• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

10 typów imprezowiczów. Którym jesteś ty?

Mateusz Groen
10 stycznia 2023, godz. 14:30 
Opinie (55)
Każdy imprezuje w nieco inny sposób, lecz można wyszczególnić kilka typów. Którym typem imprezowicza jesteś? Każdy imprezuje w nieco inny sposób, lecz można wyszczególnić kilka typów. Którym typem imprezowicza jesteś?

Imprezy to dla wielu osób znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu, ale każdy bawi się w nieco innym stylu. Postanowiliśmy pokazać 10 typów imprezowiczów, na jakich możemy się natknąć podczas zabawy. Którym typem ty jesteś?
Imprezy w Trójmieście


Gwiazda wieczoruJak często imprezujesz?

Typ imprezowicza, który błyszczy na parkiecie, a w dodatku co rusz wita się z jakimiś osobami. Potrafi spóźnić się na umówioną godzinę spotkania, jednak zawsze tłumaczy to koniecznością doprowadzenia się do idealnego stanu imprezowego w postaci kreacji lub innych niespodziewanych przeciwności losu. Ma często wewnętrzną misję, by bawić się do białego rana, i zrobi wszystko, aby ten plan wypalił. Gwiazda wieczoru ma tendencję do szybkiego zdobywania intratnych kontaktów, więc warto się jej trzymać. A nuż załapiemy się na darmowego drinka?

Już nie Już nie "jasny gwint" czy "motyla noga". Czy przeklinamy więcej niż kiedyś?

Samozwańczy barmanImprezowy ekspert koktajlowej miksologii, który w większości przypadków nigdy nie pracował w gastronomii. Są jednak też tacy, którzy z sentymentem wracają do lat swojego stania za barem. Zazwyczaj męczy wszystkich barmanów opowieściami o powstaniu negroni, old fashion czy innych znanych koktajli. Zadaje pytania oraz prowadzi zaciekłe konwersacje na temat wyrafinowanych trunków, o których słyszał, ale nie zawsze próbował.

Jeśli nagle zgubi się w klubie, to możecie być pewni, że znajdziecie go przy barze.

Drink bary w Trójmieście


Dla wielu osób bar jest ważnym miejscem w klubie Dla wielu osób bar jest ważnym miejscem w klubie

Wiecznie pijanyTyp wiecznie pijany pojawia się na imprezie w stanie "lotnym" i tylko go podkręca. Wieczór dla takiego uczestnika może skończyć się różnorako: zarówno szybkim końcem zabawy albo też stałym doprawianiem imprezowego stanu bez większych komplikacji.

Wiecznie pijany potrafi być nieprzewidywalny, a jego zachowanie może zaskoczyć wielu nawet dobrze zaprawionych w boju imprezowiczów. Warto mieć również na uwadze, że osoba o typie wiecznie pijanej w naszym otoczeniu może wpłynąć również na naszą zabawę, szczególnie jeżeli łatwo się "odpala" i szuka zaczepki.

Fashion iconTrendseterzy, którzy na sobie noszą ubrania rodem wyjęte z katalogów modowych, a nawet pokazów z Mediolanu i fashion weeków. Imprezy to dla nich idealny pomysł, by pokazać swój styl i uwolnić kreatywność.

Fashion icon są bardzo wybredne względem wydarzeń. Dla tego typu impreza ma być nie tylko okazją do zabawy czy spotkania z przyjaciółmi, ale również ma być szansą do zrobienia sesji zdjęciowej na Instagramie wykonanej najnowszym iPhonem. Uwielbiają też wszelkie festiwale, imprezy w popularnych miejscach oraz estetycznych przestrzeniach. Zabawa zawsze relacjonowana jest dokładnie w ich mediach społecznościowych.

Instagramowe miejsce: karuzela w Gdańsku na Targu Rybnym Instagramowe miejsce: karuzela w Gdańsku na Targu Rybnym
Festiwale muzyczne to ulubione miejsce dla wszystkich fashion icon Festiwale muzyczne to ulubione miejsce dla wszystkich fashion icon

KochaśMiłośnik zabaw i dobrego spędzania czasu. Zarówno w wersji męskiej, jak i żeńskiej osoby imprezujące w typie kochasia na imprezach wchodzą w tryb poszukiwania miłości. Takie osoby mają w sobie magiczny magnes, który sprawia, że niezwykle szybko i łatwo udaje im się znaleźć potencjalną miłość. Czy tym razem będzie to spotkanie na jedną noc, czy na całe życie? Czas pokaże, bo kochaś "nie liczy godzin i lat".

Imprezując z kimś w typie kochasia, czasem trudno jest odczuć obecność takiej osoby w trakcie wspólnego wyjścia. Ten typ imprezowicza raczej woli oddawać się flirtowaniu lub namiętnemu całowaniu w przestrzeni klubowej z nową "miłością życia".

Emeryt imprezowaniaNie zawsze musi to być imprezowicz dużo starszy - prawdziwy emeryt imprezy może być nawet nastolatkiem. Po prostu od samego początku czuć, że odstaje od znajomych. To osobnik niezwykle wprawiony w zabawie, ale po tak wielu imprezach, które widział, ciężko go czymkolwiek zaskoczyć. Z góry patrzy na ludzi pchających się w kolejce do baru czy wejścia.

IV
miejsce: Kluby, dyskoteki
Ziemia
Gdańsk, al. Grunwaldzka 76/78

Typ emerytowanego imprezowicza ma więcej minusów. Największym z nich jest narzekanie na wszelkie aspekty współczesnych wydarzeń towarzyskich. Z jego ust najczęściej usłyszymy, że "kiedyś to było, a teraz to nie ma", a swoje teorie popiera rozszerzoną recenzją wielkich zabaw, na których był. Plusem emerytowanego imprezowicza jest fakt, że bardzo często wie o ciekawych wydarzeniach pierwszy, posiada znajomości na barze lub też na bramce.

Dla kochasia znalezienie miłości na imprezie jest sprawą kluczową Dla kochasia znalezienie miłości na imprezie jest sprawą kluczową

ŚmieszekNajlepszy z typów imprezowiczów. To osoba, która zawsze jest uśmiechnięta. To osoba, przy której nikt nie czuje się głupio, nikt się nie wstydzi i wszyscy dobrze się z nim bawią. Jest to mistrz opowiadania śmiesznych historii. To osoba, która ma wielu znajomych i ciężko go nie lubić. Śmieszek rozsiewa wokół siebie pozytywną energię.

Kabarety w Trójmieście - najbliższe imprezy


Właściciel peleryny niewidkiTen typ warto podczas wspólnej zabawy mieć na oku, bo znika jak Harry Potter za sprawą magicznej peleryny niewidki. Zdarza się, że podczas wieczoru zaginiona osoba nagle odnajduje się po kilku dobrych godzinach, tłumacząc nam, że przecież "była tu cały czas". Innym razem po serii telefonów i wiadomości na komunikatorach dowiadujemy się że uznała, że zrobi "angielskie wyjście" i już od dawna siedzi w domu albo robi coś ciekawego w innym miejscu.

Koncert wyprzedany, a w klubie pusto? Witamy w nowej imprezowej rzeczywistości Koncert wyprzedany, a w klubie pusto? Witamy w nowej imprezowej rzeczywistości
Imprezować można w najróżniejszym stylu. Imprezować można w najróżniejszym stylu.

PrzypałowiecTyp imprezowicza, który jest kompletnie nieprzewidywalny i umiejący - jak sama nazwa wskazuje - wmieszać się w kłopoty. Przypałowiec ma wiele "odmian". Pierwszą z nich jest osoba, która ma tendencję do robienia sobie krzywdy na imprezach. Wszelkie złamania, upadki, rozcięcia i inne przypadki związane z wizytami na SOR-ze to dla nich chleb powszedni. Drugim rodzajem przypałowca jest osoba, która po wypiciu większej ilości alkoholu wchodzi w stan poszukiwacza przygód MMA. Energia samca wychodząca po paru głębszych kieliszkach potrafi doprowadzić do wielu niemiłych sytuacji, które mogą mieć wpływ na imprezę całej grupy znajomych. Ostatnim rodzajem przypałowca jest tzw. fajtłapa, który na imprezach ma tendencję do rozlewania drinków czy psucia rzeczy wokół siebie. Potrafi być to niegroźne oraz zabawne, ale nie zawsze.

Niszczyciel dobrej zabawyChyba każdy z nas zna osobę, która potrafi popsuć nawet najlepszą imprezę. "Niszczyciele" często robią to mimowolnie. Ich specjalnością jest spotkanie byłego lub byłej na imprezie i przepłakanie całej nocy, wywoływanie kłótni z osobami, z którymi przyszły, czy też rozpamiętywanie starych spraw z życia, co sprawia, że wieczór zmienia się w nieoficjalną sesję terapeutyczną i zamiast dobrego drinka, tańców i zabawy tworzy się grobowy nastrój. Z takimi osobami lepiej iść w dzień na kawę, a nie planować całonocny clubbing.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (55)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Fisz Emade Tworzywo (6 opinii)

muzyka alternatywna, pop

Imany "Voodoo Cello"

179 zł
blues / soul, pop

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu

121 - 168 zł
Kup bilet
muzyka poważna

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile kosztuje całodzienny bilet do Aquapark Reda?