Wydarzenie

stat

Heineken Music Open'er Festival

UWAGA! Impreza już się odbyła
data:
26 lipca 2003 (sobota)
miejsce:

Skwer Kościuszki  mapa

adres:
Gdynia, skwer Tadeusza Kościuszki
bilety:
45 zł
26 lipca w Gdyni, na Skwerze Kościuszki wystąpią najbardziej znani liderzy europejskich brzmień tanecznych: CASSIUS, KOSHEEN, LAYO & BUSHWACKA!

Cassius:
Kiedy po raz pierwszy usłyszano go nad Sekwaną okrzyknięto go objawieniem housowym Cassius to ukrywający się pod pseudonimami Boombass Hubert Blannc- Francart oraz Zdar, czyli Philippe Zdar. Kiedy mixy Cassiusa zyskały uznanie w świecie zaczęli pracować dla takich gwiazd jak Air, Daft Punk, Bjork czy Depeche Mode. Rok 1999 poświecili już na własne kompozycje, co wyraźnie podkreślał album opisany jako Cassius "1999". Drogę na szczyt tanecznych list przebojów przetarł im remix " Cassius 99", w którym wykorzystano sample z piosenki Donny Summer "Love is just a breath away". Ich pozycję na tanecznym rynku potwierdził kolejny singiel z tej płyty - "Feeling for You". Klasę zespołu potwierdził wydany w zeszłym roku krążek "Au Reve", z którego pochodzą najbardziej znany utwór grupy "Sound of Violence", a także wychwalany przez krytyków muzycznych kawałek "I am a woman" z przeszywającym energią wokalem Jocelyn Brown.

Kosheen:
To połączenie producenckiego talentu Decoder & Substance (Markee Substance, Darren Decoder)z wokalną siłą Sian Evans, które przywraca wiarę we wciąż ogromny potencjał tak drum'n'bassu, jak i muzyki, którą niegdyś zwykło się nazywać trip hopem. Ich debiutancki album "Resist" penetrujący rozległe obszary tzw. nowych brzmień dał nadzieję, że w Bristolu mieście, które wydało na świat Massive Attack, Portishead i Roni Size'a, wciąż jeszcze cos się dzieje na scenie muzycznej. Recenzenci podkreślają wielowymiarowość muzyki Kosheen i niezwykłą energię, jakiej dostarcza słuchaczom: "Od przejmującego smutku do euforycznej radości. Od drum'n'bassowych perełek z "Hide U" na czele do skąpanych w cyfrowym mroku, rozdzierających serce songów".

11 sierpnia ukaże się w Polsce nowy album Kosheen "Kokopelli", a singiel "All in my head" w Wielkiej Brytanii jest obecnie numerem 1 na liście UK Buzz Chart.
Muzycznie nowa płyta może stanowić zaskoczenie - to już nie tylko klubowe dźwięki, do jakich Kosheen przyzwyczaili nas na "Resist, ale miejscami i prawdziwie ostre gitary!

LAYO & BUSHWACKA!:
Debiutujący w 1999 roku albumem "Low life" brytyjski duet Layo& Bushwacka nawiązuje do stylistyki grupy BT & Hybrid. Kiedy otrzymywali nagrodę Ericsson Muzik Awards dla najlepszych debiutujących DJ'ów w roku 2000, mówiono o nich, że grają doprowadzający publiczność do ekstazy "brudny mix breaks, house i techno". Grupa utrzymuje się nieustannie w wysokiej formie. Ich utwór "love story" został uznany przez brytyjski magazyn "Muzik" za jeden z dziesięciu najlepszych tanecznych kawałków ubiegłego roku. Jego remiks zrobiony przez Tima Deluxe znalazł się już w pierwszej trójce najlepszych remiksów i w zeszłym roku można go było usłyszeć w każdym szanującym się europejskim klubie. Z zeszłego roku pochodzi też płyta "Night Works".

W trakcie Heineken Music Open'er Festival obok zagranicznych gwiazd na drugiej scenie swoje umiejętności zaprezentują finaliści konkursu Heineken Music Thirst; Ojciec Karol, Zolvik, Flex, Mr.Eddie D. Heineken Music Thirst to międzynarodowy projekt mający pomóc w wyszukiwaniu i promocji młodych talentów sceny klubowej. Zwyciężczyni polskiej edycji konkursu DJ Marika zgrała w czerwcu br w Warszawie razem z Paulem Oakenfoldem w Warszawie. Występowała też w Atenach, jako gwiazda podczas greckiej edycji konkursu.


Bilety: w przedsprzedaży 35 PLN, w dniu koncertu 45 PLN
Dodatkowe informacje (22) 646 46 60 , www.alterart.pl,

koncerty
bilety 379 - 579 zł
Kup bilet
Sopot Film Festival 2018

14-22 lipca 2018 godz. 10:00

Sopot
film, kino

Aktualna edycja imprezy

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
12.12.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Najczęściej czytane