Wiadomości

stat

Disney On Ice: Auta tańczą na lodzie

Rewia rozpoczęła się od baletu Aut. Później do akcji wkroczyli bohaterowie "Małej Syrenki", "Dzwoneczka" i "Toy Story".


ZygZak McQueen, Myszka Mickey, Cynka Dzwoneczek, Chudy i Buzz Astral, a wszystko to na jednym lodowisku pod dachem Ergo Areny. W tym roku Disney On Ice zaskoczyło widzów efektami specjalnymi i baletem zdalnie sterowanych... samochodów. Widowisko będzie gościć w Trójmieście do niedzieli. Bilety od 50 do 120 zł.To już trzecia wizyta rewii łyżwiarskiej firmowanej nazwiskiem Walta Disneya w Trójmieście. Z roku na rok twórcy przedstawienia dodają kolejne elementy, aby wprowadzić widzów w zdumienie. Tym razem największym zaskoczeniem był balet w wykonaniu zdalnie sterowanych samochodów. Zaczęło się niewinnie - od gruchota należącego do Kaczora Donalda. Gdy tylko lód opuściły najsłynniejsze postaci ze stajni Disneya (Mickey, Goofey, Minnie) do akcji wkroczył nie kto inny jak Złomek. Męska część widowni jęknęła z zachwytu. Zaraz po nim na lód wjechały inne postaci z serii Auta z Zygzakiem McQueen na czele. Całość robiła spore wrażenie, choć oczywiście sztuki łyżwiarskiej było tam jak na lekarstwo.

Inne elementy, które zwróciły uwagę dzieci to elementy pirotechniczne. W pierwszej części przedstawienia można było momentami poczuć nadchodzącego sylwestra, z lodowiska co chwile dochodził huk wybuchów.

Dziewczęta westchnęły jak jeden mąż (a w zasadzie jak jedna żona), gdy do akcji wkroczyła Cynka Dzwoneczek i cała jej świta. Westchnęły, bowiem oprócz tradycyjnych popisów na lodzie, wróżki (jak to wróżki) beztrosko latały sobie nad lodowiskiem, dzięki specjalnej konstrukcji zamontowanej pod dachem Ergo Areny. Młode damy bez zastanowienia przyznawały, że właśnie ten element rewii zrobił na nich największe wrażenie.

Stosunkowo mniej atrakcyjna była druga część widowiska, która w całości poświęcona była bohaterom serii Toy Story. Tym razem Chudy, Buzz Astral i reszta trafiła do przedszkola, który zarządzał sadystyczny Miś Tuliś. Na tyle był to nieprzyjemny jegomość, że zamienił tę niewinną zdawałoby się instytucję w prawdziwy obóz pracy. Momentami ciarki biegły po plecach. Ale były też momenty, że usta same się otwierały do ziewania.

Organizatorów trzeba pochwalić, za to, że celowo opóźnili rozpoczęcie widowiska z racji trudnych warunków atmosferycznych. Śnieg przywiany przez huragan Ksawery mocno dał się we znaki kierowcom. Słyszało się tu i ówdzie, że dojazd z Moreny pod Ergo Arenę zajął niektórym aż półtorej godziny, a z Gdyni do Gdańska trzy. Co ciekawe, na widowni zasiedli także goście spoza Trójmiasta, m.in. z Bydgoszczy i oczywiście z Kaliningradu. Ciekawe, ilu posiadaczy biletów nie zdołało dojechać do Ergo Areny.

Disney On Ice to rewia, w której popisy łyżwiarskie nie są najważniejszą częścią programu. Zresztą kostiumy wielu bohaterom wręcz uniemożliwiają wykonywanie skomplikowanych ewolucji. Tu najważniejsze jest wierne przedstawienie postaci z kreskówek (stroje były niezwykle starannie dopracowane) oraz efekty specjalne (pirotechnika, samochody na lodzie, "latajace" wróżki). Dorosła część publiczności z pewnością byłaby zadowolona, gdyby łyżwiarze prezentowali wyższy poziom sportowy. Całość jednak robi zdecydowanie dobre wrażenie.

A tak wyglądała moskiewska rewia na lodzie nagrana przez nas w czwartek w Hali Olivia.

Opinie (49) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23

listopada

Złoty Jubileusz 50 lat na 1... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

30

listopada

Dont Let Daddy Know Gdańsk, Sopot, Ergo Arena

30

listopada

Percival Schuttenbach Gdynia, Klub Ucho

Kultura

Muzyka Hansa Zimmera w Ergo Arenie
Muzyka Zimmera w Ergo Arenie
Nocne spacery po Siedlcach. Narracje
Nocne spacery po Siedlcach. Narracje

Kulinaria

Arco by Paco Pérez: hiszpańska kuchnia z widokiem na Gdańsk
Arco by Paco Pérez: kuchnia z widokiem
Serce do garów. Szefowie kuchni gotowali w szczytnym celu
Kolacja charytatywna "Serce do garów"

Planuj z nami tydzień

Narracje, półmaraton i muzyka Hansa Zimmera. Planuj tydzień
Narracje i muzyka Hansa Zimmera

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Słynny klub muzyki młodzieżowej w Sopocie, który powstał w 1961 r. to: