• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ed Sheeran w Gdańsku. Ogromna scena powstaje na stadionie

Alicja Olkowska
10 lipca 2024, godz. 10:50 
Opinie (32)

Scena na koncert Eda Sheerana w Gdańsku już gotowa

W maju podziwialiśmy wielką scenę podczas koncertów Dawida Podsiadły, a w lipcu, na tym samym stadionie w Letnicy, powstaje kolejna imponująca konstrukcja. Tym razem wystąpi na niej - i to dwa razy - Ed Sheeran, jeden z najpopularniejszych wokalistów ostatnich lat. Ci, co chcą posłuchać Eda Sheerana na żywo, nadal mogą kupić bilety na sobotni koncert (na piątkowy już się wyprzedały). Organizatorzy spodziewają się łącznie 115 tys. widzów.IMPREZY I WYDARZENIA Nachodzące popularne koncerty - tym się najbardziej interesujecie

sie 8-10
Sunset Square 2024 - Sanah
Kup bilet
Daria Zawiałow
lip 25
Daria Zawiałow
Kup bilet
lip 31
Festiwal Italo Disco
Kup bilet
sie 23
Marc Rebillet
Kup bilet


Ed Sheeran w Gdańsku: zwykły niezwykły chłopak z gitarąJak oceniasz pomysł organizacji koncertów wielkich gwiazd, takich jak Ed Sheeran, na stadionie w Letnicy?

Ed Sheeran to muzyczny fenomen. Ten skromny i nieśmiały chłopak z gitarą w ciągu kilku lat osiągnął status prawdziwej gwiazdy. A zaczynał od grania na ulicy! Dziś wyprzedaje stadionowe koncerty i udowadnia, że dobra muzyka zawsze obroni się sama.

Być może w wiarygodności tkwi sekret Sheerana - ludzie mu po prostu wierzą. W jego nieskomplikowanych melodyjnych piosenkach jest sporo życiowej prawdy: o miłości, relacjach międzyludzkich, złamanych sercach, ale też zabawie i beztrosce.

Koncerty Eda to już jednak inna bajka. Choć występuje na potężnej nowoczesnej scenie, to tak naprawdę cały koncert opiera się na nim: na jego głosie i gitarze. Właściwie Sheeran nie potrzebuje zespołu, bo sam "loopuje", czyli nagrywa na żywo sample i zapętla je, tworząc przy okazji oryginalne muzyczne tło.

Ogromna scena powstaje na stadionie Polsat Plus Arena GdańskEd Sheeran jest skromny, ale jego koncerty są "na bogato". Występuje na wielkiej, ustawionej w samym centrum stadionu obrotowej scenie, dzięki czemu dobrze go widać z każdego miejsca.

Pierwszy koncert dopiero pojutrze, ale już w środę konstrukcja robiła wrażenie - na filmie z drona widać jej centrum, na którym będzie śpiewał Sheeran, a także sześć pionowych "odnóg", na których będą zamontowane telebimy i oświetlenie.

Koncert Eda Sheerana w Gdańsku: praktyczne informacjeTak duże imprezy to wyzwanie nie tylko dla organizatorów, ale też miasta i jego mieszkańców. Aby usprawnić dojazd i powrót z koncertów, zaplanowano m.in. dodatkowe kursy na liniach tramwajowych i autobusowych oraz specjalne pociągi z Dworca Głównego. Komunikacja miejska dla uczestników koncertu jednak nie będzie darmowa, a na wszystkich liniach będą obowiązywać normalne bilety. Będzie też specjalny parking na Placu Zebrań Ludowych.

Więcej przydatnych informacji znajdziecie tutaj:

Ed Sheeran w Gdańsku. 115 tys. widzów w dwa dni. Jak dojechać na stadion? Ed Sheeran w Gdańsku. 115 tys. widzów w dwa dni. Jak dojechać na stadion?

Ed Sheera w Gdańsku: są jeszcze biletyPiątkowy koncert już dawno się wyprzedał, ale wciąż jeszcze można kupić bilety na sobotę w cenie 344 zł za trybunę i 444 zł za płytę.

Więcej informacji o biletach na sobotni koncert oraz płatnym parkingu tutaj.

Wydarzenia

Ed Sheeran - Gdańsk 2024 (14 opinii)

(14 opinii)
pop

Ed Sheeran 2024 Gdańsk (35 opinii)

(35 opinii)
344 - 444 zł
pop

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (32)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark św. Dominika (28 opinii)

(28 opinii)
jarmark

II Baltic Opera Festival 2024 (1 opinia)

(1 opinia)
33 - 280 zł
opera / operetka, festiwal teatralny

28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

70 - 120 zł
Kup bilet
festiwal teatralny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdańsk był jednym z sześciu miast - organizatorów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W którym roku odbyło się to sportowe wydarzenie?