Wydarzenie

Rok Jana Heweliusza: Cassandra Wilson

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
30 stycznia 2011 (niedziela)
godzina:
18:00, 20:00
miejsce:

Filharmonia Bałtycka  mapa

adres:
Gdańsk, Ul. Ołowianka 1
organizator:
Fundacja Gdańska
bilety:
180 zł
PATRONAT
Ostatnie sztuki biletów dostępne w kasach Polskiej Filharmonii Bałtyckiej!


Niesamowity głos, talent i ujmująca atmosfera podczas koncertów - tak można pokrótce scharakteryzować wieczór z gwiazdą światowego formatu - Cassandrą Wilson.

Artystka , a wraz z nią Marvin Sewell (gitara), Jonathan Batiste (fortepian), Lonnie Plaxico (gitara basowa), Johnathan Blake (perkusja) oraz Lekan Babalola (instrumenty perkusyjne) wystąpią w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej 30 stycznia 2011 r. dwukrotnie: o godzinie 18:00 i 20:00, w ramach Koncertu Noworocznego im. Jana Heweliusza, będącego częścią wydarzeń inaugurujących obchody Roku Jana Heweliusza w Polsce.

Urodzona 4 grudnia 1955r. w Stanach Zjednoczonych piosenkarka uznawana jest za jedną z najwybitniejszych współczesnych wokalistek jazzowych. Znakiem rozpoznawczym artystki jest zabarwiony charakterystyczną chrypką wibrujący głos.

Profesjonalne występy sceniczne rozpoczęła jako 20-latka, wtedy towarzyszyła przede wszystkim zespołom R&B i wykonywała głównie utwory folkowe oraz bluesowe. Następnie, dzięki rekomendacji Alvina Fieldera, związała się z jazzową grupą The Black Arts Music Society.

W roku 1985 Cassandra Wilson nagrała swój pierwszy solowy album "Point of View". Płyta okazała się przełomem w karierze artystki: posypały się oferty współpracy od najznakomitszych nowojorskich jazzmanów. Od tego czasu fani nazywają ją divą jazzu. Ta amerykańska wokalistka nieprzerwanie od 1985 roku nagrywa płyty, zdobywając za nie liczne nagrody (między innymi nagrody Grammy "New Moon Daughter" oraz "Loverly") oraz wielkie uznanie publiczności na całym świecie.

Dzisiaj Cassandra Wilson jest niekwestionowaną divą wokalnego jazzu i wielką gwiazdą światowej estrady. Więcej o artystce na stronie http://www.cassandrawilson.com
Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Przeczytaj także

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (33)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

  Najbliższe podobne imprezy

  Minione podobne imprezy

  Kalendarz imprez

  kalendarz

  Najczęściej czytane

  Zdjęcia z imprez