...tu wszystko się kończy i zaczyna - Gdańsk, Sopot, Gdynia...), zdobył pierwszą nagrodę. Od tamtego czasu grupa wydała dwa albumy studyjne: "Kilka wyjść" (2004 r.) i "Taniec skośnookich delfinów" (2006 r.).

Skład eM:
Mariusz Dalecki - gitara, wokal; Paweł Kaczyński - perkusja, wokal; Artur Olkowicz - bas; Łukasz Kumański - gościnnie perkusja; Tomek Górnicki - gościnnie gitara, wokal.

eMOCJE
eMOCJE


Więcej:
www.em.com.pl
www.facebook.com/emocje
www.myspace.com/emocje

Przeczytaj także

  • Zespół eM o nowej płycie: Mamy dość showbiznesu
    21 października 2010 (21 opinii)

    Byliśmy popularni, ale nasłuchaliśmy się, że jesteśmy wykreowanym przez stacje radiowe produktem. Dziwiliśmy się, że nazywają nas komercyjnym zespołem, a my nie utrzymujemy się z muzyki....

Dodaj zdjęcie

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe podobne imprezy

Najczęściej klikane (7 dni)