Wiadomości

stat

Deszczowe Cudawianki w Gdyni


Deszcz, wianki, deszcz, koncerty, deszcz. Tak w dużym skrócie wyglądały sobotnie Cudawianki, impreza na rozpoczęcie lata w Gdyni. Mimo kapryśnej aury, koncerty wypadły świetnie, a publiczność nie narzekała.To już chyba tradycja, że na Cudawiankach pada. W tym roku przez cały dzień pogoda była w kratkę. Uczestnikom tej imprezy pogoda jednak nie straszna. Widać było to już od południa w parku Rady Europy zobacz na mapie Gdyni, gdzie kilkaset osób korzystało z zaplanowanych przez organizatorów piknikowych atrakcji. Były warsztaty dla dzieci, plecenie wianków, można było wybrać się na zwiedzanie miasta alternatywnymi trasami. Na wieczorne koncerty na wielkiej scenie plaży miejskiej zobacz na mapie Gdyni uczestników przyszło kilka razy więcej.Pierwsza występowała Edyta Górecka. Jej melancholijne kawałki idealnie wpasowały się w ponurą aurę. Niestety w strefie pod sceną bawiła się tylko garstka osób. Jednym z tego powodów był zapewne zakaz wnoszenia do niej parasoli.

Andrzej Smolik i Kev Fox, którzy występowali po godz. 21, nie mieli łatwego zadania. Przed ich koncertem rozpoczęło się oberwanie chmury i wiele osób opuściło plażę. To była nastrajająca pozytywnymi emocjami muzyka, idealna na letnią, ciepłą noc. Szkoda, że nie mogła wybrzmieć w takich okolicznościach. Zespół zasłużył na brawa i je dostał.

Podczas występu Kamp! pogoda nadal płatała figle, ale pod sceną zbierało się coraz więcej ludzi. Taneczna muzyka kapeli z Łodzi była świetnym wstępem do koncertu gwiazdy - Crystal Fighters. Ci ostatni pojawili się na scenie po północy i przebojami, które mają miliony wyświetleń w serwisie YouTube sprawili, że już nikt nie przejmował się pogodą. Ich elektroniczno-rockowe brzmienia zabarwione odrobiną folku wprawiły w ruch nogi setek widzów.


Opinie (73) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kultura

Wirtualne spacery po lokalnych galeriach i muzeach
Wirtualne spacery po galeriach i muzeach
Jakie nowe spektakle zobaczysz przez internet?
Nowe spektakle w internecie

Kulinaria

Zaglądamy do kuchni Olivia Star Top
Zaglądamy do kuchni Olivia Star Top

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Salcia Hałas, laureatka Nagrody Literackiej Gdynia, wygrała ją dzięki książce o: