stat
Impreza już się odbyła

All About Freedom - Scena Muzyczna: Julia Marcell (10 opinii)

Muzyczne Lato vol. 4: Cisowa-Wrzeszcz

lip 5

piątek, godz. 20:00 - 23:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
bilety 50 zł
przedsprzedaż 40 zł
Gra na fortepianie i na skrzypcach. Ma na imię Julia i pisze piosenki. Lubi je nazywać classical punk. Classical z powodu intencji, punk z powodu wykonania. Pochodzi z Olsztyna, od dwóch lat mieszka w Berlinie. 22 listopada będzie można ją zobaczyć i usłyszeć w klubie Versalka w Sopocie.
czytaj więcej

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Projekt Julii wiąże się z ciekawą historią. Nagrany dzięki wsparciu ludzi z całego świata album Julii Marcell, jest pierwszą premierą polskiego artysty w wytwórni Sellaband.com - portalu zbudowanego na nowatorskiej koncepcji fanów inwestujących w muzykę. Album miał swoją polską premierę w październiku. Płyta zatytułowana It Might Like You, powstała w Berlinie z udziałem niemieckich muzyków i polskiego kwartetu smyczkowego. Nagrania wyprodukował niemiecki producent Moses Schneider.

Julia tak wspomina pracę nad It Might Like You:

Udało nam się uchwycić to na czym nam najbardziej zależało, czyli radość grania muzyki. Piosenki były nagrywane na żywo, na tzw. setkę, eksperymentowaliśmy, używaliśmy nietypowych instrumentów jak np. buty albo papier. Wyszła płyta surowa, o punkowej energii, a jednak intymna i ludzka.

Julia obecnie zajmuje sie promocją albumu. Wystąpiła m.in. w kultowym niemieckim programie Rockpalast w telewizji WDR. Pozytywną opinię na temat Julii wyraził nawet brytyjski The Guardian. Płytę promuje utwór Night Of the Living Dead. Najwięcej satysfakcji sprawiają Julii koncerty i kontakt z publicznością. Julia z powodzeniem występuje w całej Europie i poza nią. Zwykle towarzyszy jej zespół złożony z kwartetu smyczkowego i perkusji, ale Julia występuje w bardzo różnych konfiguracjach.

Zespół:
Julia Marcell - piosenki, śpiew, fortepian, skrzypce
Adam Bruderek - skrzypce, puzon, chórki
Anna Prokopczuk - altówka, chórki
Patrycja Taradejna - wiolonczela, chórki
Jakob Kiersch - perkusja, chórki
Borys Breuer - realizacja dźwięku, bass

www.myspace.com/juliamarcell
www.juliamarcell.com
www.sellaband.com/juliamarcell

Opinie (10)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni