• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Degrengolada, czyli koncert Nosowskiej w Filharmonii Bałtyckiej

Aleksandra Wrona
26 listopada 2023, godz. 08:00 
Opinie (28)
 • "Widzimy się wieczorem" to trasa promująca nową płytę Nosowskiej
 • "Widzimy się wieczorem" to trasa promująca nową płytę Nosowskiej
 • "Widzimy się wieczorem" to trasa promująca nową płytę Nosowskiej
 • "Widzimy się wieczorem" to trasa promująca nową płytę Nosowskiej
 • Katarzynie Nosowskiej na scenie towarzyszy jej syn - Miki Krajewski
 • "Widzimy się wieczorem" to trasa promująca nową płytę Nosowskiej

Nosowska wciąż jest na topie. Świadczą o tym dwa wyprzedane koncerty w Gdańsku, a także nowa płyta, która niczym nie ustępuje wydanej przed pięciu laty "Baście". W sobotni wieczór, na scenie Filharmonii Bałtyckiej, artystka zaprezentowała publiczności piosenki z "Degrengolady" oraz kawał całkiem niezłej konferansjerki.IMPREZY I WYDARZENIA Masz ochotę na więcej? Koncerty pop w Trójmieście

Piotr Rubik
mar 8
Piotr Rubik
Kup bilet
mar 2
Tre Voci.PL
Kup bilet
mar 3
Paweł Stasiak z zespołem PapaD
Kup bilet
mar 14
Nosowska - Widzimy się wieczorem
Kup bilet

Czy słuchałe(a)ś nowej płyty Nosowskiej?

Jesienna trasa koncertowa, w którą z początkiem listopada wyruszyła Katarzyna Nosowska, nie bez powodu nosi tytuł "Widzimy się wieczorem". Ten nonszalancki, rzucony jakby w pośpiechu zwrot, niesie za sobą obietnicę intymnego spotkania w gronie bliskich osób. Nie jest to formalne "zapraszam na koncert", a coś w stylu "wpadnijcie wieczorem, posiedzimy, pogadamy, popłaczemy i pośmiejemy się razem". Prawdopodobnie to z tego powodu Nosowska na miejsce swoich koncertów wybrała filharmonie i teatry, a nie kluby muzyczne.

A jest to wybór osobliwy, bo nikt chyba nie ma wątpliwości, że piosenkarka bez problemu zapełniłaby znacznie większe sale. W dodatku "Degrengolada" wcale taka spokojna nie jest. To płyta, która równie dobrze sprawdziłaby się w warunkach klubowych. Można do niej krzyczeć i można do niej skakać. Niejeden widz w czasie sobotniego koncertu tupał sobie nóżką pod filharmonijnym fotelem. Dlaczego więc koncerty siedzące?

Kolorowa parada i tłumy na otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego Kolorowa parada i tłumy na otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego
Myślę, że Katarzynie Nosowskiej, bardziej niż na porwaniu tłumu do zabawy, zależało na tym, żeby zostać wysłuchaną. W materiałach promocyjnych trasy koncertowej pada zdanie, że są to piosenki dla ludzi, którzy lubią, kiedy muzyka coś znaczy. I rzeczywiście "Degrengolada" wypełniona jest treścią. Katarzyna Nosowska mierzy się na niej z przemijaniem, opowiada o szukaniu prawdy o sobie, odrzucaniu fałszywych przekonań, dojrzewaniu, odpuszczaniu i zwróceniu się ku naturze.

Koncerty trasy "Widzimy się wieczorem" są jak spotkanie z przyjaciółką, którą widzimy raz na kilka miesięcy, ale wciąż łączy nas nić porozumienia, dzięki której rozmowa trwa całą noc. Nosowska nie szczędzi konferansjerki, opowiada, o czym zaraz zaśpiewa i skąd czerpała inspirację do tekstów piosenek. Bywa zabawnie i poważnie jednocześnie. Nie brakuje charakterystycznej dla niej skromności i swoistego zawstydzenia sceną, ale odnoszę wrażenie, że jest to już pewnego rodzaju kokieteria, z której artystka dobrze zdaje sobie sprawę.

Katarzyna Nosowska z synem

"Widzimy się wieczorem" to również ascetyczna, biało-czarna oprawa , tak jakby na scenie nie mogło znaleźć się nic, co odwróci uwagę odbiorcy od tekstów i muzyki. Repertuar składa się głównie z nowych piosenek przeplecionych paroma starszymi hitami. Na scenie, Katarzynie Nosowskiej towarzyszy jej syn Miki Krajewski, który występuje w kilku utworach z nowej płyty oraz wykonuje z mamą ich największy wspólny przebój "Mówiła mi matka".

Gdzie zjeść w Trójmieście? Sprawdź nowe lokaleTo jeden z tych koncertów, którego klimat trudno jest oddać słowami. Myślę, że każdy z widzów wyszedł z niego z czymś innym - refleksją, ukojeniem, tematem do przemyśleń. Było intymnie, chwilami poruszająco, a chwilami porywająco. "Degrengolada" to płyta, którą przeżyć można na dwa sposoby - przemyśleć w Filharmonii, a później wykrzyczeć w klubie. Ciekawa jestem, czy będzie ku temu okazja.

Wydarzenia

Nosowska: widzimy się wieczorem

pop

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (28)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (21 opinii)

(21 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Powieść Moniki Milewskiej pt. "Latawiec z betonu" opowiada o: