• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wspominamy letnie imprezy i koncerty

Łukasz Stafiej
4 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 
Niepogoda zdominowała sporo plenerowych imprez w te wakacje w Trójmieście. Lało m.in. przez całe Cudawianki w Gdyni. Niepogoda zdominowała sporo plenerowych imprez w te wakacje w Trójmieście. Lało m.in. przez całe Cudawianki w Gdyni.

Wakacje się skończyły, ale wspomnienia szaleństw na letnich imprezach i festiwalach pozostaną. Co zapamiętamy z tegorocznych trójmiejskich wydarzeń?Jak oceniasz imprezowe lato w Trójmieście?

Deszcz, chłód, błoto

Aura w te wakacje nie rozpieszczała nie tylko wylegujących się na plaży turystów, ale i imprezujących pod chmurką. Lało okropnie - co już stało się niechcianą tradycyjną - na Cudawiankach, które symbolicznie otwierają co roku imprezowe lato w Trójmieście. Tłum widzów za nic sobie miał dramatyczne warunki pogodowe nad gdyńską plażą - Crystal Fighters, główna gwiazda wieczoru, zostali przyjęci jakby nic się nie stało.

W deszczu i chłodzie imprezowano również na Męskim Graniu - minifestiwalu polskiej alternatywy, który po kilku latach przerwy wrócił do Trójmiasta. W nowej lokalizacji w Parku Kolibki organizatorzy zaliczyli wpadkę z parkingiem, ale nadrobili świetnym nagłośnieniem i spełniającym wszelkie oczekiwania widzów zestawem artystów. Śpiewającą "Tatę dilera" Brodkę i Piotra Roguckiego w roli Franka Kimono widzowie zapamietają pewnie na długo.

Pogoda dała się we znaki również openerowiczom. Przez dwa ostatnie dni czterodniowej imprezy na przełomie lipca i czerwca wiało i lało, a internetowi hejterzy mieli używanie oglądając zdjęcia przemoczonych i przemarzniętych festiwalowiczów broczących w błocie. Nie ma co się rozwodzić - jak żartują bywalcy: deszcz na Open'erze ma honorowe miejsce w line-upie.

Sporo działo się w Operze Leśnej, gdzie wystąpił m.in. Zucchero i Elton John. Sporo działo się w Operze Leśnej, gdzie wystąpił m.in. Zucchero i Elton John.
Koncerty w lesie na topie

Sopocka Opera Leśna zorganizowała w te wakacje największe koncerty w metropolii (nie licząc oczywiście tych festiwalowych). Na scenie leśnego amfiteatru wystąpił m.in. Elton John, który nie omieszkał ze sceny wygłosić politycznego przesłania i poprosić o pomoc dla ofiar terroryzmu na całym świecie. Zucchero skupił się wyłącznie na muzyce i zrobił to tak dobrze, że publiczność zapamięta jego koncert jako jeden z najbardziej energetycznych w tym miejscu od dawna. Tłumnie było też na koncertach Sandry i Thomasa Andersa - moda na przeboje lat 80. ma się dobrze w narodzie i jeszcze długo nie minie. Na scenie Opery szalała również Agnieszka Chylińska, która niestrudzenie promuje swój krążek "Forever Child". Naczelna buntowniczka polskiego show-biznesu wciąż potrafi zaskoczyć swoją muzyką.

Nocne markety z jedzeniem to nowa moda w Trójmieście. Jeden z nich znajduje się w miasteczku kontenerowym 100cznia. Nocne markety z jedzeniem to nowa moda w Trójmieście. Jeden z nich znajduje się w miasteczku kontenerowym 100cznia.
Nocne imprezy kulinarne

Ten trend w Polsce pojawił się w ubiegłym roku, a w tym eksplodował na dobre w Trójmieście. Chodzi o tzw. nocne markety, które w wybrane dni tygodnia wyrastają w na co dzień nieuczęszczanych zbyt intensywnie przestrzeniach miasta. W te wakacje barobusy oraz tymczasowe stoiska gastronomiczne lokalnych knajpek można było zobaczyć na Podwórku przy Królewskiej Fabryce Karabinów na Dolnym Mieście oraz na Ulicy Elektryków przy stoczniowym klubie B90. Zupełnie nowatorską, częściowo czerpiącą z tego trendu, inicjatywą stała się 100cznia - sąsiadujące z Ulicą Elektryków kontenerowe miasteczko. Tutaj gastronomowie pootwierali w kontenerach samodzielne bary, a koordynatorzy projektu przyciągali ludzi koncertami i wydarzeniami artystycznymi. Są plany, żeby miejsce działało także poza sezonem. Czy się uda - nie wiadomo.

Imprezy z kolorowym proszkiem stały się niezwykle popularne. Imprezy z kolorowym proszkiem stały się niezwykle popularne.
Szaleństwo kolorowego proszku

Imprezy inspirowane hinduskim świętem Holi, podczas których uczestnicy obrzucają się kolorowym, niegroźnym dla zdrowia proszkiem, to tak naprawdę nic nowego - odbywają się w Polsce od lat. W tym roku w Gdańsku miały miejsce dwa takie wydarzenia i okazały się zaskakująco popularne, szczególnie wśród nastolatków. Tłumnie było i na Holi Festival Poland przy B90, i na Placu Zebrań Ludowych, gdzie Festiwalem Kolorów gdańszczanie uczcili Noc Świętojańską.

Stadionowy koncert Guns N'Roses wzbudził sporo emocji, nie tylko tych pozytywnych. Stadionowy koncert Guns N'Roses wzbudził sporo emocji, nie tylko tych pozytywnych.
Skrajne emocje na Guns N'Roses

To miał być największy i najbardziej emocjonujący koncert roku w Trójmieście. I można przekornie powiedzieć, że tak właśnie się stało, choć Guns N'Roses wywołali nie tylko pozytywne emocje. Zachwytów fanów nie brakło - w końcu legend rocka na żywo nie ogląda się zbyt często. Nie brakło jednak też narzekań. Po pierwsze, na kiepskie nagłośnienie. Po drugie - na organizatora z Live Nation, który - według bardzo wielu głosów - oszukał uczestników zwiększając do oporu ekskluzywną strefę Golden Circle oraz niedbale sprzedając droższe bilety na numerowane miejsca na trybunach. Efekt: przepychanki na widowni i masa wkurzonych ludzi.

Gdańsk Dźwiga Muzę zadowolił i fanów polskiego hip-hopu, i rocka. Gdańsk Dźwiga Muzę zadowolił i fanów polskiego hip-hopu, i rocka.
Festiwale mają się dobrze

Mniejsze festiwale muzyczne w Trójmieście mają się bardzo dobrze - to wniosek po tegorocznym sezonie. Organizatorzy, zamiast wciąż zmieniać koncepcję i tożsamość imprez, kontynuują wypracowaną przez lata formułę. Publiczność to docenia i chętnie kupuje bilety. Lepiej niż rok temu wypadła frekwencja na niszowym i dla fanów alternatywnych brzmień bardzo atrakcyjnym Soundrive Fest. Globaltica - jak co roku - przyciągnęła swoją stałą lokalną publikę oraz fanów world music z całej Polski. Gdańsk Dźwiga Muzę w pełni zaspokoiło gusta fanów polskie muzyki - zarówno tej hip-hopowej, jak i rockowej.

Wydarzenia

Opinie (16) 5 zablokowanych

 • Szaleństwo kolorowego proszku? Raczej najwieksza głupota wdychanie trujacego talku! (1)

  Sekciarze od dawna na wszelkie sposoby próbują przemycać zachowania z Sekt indyjskich.Od tego tez pochodzi weganizm i im podobne od hary kryszna

  • 24 20

  • Może z tymi sektami do przesadziłeś

   ale jakby nie było każdy pył, zanieczyszczenie szkodzi naszemu zdrowiu. Płuc nie wymienimy jak filtra w samochodzie dlatego dbajmy o nie.

   • 8 3

 • G n R

  Na Gunsach był wypas.

  • 10 3

 • Jeden z takiej imprezy będzie miał wspomnienia na długie lata,

  jak wpadł do Motławy.

  • 8 2

 • Za mało rowerów i imprez sportowych, przejazdy powinny być w każdy weeknd. (2)

  Jak ktos nie ma na f min 2 zdjęć z imprezy na miesiąc, odbierane jest mu 50 lajków z innych zdjęć losowo :)

  • 3 8

  • zgadzam sie imprezy sportowe powinny byc w każdy weekend bo miasto jest dla ludzi a nie dla trujących spalinami blachosmrodów (1)

   • 2 2

   • Luzuj gaciorki

    W całym Trójmieście mieliście sporo imprez, zwłaszcza w królewskiej pod tym względem Gdyni.

    • 0 0

 • Kocham miasteczko kontenerowe (1)

  Trzeba miasteczko rozbudować, zwiększyć liczbę kontenery kosztem ruin stoczniowych, zrobić kilka festiwali, plus dekadencki klimat tego miejsca, kilka imprez tematycznych i to miejsce zarobi więcej niż stocznia do tej pory po upadku. Oczywiście promocja promocja i zakaz wstępu dla koncernów piwowarskich.

  Sukces gwarantowany

  • 3 4

  • Kup "se" kontener

   Albo zamieszkaj na śmietniku!

   • 0 0

 • Jak zwykle wszystko w Gdyni... To niesprawiedliwe

  • 2 3

 • Czy możemy powspominać

  Imprezy sprzed dwóch lat?

  • 1 2

 • Brakuje w sondzie

  Opcji - nie uczestniczyłem w żadnej z wymienionych w artykule imprez.

  • 5 0

 • Feta

  Jeszcze Feta była

  • 3 0

 • Same dziwne muzyki...

  Jak ktoś tylko siedzi w zapyziałym 3City to będzie mówił że było z czego wybierać. Wystarczy pojechać do Czech lub Słowację,Austrię, Węgry aby się przekonać co to są imprezy plenerowe, pogoda gwarancja, ludzie z całej Europy. Wiem że kasa się liczy ale nie oszukujmy się że tu nie jest klimat na takie imprezy...no może pod dachem ale z g*wnianą akustyką. Dożynki może wychodzą ale nic poza tym.

  • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (21 opinii)

(21 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdynia stała się tłem fabularnym dla serialu kryminalnego, w którym główną rolę gra Agata Kulesza. O jaką produkcję chodzi?