• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Bary plażowe w Trójmieście już otwarte. Relaks w dzień, imprezy w nocy

Mateusz Groen
22 maja 2024, godz. 11:20 
Opinie (62)
Beach bary otwierają się jeden po drugim. Gdzie znajdziemy ich najwięcej? Na zdjęciu: Bar 41. Beach bary otwierają się jeden po drugim. Gdzie znajdziemy ich najwięcej? Na zdjęciu: Bar 41.

Beach bary w Trójmieście przeżywają oblężenie każdego lata, zwłaszcza gdy dopisuje pogoda. Wybraliśmy się na poszukiwanie miejsc, które w tym roku będziemy mieli okazję odwiedzić. Prawdziwym zagłębiem barów na plaży od kilku lat jest Gdańsk, a najwięcej z nich znajdziemy między Jelitkowem a Brzeźnem, ale ciekawe lokale działają również przy innych trójmiejskich plażach. Co nowego się otworzyło, a co wróciło po zimowej przerwie? Sprawdźcie.


Bary plażowe w Trójmieście - jakie miejsca możemy odwiedzić w sezonie?Czy lubisz chodzić do beach barów w wakacje?

Naszą podróż zaczęliśmy w Gdyni tuż przy klifie i od tego miejsca szliśmy plażą w poszukiwaniu plażowych miejsc. Aby znaleźć pierwszy lokal, który z pełnym przekonaniem można nazwać sezonowym beach barem, musieliśmy jednak przejść aż do granicy... Sopotu z Gdańskiem.

Niestety gdyńskie plaże od wysokości Orłowa nie mają nam jeszcze nic do zaoferowania. Powoli buduje się Scena Letnia, przy której co roku powstaje bar, jednak wciąż jest to mało wykorzystany potencjał i miejmy nadzieję, że się to zmieni.

Dlaczego koncerty muszą odbywać się tak późno? Dlaczego koncerty muszą odbywać się tak późno?
Pierwsi plażowicze już zaczęli odwiedzać sezonowe beach bary, jednak pełnia lata dopiero przed nimi. Większość lokali zostało otwartych w okolicach majówki, chociaż jeszcze nie wszystkie. Najprawdopodobniej w niedługim czasie otwarte zostaną jeszcze dwa miejsca: No.33 di Vinegre przy wejściu 32 w Sopocie oraz znana Moloteka, która w tym roku prócz strefy plażowej i miejsca do grania w plażówkę, będzie posiadała aż dwa parkiety.

Bach bary w Jelitkowie • Piach i Woda
 • Piach i Woda
 • Bar 21
 • Bar 21
 • Bar 21
 • Bar 21
 • BluBambu
 • BluBambu
 • BluBambu
 • BluBambu

Pierwszy działający lokal, który spotkamy na trasie, to BluBambu. Miejsce otwarte jest od godz. 9 do 22 lub 23, jednak może się to zmienić w okresie letnim. Lokal znajduje się przy wejściu 78Mapka. Organizowane są tu imprezy, a w dzień można odpocząć od palącego słońca lub poleżeć na leżakach na terenie przynależnym lokalowi.

Kierując się w stronę wejścia 75Mapka, możemy udać się do BeachBaru 21. Lokal jest również otwarty od godz. 9 do ok. 23.Piach i woda to lokal stworzony w nowoczesnym stylu nawiązującym do stylu boho z elementami "surferskimi". Znajdziemy go w Jelitkowie przy wejściu na plażę nr 63Mapka. Ten bar to nie tylko miejsce, w którym kupimy coś do picia podczas upalnych dni. Właściciele reklamują miejsce jako punkt, w którym dobrze zjemy, napijemy się ciekawych koktajli czy piwa, ale też zrelaksujemy się przy muzyce. Organizowane mają być również tematyczne wydarzenia, takie jak joga na plaży czy kino.

Bary plażowe w BrzeźniePierwszym lokalem, który mieści się tuż przy molo w Brzeźnie jest La Playa (wejście 52)Mapka. To już znane od kilku sezonów miejsce, w którym w wakacje wiele osób raczy się koktajlami do godzin późnowieczornych.

Za to przy wejściu 50Mapka znajduje się bar plażowy Na Fali. Napijemy się w nim zimnych napoi, posiedzimy w strefie chilloutu, co roku będą organizowane również imprezy z didżejami. To jedno z miejsc, które szczególnie przypadło do gustu wielu osób w ostatnich latach.

W Brzeźnie wybrać możemy się również do Baru Bananowy Song przy wejściu 48 Mapka. To lokal, który wyróżnia się kolorami aranżacji. Dominują kolory białe i niebieskie, a wnętrze zostało ozdobione nadmorskimi elementami. Klimatyczne miejsce oferuje przekąski i napoje. • Bar 41
 • Bar 41
 • Bananowy Song
 • Bananowy Song
 • Bananowy Song
Bar 41, który mieści się przy zabytkowej części Brzeźna przy wejściu 41, to letnia strefa odpoczynku dla wielu osób. Miejsce z łatwym dojazdem i pięknym widokiem zaprasza gości bardzo estetyczną aranżacją wnętrza i menu. Lokal możemy odwiedzać od wielu lat. W tym roku możemy korzystać też z kameralnych loży i leżaków. Powstaje również strefa do oglądania meczów. Jednak to nie wszystko. Właściciele zapraszają również do organizacji ślubów na plaży, a także przyjęć rodzinnych oraz spotkań firmowych.


Nadmorskie restauracje w Trójmieście również zapraszająOprócz sezonowych beach barów, Trójmiasto oferuje także lokale, które działają przez cały rok i znajdują się bezpośrednio na lub przy plaży. Te miejsca również tętnią życiem niezależnie od pogody. Zarówno w Gdańsku, Sopocie, jak i Gdyni można znaleźć restauracje i kawiarnie, które zapewniają nadmorski klimat przez cały rok.

Wśród nich: Koliba, Piaskownica, M 15 (całoroczne miejsce zlokalizowane przy placu zabaw, idealnie dostosowane miejsce dla rodzin). Centrala Rybna to kolejny punkt z placem zabaw tuż obok, co może spodobać się rodzicom z dziećmi, w Zatoce otwiera się Bulaj, a w lokalu Małe Molo już są dostępne zewnętrzne kosze, które mogliśmy widzieć na starych pocztówkach.

Swoją strefę plażową ma również Sofitel Grand Sopot. Kolejnymi miejscami, które już zachęcają swoim ogródkiem z widokiem na morze są: Tawerna Rybitwa, Smażalnia Marineros, White Marlin i jego jak co roku estetycznie zaaranżowana przestrzeń, Flaming, Dorsz & Przyjaciele, Gruba Ryba, Fiszteria, Błękitna Fala. Otworzyły się również okoliczne bary, takie jak: Na Fali SopotBar Przystań.

Bary plażowe już otwarte:

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ed Sheeran 2024 Gdańsk (6 opinii)

(6 opinii)
344 - 444 zł
pop

Koszykówka: TREFL Sopot - King Szczecin

39 - 59 zł
mecz

Strefa Trojmiasto.pl na Cudawiankach

w plenerze, gry

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak brzmiało hasło 13. edycji festiwalu NARRACJE?