• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Atak pełzaków na Rivierę. O co chodzi z pełzającymi nastolatkami?

Mateusz Groen
11 grudnia 2023, godz. 15:00 
Opinie (374)
Pełzające nastolatki. O co im chodzi? Pełzające nastolatki. O co im chodzi?

Nagrania, na których duże grupy młodych ludzi wpełzają lub wchodzą na czworakach do sklepów w centrach handlowych, podbijają TikToka. Wymyślony w Warszawie trend poszedł w świat. Podobna akcja odbyła się w weekend w Gdyni. O co w tym chodzi?
Polski trend na TikTokuCzy uważasz, że takie filmiki są zabawne?

Internet podbija obecnie kolejny trend. Tym razem chodzi o "pełzaków", czyli nastolatków, którzy do sklepów wchodzą na czworakach jeden za drugim - niczym z filmu "Ludzka Stonoga".

Swoje poczynania nagrywają i wrzucają do sieci. Niecodzienny trend rozpoczął się w Warszawie, co jest nietypowe, bo jednak najpopularniejsze trendy kreowane są w innych częściach świata.

W ostatnią niedzielę prawdopodobnie po raz pierwszy "pełzaki" nagrały materiał w Trójmieście, a konkretnie w Centrum Riviera w Gdyni.

Znamy Młodzieżowe Słowo Roku 2023. Trafny komentarz rysownika Znamy Młodzieżowe Słowo Roku 2023. Trafny komentarz rysownika
Nowy trend wykreował TikToker o nazwie "Crawly_Possessed", który początkowo publikował nagrania dokumentujące, jak w pojedynkę wchodzi na czworakach do sklepów. Z czasem dołączyli do niego inni nastolatkowie. Obecnie na filmikach zobaczyć możemy "pełzającą armię".
@crawly_possessed

JOIN POSSESSED FAMILY ️ LINKS IN BIO OR tg: po66e66ed

POP OUT - FL4M6Z

Może spotkasz ich podczas świątecznych zakupówWarto zachować ostrożność podczas zakupów świątecznych, bo może więcej osób wpadnie na pomysł, by nagrać filmik z nadzieją na olbrzymie zasięgi. Do tej pory celem "pełzaków" były takie sklepy, jak: Mango, Zara, KFC czy Reserved.

Dla pracowników sklepów jest to często olbrzymie zaskoczenie i - co można zobaczyć na nagraniach - strach, kiedy kolejka chodzących na czworakach osób wchodzi np. za kasę, by zrobić za nią nieco rabanu.

Makijaż męski. Współczesny trend, którego nie rozumie starsze pokolenie Makijaż męski. Współczesny trend, którego nie rozumie starsze pokolenie

Cel "pełzającego kultu"?Pełzające nastolatki. O co im chodzi? Pełzające nastolatki. O co im chodzi?
Większość filmów, które mają obecnie ponad 27,2 mln polubień, pochodzi z konta @crawly_posessed na TikToku. W opisie profilu jest jedynie napis "Join our cult now", czyli w dosłownym tłumaczeniu "Dołącz do naszego kultu teraz" oraz odesłanie do platofrm: Discord i Telegram. gdzie dodawane są filmy oraz zapowiedzi kolejnych "spotkań" w różnych miastach świata.

Już sama nazwa konta, czyli "Crawly Possessed" (z ang. opętany pełzaniem), ma wywoływać szum. Na pierwszy rzut oka ich nagrania wyglądają jak podejrzany eksperyment socjologiczny. Zasadniczo jest to dosłownie grupa ludzi pełzających po sklepach, do których cały czas dołączają nowi grupowicze.

- Nasze naloty to czysta energia. Lęk społeczny nas omija. Zabiliśmy go raz na zawsze. Tak samo jak nasi wrogowie. Razem żyjemy, razem "kultujemy" - napisali na platformie Telegram.


Na nagraniach najczęściej są ludzie młodzi, którzy w nietypowy i mało zrozumiały sposób chcą protestować. Jak sami wspominają w opisach swoich działań na platformach społecznościowych, nazywają siebie kultem, który ma na celu zniszczenie ograniczeń i protestowanie społeczne.

Czy jest to sprzeciw względem konsumpcyjnego stylu życia, nadprodukcji ubrań, czy też inne działanie mające jedynie zwrócić wzrok - tego jeszcze nie wiemy. Szczególnie że pełzaki nie są wylewni na temat celu swoich działań i nie tłumaczą poczynań pod względem ideologicznym. Może muszą najpierw przejść z fazy poczwarki do stadium imago.

@crawly_possessed

JOIN OUR CULT ON DISCORD

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (374)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Piotr Rubik "Niech mówią że to nie jest miłość" (8 opinii)

(8 opinii)
129 - 399 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku zostało ustanowione święto przyjaźni?